Want to make creations as awesome as this one?

Transcript

siostra Faustyna - BożE miłosierdzie

.01

info

Dom Rodzinny

Dzieciństwo s. Faustyny Kowalskiej

Urodziła się 25 sierpnia 1905 roku we wsi Głogowiec jako trzecie spośród dziesięciorga dzieci w rodzinie Stanisława i Marianny Kowalskich. Dwa dni później na chrzcie świętym w kościele parafialnym w Świnicach Warckich otrzymała imię Helena. Od siódmego roku życia odczuwała wezwanie do służby Bożej, ale rodzice nie wyrażali zgody na jej wstąpienie do klasztoru.

INFO

Powołanie

W czasie zabawy tanecznej miała wizję cierpiącego Chrystusa, który wzywał ją do pójścia do zakonu. W lipcu 1924 roku wyjechała do Warszawy, by szukać miejsca w klasztorze. Przez rok pracowała jeszcze jako pomoc domowa, by zarobić na skromny posag. 1 sierpnia 1925 roku wstąpiła do Zgromadzenia Sióstr Matki Bożej Miłosierdzia w Warszawie przy ul. Żytniej.

Życie zakonne

.02

W Zgromadzeniu przeżyła 13 lat przebywając w wielu domach, najdłużej w Krakowie, Warszawie, Płocku i Wilnie, pełniąc obowiązki kucharki, sprzedawczyni w sklepie z pieczywem, ogrodniczki i furtianki. Chorowała na gruźlicę płuc i przewodu pokarmowego, dlatego ponad 8 miesięcy spędziła w szpitalu na Prądniku w Krakowie.

Siostra Faustyna swoje cierpienia znosiła jako dobrowolna ofiara za grzeszników. Wybrał ją Jezus, aby przekazała światu i Kościołowi orędzie o Bożym Miłosierdziu.

Szczególna misja

Praca

.03

Kraków - Łagiewniki

INFO

INFO

Święta

Siostra Faustyna zmarła 5 października 1938 roku w klasztorze w Krakowie-Łagiewnikach mając zaledwie 33 lata. 18 kwietnia 1993 roku Ojciec Święty Jan Paweł II wyniósł ją do chwały ołtarzy, a 30 kwietnia 2000 roku zaliczył do grona świętych Kościoła. Jej relikwie znajdują się w Sanktuarium Bożego Miłosierdzia w Krakowie-Łagiewnikach.

Śmierć s. Faustyny

Tu s. Faustyna modliła się i rozmawiała z Jezusem.

Kaplica w klasztorze sióstr w Krakowie-Łagiewnikach

.04

INFO

Pierwsze spotkanie z Jezusem - Płock

Właśnie w płockim klasztorze, rozpoczyna się jej wielka prorocka misja. Była niedziela, 22 lutego 1931 roku. Wieczorem, kiedy przyszła do swej celi i zobaczyła Pana Jezusa w białej szacie. Prawą rękę miał wzniesioną do błogosławieństwa, a lewa dotykała szaty na piersiach, skąd wychodziły dwa promienie: czerwony i blady. Po chwili powiedział jej Jezus: Wymaluj obraz według rysunku, który widzisz, z podpisem: Jezu, ufam Tobie. Pragnę, aby ten obraz czczono najpierw w kaplicy waszej i na całym świecie. Obiecuję, że dusza, która czcić będzie ten obraz, nie zginie. Obiecuję także, już tu na ziemi, zwycięstwo nad nieprzyjaciółmi, a szczególnie w godzinę śmierci. Ja sam bronić ją będę jako swej chwały (Dz. 47-48).

.05

Misja s. Faustyny - obraz Jeusa Miłosiernego

.06

Obraz Jeusa Miłosiernego

.07

.08

dzienniczek

Dzienniczek napisany w formie pamiętnika powstał w ostatnich czterech latach życia św. Siostry Faustyny. Siostra zapisywała tam swoje przeżycia, rozmowy z Jezusem oraz Maryją i wizje dotyczące przyszłości świata.

INFO

Sanktuarium Bożego Miłosierdzia

Każdego dnia w sanktuarium i na całym świecie o godz. 15 odmawia się Koronkę do Bożego Miłosierdzia.

.09

Kraków-Łagiewniki

Znajduje się tam sanktuarium Bożego Miłosierdzia, do którego przyjeżdżają pielgrzymi z całego świata. Największa ilość pielgrzymów przybywa na Święto Bożego Miłosierdzia w pierwszyą niedzielę po Wielkanocy.

Kto ufa miłosierdziu mojemu, nie zginie, bo wszystkie sprawy jego moimi są, a nieprzyjaciele rozbiją się u stóp moich.

link do filmu: https://fb.watch/93ja1BBLSs/