Want to make interactive content? It’s easy in Genially!

Over 30 million people build interactive content in Genially.

Check out what others have designed:

Transcript

Інтерактивна презентація

Сюрреалістичні образи Сальвадора Далі

Сальвадор Далі - іспанський художник, скульптор, гравер, письменник, один з головних представників сюрреалізму XX століття.

Він став культовою постаттю в історії сюрреалізму, знаний на весь світ не тільки своїми творчими здобутками, а й епатажною, подекуди навіть неврівноваженою поведінкою.

Дитинство

Сальвадор Далі народився 11 травня 1904 року в Іспанії у сім'ї заможного нотаріуса. Маленький Сальвадор зростав у родині, де він був абсолютним монархом. Батьки потурали всім його забаганкам, завалювали подарунками, розважали його.

Юність

У 14 років в юного Далі відбулась перша персональна виставка в місцевому театрі. В цей період він наполегливо шукав свій стиль, практикуючись в імпресіонізмі, кубізмі та інших стилях живопису. У 16 років Сальвадор вже не лише писав картини в різних стилях живопису, але також й почав писати розповіді про великих художників.

Жіноча фігура біля вікна, 1925 рік

Творчий пошук

Далі завжди мав великі амбіції, які постійно сприяли пошуку себе та власного стилю у мистецтві. Він писав у стилі імпресіонізму, зробив багато всього у напрямку кубізму, писав портрети, вивчаючи творчість свого кумира – Веласкеса, малював морські пейзажі та натюрморти. Все це було гарно, але не зробило б його великим митцем. Він все ще шукав свій власний напрямок.

Портрет Гали з ознаками носорога, 1954 рік

Кохання життя

У 1929 році Сальвадор зустрів єдине кохання і музу свого життя. Дівчина воліла називати себе Гала.

Постійність пам'яті, 1931 рік

Постійність пам'яті

Першою відомою роботою Сальвадора Далі вважається "Постійність пам’яті", на якій можна побачити рідкий годинник, що стікає зі столу. Автор намагається зруйнувати стереотип сприйняття людиною часу.

Лебеді, які відображаються у слонах, 1937 рік

Картина-ілюзія

Лебеді й три засохлих дерева, відбиваючись у воді, приймають вигляд слонів, причому, якщо повернути картину догори ногами, слони перетворюються на лебедів. Хмари теж нагадують якихось дивовижних істот. На всьому цьому умовно-фантастичному фоні навіть не відразу помічаєш самотню постать людини.

Жираф у вогні, 1936-37 роки

Картина про війну

Створюючи картину "Жираф у вогні", дуже чутливий Далі передбачав прийдешні лиха. На передньому фоні зображена жінка-монстр, яка має на своєму тілі висувні шухляди та дивні відростки. Ці відростки не здатні підтримувати себе – для цього їм потрібні милиці. Щодо шухляд, то вони символізують потаємні закапелки людської підсвідомості. А те, що вони відкриті, – це вказівка на глибинні інстинкти, які війна звільняє в людині і про які в мирний час люди навіть не здогадуються.

Обличчя війни, 1940-41 роки

Жахи війни

На фоні пустелі зображене спотворене жахом обличчя, яке кусають змії. В картині використаний ефект оптичної ілюзії — образи множаться: в обличчя замість очей і рота черепи, в яких також замість очей і рота черепи.

Сон, викликаний польотом бджоли навколо граната, за секунду до пробудження, 1944 рік

Картина-сон

У Сальвадора Далі був особливий метод - він спав на роботі. Дрімав за мольбертом, тримаючи в руці ключ, пензля або ложку. Коли предмет випадав і бився об покладену заздалегідь на підлогу тарілку, гуркіт будив художника. І він негайно брався до роботи, поки ще не зникло відчуття між сном і дійсністю.

Христос Святого Іоанна від Хреста, 1951 рік

Релігійні мотиви

Ця картина з’явилася перед очима Далі саме в час, коли він намагався поєднати іспанську релігійну містику та наукові досягнення. За словами митця, йому наснився сон, в якому він побачив цю картину як ядро атома. А згодом його осінило, і митець зрозумів: ядро атома – це Христос…

Ювелірне мистецтво

За ескізами Далі американська компанія «Alemany & Ertman» створила 39 унікальних витворів ювелірного мистецтва.

Дизайнер та винахідник

Сальвадор Далі, відомий своєю шаленою фантазією та оригінальністю, створив легендарний логотип Чупа Чупс.

Дизайнер та винахідник

Саме Сальвадор Далі винайшов накладні штучні нігті та зробив їх популярними.

Дизайнер та винахідник

Далі також створив капелюх у формі взуття, пояс з губами у вигляді пряжки та флакони для парфумів. У 1950 році він співпрацював із Крістіаном Діором у проєкті про моду майбутнього.

Далі та Дісней

Він співпрацює з Волтом Діснеєм. Той пропонує Далі випробувати свій талант у кіно — мистецтво, яке в той час було овіяне ореолом чаклунства, чудес і широких можливостей.

Працюй на впізнаваність

Сальвадор Далі багато сил витратив на те, щоб вписати своє ім’я в історію спочатку іспанського, а потім загальносвітового мистецтва. Митець вважав, що художник краще має бути багатим, ніж бідним. Далі фотографувався з купюрами, нанизаними на вуса, жив у готелях із розкішно обставленими кімнатами, носив леопардові штани.

Театр-музей Сальвадора Далі

Сальвадору Далі прийшла ідея побудувати музей для своїх робіт. Незабаром він взявся за перебудову театру у Фігерасі, своїй батьківщині. Тут розміщено найбільше зібрання картин цього відомого художника-сюрреаліста.

"Кожного ранку прокидаючись, я відчуваю найвищу насолоду: бути Сальвадором Далі,"- писав він, один з найпопулярніших митців у світі, відомий своїми химерними творами.

Література з фонду бібліотеки про Сальвадора Далі

2024 рік

Дякую за увагу

Підготувала Валентина Безушко