Want to make creations as awesome as this one?

Transcript

EPİSTEMOLOJİ

ÜNİTE 2

  • Bir metni okuyun ve neyin tehlikede olduğu konusunda kişisel bir fikir sahibi olun
  • Bir tartışmanın parçası olabilmek ve başkalarının kabul etmesinin önemli olduğunu düşündüğünüz şeyleri açıkça ifade edebilmek

ÖĞRENME KAZANIMLARI

İÇERİK 1

YÖNTEM

Argümantasyon/ Tartışma

Basın Makaleleri

MATERYALLER

İnternette, Alman Kalkınma Enstitüsü adlı tanınmış bir Avrupa düşünce kuruluşu tarafından yazılmış, COVID-19'u sona erdirmenin anahtarı olarak hükümetlere olan güveni yeniden inşa etmekten bahseden bir makaleye rastlıyorsunuz. Makale, aşı kararsızlığının bir nedeni olarak hükümetlere olan güven eksikliğinden ve hükümetlerin azalan kamu güvenini güçlendirmeye yardımcı olma yollarından bahsediyor. Bu konuda daha fazla bilgi edinmek istiyorsunuz, bu nedenle Alman Kalkınma Enstitüsü'nü ve açıklamalarını araştırmaya karar veriyorsunuz. Araştırmanızın ardından, bulgularınızı tartışmak üzere akranlarınızla bir araya geliyorsunuz.

Eğitmenler için: Öğrencilerin çevrimiçi araştırma yaparak Alman Kalkınma Enstitüsü'nün şeffaflığı ve aşılama tereddüdü ile bu tereddüdün ana nedenleri hakkında bilgi bulmaları gerekmektedir. Gerekirse, eğitmenler öğrencilere rehberlik edebilir ve i araştırmaları yönlendirmek için, aşı tereddüdünün temel nedenleri hakkında okuma yapmalarını sağlayabilir.

  1. Sizce bu makale güvenilir bir bilgi kaynağı olabilir mi? Neden?
  2. Yazar hakkında ne biliyoruz?
  3. Makalede sunulan bilgilerin kaynağı nedir?
  4. Bu makaleyi okuyarak hangi genel sonuçlara varabilirsiniz?

https://www.news-medical.net/health/What-are-the-Main-Causes-of-Vaccine-Hesitancy.aspx

https://www.idos-research.de/uploads/media/German_Development_Institute_Vogel_Burni_24.01.2022.pdf

İÇERİK

ÖNEMLİ NOKTALARIN ÖZETİ

TAHMİNİ SÜRE-

40 dakika

Aşılama kararsızlığı, Güven eksikliği

ANAHTAR KELİMELER

Hükümetlerin COVID kriziyle ve sonrasıyla ilgili yaklaşımlarına verilen bir tepki olarak ortaya çıkan kamuoyunun güven eksikliği, aşı tereddüdüne yol açmaktadır.