Want to make creations as awesome as this one?

Transcript

praca w domu
Lekcja 11

Klasa VI

Na lekcji na żywo poruszyliśmy następujące tematy:1. Czym jest tolerancja ? Co jest potrzebne, by być tolerancyjnym wobec ludzi? Przykłady jej braku. Praca w grupie oraz w zeszycie.2. Praca z tekstem pt. "Uszy do góry" - podręcznik str. 14-153. Nieodmienne części mowy - kontynuacja zagadnienia z poprzedniej lekcji.4. Poznalismy polskie przysłowia.

Ćwiczenie 1 Na kartce papieru dokończyć zdanie: „Jestem człowiekiem i mam prawo…” , wypisz jak najwięcej możliwości – praw człowieka.

W kolejnym kroku ćwiczenia przeczytaj uważnie to, co zapisałeś(-aś) na swojej kartce. To Twoje prawa, ale pamiętaj o tym, że są to prawa również innych ludzi – Twoich kolegów i koleżanek, osób które bardzo lubisz i tych, których nie lubisz. Wyciągnij wnioski z ćwiczenia!

Jaki jest wniosek? … Każdy z nas ma prawo być inny. Każdy z nas ma potrzebę bycia akceptowanym w grupie. Inny nie oznacza gorszy!

Ćwiczenie 2Odpowiedz pisemnie na pytania: 1. Jak myślisz kto powinien stać na straży równego traktowania ludzi? 2. Gdzie i do kogo można zgłosić się o pomoc w przypadku nierównego traktowania? 3. Dlaczego ważne jest reagowanie na niewłaściwe zachowanie wobec innych osób, które różnią się od większości?

Rozwiąż dyktando.

https://dyktanda.online/app/dyktando/8658

Do zobaczenia za tydzień.