Want to make creations as awesome as this one?

Transcript

ПОЧНІМО!

Кухар; кондитер

Зміст

ПРО ПРОФЕСІЮ

ВИМОГИ ПРОФЕСІЇ

ВИ ОПАНУЄТЕ

ДОКУМЕНТИ ДЛЯ ВСТУУПУ

4

3

2

1

+ Більше

Про професію

Кажуть, кухарська справа – одна з найбільш древніх професій, бо скільки існує людина, вона завжди готувала собі їжу. Помалу смаки і уподобання наших пращурів зростали і розвивались, змінювалось ставлення до харчування. Підготовці продуктів до вживання стали приділяти значно більше уваги, а згодом виникли певні правила, навіть ціла наука приготування страв.

У наш час жодна сфера народного господарства не обходиться без послуг кухаря. І які б форми не мали знаряддя його праці – нехай це буде селянський чавунчик чи каструля-скороварка або ж мікрохвильова піч, кухар завжди залишається кухарем. Коли запитаєш у сучасної молоді, хто така людина, що вміє куховарити, нерідко почуєш у відповідь, що це насамперед творець, чарівник смаку і привабливості. Відповідно до сучасних вимог навчальні кабінети та лабораторії оснащені необхідним обладнанням і наближені до виробництва. За останнє десятиріччя поліпшено матеріально технічне забезпечення кабінету технології приготування їжі, створено кабінет устаткування підприємств харчування та лабораторію організації обслуговування відвідувачів, розмежовано роботу лабораторій кухарів та кондитерів. Лабораторії підготовки по спеціальностях «Кухар» та «Кондитер» обладнані згідно існуючих вимог. Завдяки досвіду і майстерності педагогічних працівників із спеціальностей «Кухар-кондитер» є можливість здійснювати навчально виховний процес в училищі на належному рівні, формувати у молоді необхідні знання, уміння і навички. Викладачі та майстри виробничого навчання намагаються всебічно розвивати творчу активність учнів, з цією метою використовують на заняттях матеріали по новій техніці і технології, залучають учнів до розробки рецептур нових страв, кулінарних і кондитерських виробів. При цьому особлива увага звертається на передовий досвід, який є в галузі та в трудових колективах.

приготування:

ви опануєте

- напівфабрикатів з риби, яловичини, свинини, баранини;- приготування напівфабрикатів для борошняних кондитерських і булочних виробів;- приготування оздоблювальних напівфабрикатів для борошняних кондитерських виробів;- птиці для варіння та смаження; - приготування дріжджового тіста та виробів з нього;- приготування бездріжджових видів тіста та виробів з нього;- приготування тістечок і тортів масового попиту;- страв та кулінарних виробів масового попиту із застосуванням різних способів теплової икулінарної обробки;- холодних страв та закусок; - бульйониів, супів, соусів; - других страви з м’яса, риби, овочів, круп у вареному, тушкованому, запеченому, смаженому вигляді;- гарячих та холодних напоїв, солодких страв.

Повинен знати

вимоги професії

Повинен вміти

Кухар; кондитер повинен:а) раціонально та ефективно організовувати працю на робочому місці; б) дотримуватись норм технологічного процесу; в) виконувати правила щодо здійснення діяльності, спрямованої на зміни або визначення стану предметів виробництва, технічне обслуговування чи ремонт засобів технічного оснащення; г) забезпечувати працездатний стан і показники надійності виробничої або функціональної системи за параметрами якості продукції, продуктивності, матеріальних і вартісних витрат на виготовлення продукції (надання послуг); д) застосовувати способи та прийоми попередження відмов технологічних систем і виникнення браку; е) сприяти ефективній діяльності виробничих і функціональних систем вищих рівнів (ділянці, відділу, іншого підрозділу, підприємства, установи, організації в цілому); є) знати та виконувати вимоги нормативних актів про охорону праці і навколишнього середовища, правила безпечної експлуатації устаткування, машин, механізмів, користуватися засобами колективного та індивідуального захисту; ж) додержуватись норм, методів і прийомів безпечного ведення робіт; з) виконувати заходи для поліпшення умов праці, передбачені трудовим та колективним договорами і правилами внутрішнього трудового розпорядку; к) використовувати в разі необхідності засоби попередження та усунення природних і непередбачених виробничих негативних явищ (пожежі, аварії, повені тощо).

Готувати страви та кулінарні вироби масового попиту із застосуванням різних способів теплової кулінарної обробки. Випускати холодні страви та закуски: салати овочеві, з м’ясом, вінегрети, рибу під маринадом, холодці. Варити бульйони (м’ясні, м’ясо - кісткові, рибні, грибні) та супи (заправні, пюреподібні, холодні, солодкі, молочні). Готувати різні види пасерування та соуси на кістковому бульйоні і на молоці. Готувати другі страви з м’яса, риби, овочів, круп у вареному, тушкованому, запеченому, смаженому вигляді (м'ясо відварне, рибу відварну, смажену, парову, овочі фаршировані, запіканки з овочів, круп, молочні страви тощо). Готувати гарячі та холодні напої, солодкі страви. Замішувати прісне та дріжджове тісто, випікає з нього вироби. Готувати птицю для варіння та смаження. Здійснювати підготовку риби осетрових порід до теплової обробки. Нарізати на порції риби частикових порід. Виготовляти та порціонувати напівфабрикати з яловичини, свинини, баранини. Видавати виготовлені страви.

Рецептури, технологію виготовлення страв та кулінарних виробів, що потребують основної, комбінованої та допоміжної теплової обробки; вимоги до їх якості, термінів та умов зберігання, їх видавання; кулінарне призначення риби, морепродуктів, м’яса, м’ясопродуктів, домашньої птиці та кроликів, властивість цих продуктів; правила виготовлення порційних напівфабрикатів з яловичини, свинини, баранини; порядок обробки риб осетрових порід; ознаки та органолептичні методи визначення доброякісності риб осетрових порід; вплив кислот, солей та жорсткої води на тривалість теплової обробки продуктів; правила організації раціонального та безпечного харчування; правила експлуатації відповідних видів технологічного обладнання; правила використання та призначення в технологічному процесі виробничого інвентарю, інструменту, ваговимірювальних приладів, посуду; правила і норми охорони праці, протипожежного захисту, виробничої санітарії та особистої гігієни.

документи для вступу

Для вступу до Сокирянського вищого професійного училище необхідні такі документи: заява на ім’я директора навчального закладу; оригінал документу про базову загальну середню освіту (свідоцтво) та додаток або оригінал документу про повну загальну середню освіту (атестат) та додаток; свідоцтво про народження (для осіб, які за віком не мають паспорта) + копія; паспорт (за наявності) + копія; медична довідка за формою 086-у; довідка про реєстрацію місця проживання/перебування; довідка з місця проживання сім’ї та реєстрація; ідентифікаційний код + копія; 6 фотокарток розміром 3 х 4 см. Посвідчення про приписку до призовної дільниці або військовий квиток (17+)