Want to make creations as awesome as this one?

Transcript

Нестиримно обдарована європейка з витонченою українською душею

Презентація бібліотеки Сумського ОІППО( до 110 роковин смерті Лесі Українки)

Хто вам сказав, що я слабка, що я корюся долі? Хіба тремтить моя рука чи пісня й думка кволі?Леся Українка

Дитина "Індіго"

«Від часу Шевченкового «Поховайте та вставайте, кайдани порвіте» Україна не чула такого сильного, гарячого та поетичного слова, як із уст сеї слабосилої хорої дівчини» (І. Франко)

У фонді бібліотеки Сумського ОІППО єрепринтне видання Лесі Українки 1918 року

Ретроспектива стосунків легендарної жінки

БАЙОПІК ПРО ЛЕСЮ УКРАЇНКУІсторія повинна була розгортатися в двох планах реальності, в яких існувала поетеса, — повсякденне життя і світ її уяви. Сценарій майбутнього фільму під робочою назвою "Узлісся" 2018 потрапив в програму ScripTeast, куди відібрали також 8 робіт сценаристів з Центральної та Східної Європи. Знімати запросили провідного грузинського режисера Нану Джанелідзе (автора сценарію знаменитого фільму "Покаяння"). Здавалося б, все йде до того, що ми нарешті отримаємо сучасну кінобіографію Лесі. Але ні.

Одна з великої тріади українських класиків

Український інститут книги виклав у відкритий доступ електронну версію зібрання творів Лесі Українки у 14 томах

Поезію та переклади відомої літераторки автори проєкту поєднали із сучасною академічною музикою, а також використали live-електроніку та архівні записи голосу Лесі Українки

«Мавка. Лісова пісня» — український 3D анімаційний фільм за мотивами драми-феєрії Лесі Українки «Лісова пісня» .Прем'єра в Україні відбулася 2 березня 2023 року
Детальніше

Леся Українка.Екранізація

увіковічення пам'яті Лесі українки

Найменування в честь

Гроші

Премія Лесі Українки

Музеї

Пам’ятники

інтегровані уроки по творчостіЛесі українки

Резюме та літературна вечірка: 5 ідей для крутого уроку з вивченням творчості Лесі Українки
Леся Українка на уроках математики
Цикл інтегрованих уроків тематичної групи "Я - серед людей" за мотивами "Маю в серці, те що не вмирає" (Леся Українка)
Пейзажна лірика Лесі Українки «Стояла я і слухала весну…», «Хвиля». Життєвий цикл покритонасінних рослин

Леся Українка.Вікторини. ігри

Вікторина Леся Українка
Леся Українка : Тест
Лесятест: 15 запитань а те, як добре ви знаєте Лесю Українку
Інтелектуально-розважальна гра «Хто кращий?» (вивчаємо Лесю Українку по-сучасному)
Який вигляд мали б видатні поети та письменники минулих століть, якби жили у наш час? Інтернет-портал «Platfor.ma» разом із найбільшим у світі магазином українських брендів «Всі. Свої» одягнули відомих українських літераторів у речі з актуальних осінньо-зимових колекцій та додали до «постерів» їхню лірику про ці холодні, але дуже поетичні пори року.

Класики — «в моді»

У мережі Tik Tok стало популярне відео дівчини, яка перевтілилась в Лесю Українку. Іванна Яковенко вирішила зробити зйомку в Музеї видатних діячів української культури: реінкарнація відомої поетеси заполонила соцмережі, проникливе і чарівливе відео набрало мільйон переглядів

Леся Українка і сумщина

Як відомо, у травні 1889 року вісімнадцятирічна Леся приїздила в Косівщину (під Сумами) і лікувалася у народної цілительки Парасковії Назарівни Богуш. Поетеса в одному з листів згадувала, що лікування в Косівщині схоже на лікування в Криму, тільки в Криму ванни гріються на сонці, а в баби Параски за сонце править піч. Леся Українка провела на лікуванні у Параски Богуш місяць. Наслідки лікування були дуже вдалі - поетеса перший раз у житті помітно поправилась. Враження Лесі від перебування в Косівщині знайшли відображення в нарисі «Весняні співи» написаному 1 грудня 1889 року на Волині.

Свого часу прихильники творчості Лесі Українки зібрали матеріали про перебування великої українки на Сумщині і на базі Косівщинської ЗОШ у 1971 році до 100-річчя з дня народження Лесі й було створено музей. А починалося все з кількох експонатів. На сьогодні їх налічується майже 600.На адресу Косівщинського музею було надіслано з Австралії книгу обсягом 1100 сторінок нестандартного книговидавничого формату авторки Ольги Косач-Кривенюк (молодшої сестри Лесі Українки), в якій і описані всі факти життя поетеси і опубліковані документи, що підтверджують її перебування в Косівщині, в Параски Богуш.Це рідкісне видання свого часу видала Вільна Академія Українських наук в Нью-Йорку (США). Таких примірників в Україні всього кілька.У 1987 році було встановлено бюст великій поетесі, а також висаджено парк, який носить її ім’я.

читати

Хвилини життя Лесі Українки Людмила Старицька-Черняхівська

Леся Українка, своєю творчістю і перекладацькою діяльністю органічно вплела українську мову і культуру в загальний цивілізаційний контекст людства. «Саме Леся Українка видала українцям паспорт, що ми – культурна нація, що ми – європейська нація», – наголосила Оксана Забужко в інтерв'ю Радіо Свобода.

o-osvitsumi@ukr.net

Дякую за увагу!