Want to create interactive content? It’s easy in Genially!
Technologia w edukacji
Dolnośląska Bibliote
Created on November 27, 2023
Zestawienie bibliograficzne za lata 2019-2023
Start designing with a free template
Discover more than 1500 professional designs like these:
Transcript
Wybór literatury za lata 2019-2023
DBP WE WROCŁAWIU
Technologia w edukacji
Zestawienie bibliograficzne zostało opracowane w oparciu o źródła wiedzy i informacji dostępne w zasobach Dolnośląskiej Biblioteki Pedagogicznej we Wrocławiu.
TECHNOLOGIA W EDUKACJI
Książki
Narzędziownik nauczyciela i ucznia
Artykuły
Książki
Sztuczna inteligencja
Artykuły
Labolatoria przyszłości
Książki
Edukacja w cyfrowym świecie
TECHNOLOGIA W EDUKACJI
KSIĄŻKI W ZASOBACH DBP
Edukacja w cyfrowym świecie
Książka ma charakter innowacyjny, twórczy i prognostyczny, prezentując najnowsze analizy dotyczące obszaru badawczego, jakim są nowe technologie informacyjno-komunikacyjne tworzące cyfrową przestrzeń.
(Red.) Maciej Tanas i Sylwia Galanciak
+ info
Cyberprzestrzeń - człowiek - edukacja.T. 5,Otwarte zasoby edukacyjne w perspektywie pedagogicznej
wypożycz w DBP
W niniejszym tomie zapraszamy do refleksji nad przemianami funkcjonowania nauczyciela w czasach rozwoju technologii cyfrowych.
(Red.) Marzenna Nowicka, Joanna Dziekońska
+ info
Cyfrowy tubylec w szkole - diagnozy i otwarcia. T. 2, Nauczyciel a nowe technologie w szkole
wypożycz w DBP
Technologie cyfrowe zrewolucjonizowały świat oraz stały się narzędziem zmian globalnych. Widać to szczególnie w dobie pandemii, kiedy stały się one skutecznym środkiem powstrzymania kryzysu ekonomicznego. Obszarem szczególnego wykorzystania technologii cyfrowej jest edukacja, która w sytuacji izolacji i konieczności wprowadzenia nauczania zdalnego postawiła z dnia na dzień jej organizatorom i realizatorom nowe wyzwania, niespotykane wcześniej - zwłaszcza na taką skalę.
Danuta Morańska, Marta Ciesielka, Mariusz Z. Jędrzejko.
+ info
Edukacja w cyfrowym świecie : edukacja 4.0
wypożycz w DBP
Książka poświęcona jest analizie roli kompetencji cyfrowych we współczesnym świecie, a w tym kontekście zasadności rozwoju w e-edukacji.Monografia prezentuje początki edukacji cyfrowej w Polsce, pierwsze konferencje poświęcone tej tematyce, produkty edukacji cyfrowej, modele i programy edukacyjne online, ich potencjał oraz kierunki rozwoju.
Marlena Plebańska
+ info
Kompetencje cyfrowe i ich cyfrowy rozwój
wypożycz w DBP
Nowe media stały się nieodzowne dla człowieka w jego codziennym życiu, wpływają na wszelką działalność podejmowaną w skali jednostkowej i społecznej. Wywołują także różnorodne skutki. Z jednej strony są niezbędne w komunikacji międzyludzkiej, sprzyjają rozwojowi społecznemu i kulturowemu, z drugiej – przyczyniają się do powstawania wielu problemów generujących niepożądane następstwa. Ten dualizm wpływa na kształtowanie się roli oraz miejsca nowych mediów we współczesnej cywilizacji, co z kolei wpływa na edukację.
Danuta Morańska, Marta Ciesielka, Mariusz Z. Jędrzejko.
+ info
Pedagogika medialna
wypożycz w DBP
Celem książki jest kompleksowa analiza wykorzystania technologii cyfrowych w szkołach na wszystkich poziomach edukacyjnych oraz wypracowanie na jej podstawie rekomendacji w zakresie metod, form oraz narzędzi pracy niezbędnych w procesach dydaktycznych realizowanych z wykorzystaniem technologii cyfrowych.
Marlena Plebańska, Aleksandra Szyller, Małgorzata Sieńczewska
+ info
Q edukacji cyfrowej
wypożycz w DBP
Jest to poradnik, przygotowany pod redakcją Danuty Moroz i Andrzeja Staszczyka – nauczycieli konsultantów Centrum Edukacji Nauczycieli w Suwałkach, który pomoże Państwu dokonać właściwego doboru sprzętu do szkoły, uniknięcia błędów przy montażu i ułatwi jego eksploatację.
(Red.) Danuta Moroz, Andrzej Staszczyk
+ info
Rozwijanie kompetencji cyfrowych uczniów i nauczycieli : tablica i monitor interaktywny w edukacji
wypożycz w DBP
Książka napisana przez nauczycieli i pracowników uczelni wyższych, którzy podczas swoich zajęć wykorzystują aplikacje mobilne, a także prowadzą badania naukowe dotyczące tego tematu.
(Red.) Katarzyna Pobiega, Edyta Pobiega, Katarzyna Winkowska-Nowak
+ info
Szkoła w dobie aplikacji
wypożycz w DBP
Ze względu na rosnące znaczenie teorii poznania dla procesu kształcenia w niniejszej monografii zaprezentowane zostały kompletne koncepcje, które w istotny sposób wpływają na współczesną dydaktykę. Autorzy zdecydowali się także dokonać wyboru humanistycznych teorii kształcenia pod kątem ich znaczenia dla kształtowania nowych poglądów na dydaktykę. Starali się również podkreślać ich znaczenie dla kształcenia.
(Red.) Katarzyna Pobiega, Edyta Pobiega, Katarzyna Winkowska-Nowak
+ info
Teorie kształcenia w świecie cyfrowym
wypożycz w DBP
Uczeń przyszłości w Laboratorium
Artykuł 3
Przyszłość Laboratorium
Artykuł 2
Laboratoria Przyszłości w szkole - praktyczne wykorzystanie
Artykuł 1
Artykuły z bazy Edukacja
LABOLATORIA PRZYSZOŚCI
Mikrokontrolery - eksperymentu i twórz innowacje
Artykuł 6
Krok w dobrą stronę
Artykuł 5
"Laboratorium przyszłości" w rękach małego twórcy
Artykuł 4
Artykuły z bazy Edukacja
LABOLATORIA PRZYSZOŚCI
KSIĄŻKI W ZASOBACH DBP
Sztuczna inteligencja
+ info
wypożycz w DBP
Książka dostarcza dużą porcję rzetelnej wiedzy, która pozwoli Czytelnikowi samemu wyrobić sobie opinię na temat sztucznej inteligencji. Warto dodać, że wiedza ta jest podana w przystępnej i atrakcyjnej formie.
Ryszard Tadeusiewicz
Archipelag sztucznej inteligencji
Czy komputer może zostać kompozytorem? Czy da się stworzyć algorytm, który napisze powieść godną Nobla? Czy sztuczna inteligencja może tworzyć sztukę?
+ info
wypożycz w DBP
Marcus du Sautoy
Kod kreatywności : sztuka i innowacje w epoce sztucznej inteligencji
+ info
wypożycz w DBP
Czy maszyny naprawdę mogą przewyższyć ludzką inteligencję? Jak sztuczna inteligencja wpłynie na nasze miejsca pracy i dochody? Czy robot może świadomie popełnić przestępstwo? Czy maszyna może być świadoma albo posiadać wolną wolę?
Jerry Kaplan
Sztuczna inteligencja
Aleksandra Przegalińska, najbardziej znana w świecie nowych technologii Polka, tworzy pasjonującą biografię sztucznej inteligencji. Maluje sylwetki jej twórców i przytacza anegdoty związane z jej początkami. Wyjaśnia zawiłości technologiczne i odpowiada na trudne etyczne pytania. I odważnie podejmuje dyskusję ze specjalistami i teoretykami przyszłości takimi jak Yuval Harari.
+ info
wypożycz w DBP
Aleksandra Przegalińska, Paweł Oksanowicz
Sztuczna inteligencja : nieludzka, arcyludzka
+ info
wypożycz w DBP
Dowiedz się, co sztuczna inteligencja daje społeczeństwu. Poznaj zastosowania SI w robotach, dronach i samochodach autonomicznych. Zrozum, z czego wynikają ograniczenia sztucznej inteligencji. O co chodzi z tą sztuczną inteligencją?
John Paul Mueller, Luca Massaron
Sztuczna inteligencja dla bystrzaków
Sztuczna inteligencja od podstaw to pozycja, która począwszy od opisu klasycznych metod SI, takich jak algorytm genetyczny, algorytm mrówkowy, systemy ekspertowe czy sztuczne życie, zapoznaje Czytelnika z najbardziej zaawansowanymi modelami opartymi na sztucznych sieciach neuronowych.
+ info
wypożycz w DBP
Feliks Kurp
Sztuczna inteligencja od podstaw
Od kamienia łupanego do sztucznej inteligencji
Artykuł 3
ChatGPT w rękach nauczycieli i uczniów
Artykuł 2
Cena sztucznej inteligencji : edukacja polonistyczna w dobie OpenAI – zagrożenie czy szansa?
Artykuł 1
Artykuły z bazy Edukacja
SZTUCZNA INTELIGENCJA
Wykorzystanie sztucznej inteligencji i danych w nauczaniu i uczeniu się
Artykuł 6
Sztuczna inteligencja nie tylko na lekcjach informatyki
Artykuł 5
Sztuczna inteligencja : możliwe zagrożenia i praktyczne zastosowanie w edukacji wczesnoszkolnej
Artykuł 4
Artykuły z bazy Edukacja
SZTUCZNA INTELIGENCJA
KSIĄŻKI W ZASOBACH DBP
NARZĘDZIOWNIK NAUCZYCIELA... I UCZNIA
Info
wypożycz w dbp
Ta publikacja to przewodnik dla nauczycieli po ogólnie dostępnych aplikacjach, które można wykorzystać podczas zajęć z uczniami. Autor wyjaśnia, w jaki sposób wykorzystać TiK w edukacji oraz omawia 100 aplikacji, które doskonale sprawdzają się podczas szkolnych zajęć. Przedstawione narzędzia są uniwersalne. Można je zastosować na różnych zajęciach.
Tik w pigułce : narzędziownik nauczyciela
Maciej Danieluk
Info
wypożycz w dbp
JavaScript dla dzieci to napisane lekkim piórem wprowadzenie do podstaw programowania, oparte na cierpliwym objaśnianiu zabawnie zilustrowanych przykładów. Zaczniesz od podstaw, takich jak łańcuchy znaków, tablice i pętle, a następnie przejdziesz do tematów zaawansowanych, takich jak obsługa interaktywnych zdarzeń za pomocą jQuery i rysowanie obrazków na płótnach.
Javascript dla dzieci : programowanie na wesoło
Nick Morgan
Info
wypożycz w dbp
W książce znajdziesz instrukcje, dzięki którym napiszesz programy komputerowe, które pozwolą Ci zautomatyzować swoją grę szybciej wydobywać minerały, wytwarzać przedmioty i budować, co tylko przyjdzie Ci do głowy!
buduj wyżej, szybciej zbieraj plony, kop głębiej i automatyzuj nudne zajęcia
Kodowanie z Minecraftem® :
Al Sweigart
Info
wypożycz w dbp
Zabawa z programowaniem! ScratchJr to bezpłatny język wprowadzający do programowania komputerowego, który działa na urządzeniach iPad oraz na tabletach z systemem Android. ScratchJr powstał na bazie Scratcha, bardzo popularnego języka programowania, używanego przez miliony dzieci na całym świecie, i pozwala jeszcze młodszym dzieciom tworzyć ich własne wesołe animacje, interaktywne opowiadania i dynamiczne gry.
podręcznik : pomóż swojemu dziecku w nauce kodowania!
Oficjalny ScratchJr :
Marina Umaschi Bers, Mitchel Resnick
Info
wypożycz w dbp
Grafika komputerowa zazwyczaj kojarzy się z wyretuszowanymi zdjęciami modeli i modelek. W rzeczywistości daje nam o wiele większe możliwości. Piksele, wektory i inne stwory to wprowadzenie do grafiki komputerowej dla dzieci i nie tylko. Dowiesz się, czym są tryby kolorów, na czym polega różnica między grafiką rastrową a grafiką wektorową, a także zobaczysz, na co należy zwrócić uwagę, przygotowując plik do publikacji w internecie oraz do druku.
Piksele, wektory i inne stwory : grafika komputerowa dla dzieci
Alicja Żarowska-Mazur, Dawid Mazur
Info
wypożycz w dbp
Programowanie to wspaniała, pełna przygód zabawa. Ty i Twoje dziecko możecie się o tym przekonać dzięki tej wyjątkowej książce. Została opracowana na bazie kilkuletnich doświadczeń zgromadzonych przez Akademię Komputerową Komputrilo podczas przedszkolnych warsztatów programowania.
Programowanie dla najmłodszych
Urszula Wiejak
Info
wypożycz w dbp
Fenomen gry Minecraft nie przestaje zadziwiać. Od wielu lat produkcja spod znaku Mojang Studios utrzymuje się na szczycie najlepiej sprzedających się gier wideo w historii. Minecraft to jednak znacznie więcej niż gra - w jego świecie powstają całe miasta, biblioteki, odwzorowywane są dzieła sztuki. Ma także duże walory edukacyjne. Nic bowiem nie stoi na przeszkodzie, aby z Minecraftem uczyć się programowania.
Trudny czas Programowanie z Minecraftem dla dzieci : poziom podstawowy
Urszula Wiejak, Karolina Niemira, Adrian Wojciechowski
Info
wypożycz w dbp
Dorośli, doceniając rozrywkowe walory gry, dostrzegli także jej aspekty edukacyjne. Minecraft stał się na przykład bazą zajęć z programowania dla dzieci i młodzieży. Ta książka powstała na podstawie warsztatów dla średnio zaawansowanych i jest przeznaczona dla dzieci od dziesiątego roku życia. Uczy programowania, przekazuje także trudniejsze zagadnienia w prosty, przyjazny dla młodego umysłu sposób.
Programowanie z Minecraftem dla dzieci : poziom średnio zaawansowany
Urszula Wiejak, Adrian Wojciechowski
Info
wypożycz w dbp
Ozobot to niewielki, ale bardzo sprytny robot, którego pokochały dzieci oraz docenili rodzice i nauczyciele informatyki. Ten edukacyjny automat, dwukrotny zdobywca polskiego tytułu Zabawki Roku oraz laureat robotycznych konkursów w USA, ma misję. Każdego chętnego, który ukończył piąty rok życia, gotów jest zabrać w podróż pełną radosnego rysowania, ciekawych problemów do rozwiązania i pracy zespołowej.
Programowanie z Ozobotem : kolorowe kody
Dorota Kowalczyk
Dolnośląska Biblioteka Pedagogiczna we Wrocławiu
Zapraszamy!