Want to make creations as awesome as this one?

More creations to inspire you

FIRE FIGHTER

Horizontal infographics

STEVE JOBS

Horizontal infographics

ONE MINUTE ON THE INTERNET

Horizontal infographics

SITTING BULL

Horizontal infographics

BEYONCÉ

Horizontal infographics

Transcript

Привчає дітей до занять спортом

Вчить дитину бути відповідальною

Готує до дорослого життя

Формує соціальну поведінку дитини

Вчить дитину дотримуватися дисципліни

Розвиває когнітивні функції

Захисник

+

+

+

+

+

+

+

Порадник

Сучасний тато: який він? 18 червня – День батька в Україні

У народі кажуть: «Батьком стати може кожен, але не кожен може стати татом». Батько дає дитині своє ім'я, а тато вчить дитину контактувати з життям. Іншими словами, тато – це той, хто стежить, щоб його дитина залишалася гідною свого імені.

Є взірцем для наслідування

Ігри дитини один на один з батьком, як правило, є більш стимулюючими й захоплюючими, ніж ігри з матір’ю. Така взаємодія дає дитині можливість пізнати світ і свій власний діапазон емоцій, а також способи справлятися з ними в безпечному середовищі. Діти вчаться грати в межах встановлених кордонів, розвивають фізичні навички і самостійність при вирішенні проблем.

Багато сучасних батьків надмірно опікує своїх дітей. Захист і опіка батьків – це природно, але занадто велика опіка не дасть дитині змоги вчитися на власних помилках. Хороший батько не буде робити роботу або вирішувати проблеми за свою дитину, а завжди буде підштовхувати її до того, щоб вона впоралася з ними самостійно. Батьки заохочують у дітей почуття самостійності, незалежності та впевненості в собі. Вони кидають дитині виклик, щоб та спробувала вирішити проблему різними способами, що сприяє формуванню здорової самооцінки й почуття впевненості в собі. Ці навички готують дитину до спілкування з зовнішнім світом і вирішення проблем. Тато, наприклад, дозволяє дитині стрибати, бігати, а якщо дитина впаде – заспокоює її і заохочує зробити наступний стрибок. Татусі уважно доглядають за дітьми, але не втручаються при найменшій небезпеці, як мами.

Батьки, залучені у виховання дітей, сприяють кращому розвитку їхніх когнітивних функцій, бо схильні вести розмови з використанням великої кількості запитань «Що?», «Де?», «Коли?» і «Чому?», а також розгорнутих відповідей, які допомагають дитині зрозуміти, як улаштований світ. Якщо батьки беруть участь у навчанні дітей, ті, як правило, демонструють кращу академічну успішність.

Дослідження показують, що діти, які мали доброзичливі стосунки зі своїми батьками, проявляють позитивну соціальну поведінку і в суспільстві та менш схильні до депресії. Хлопчики, чиї батьки були залучені у виховання, мали менше проблем з поведінкою; а дівчатка, яких дбайливо любили батьки, мали вищу самооцінку.

Дисципліна є одним з найбільш складних аспектів виховання дітей. Мамі й батьку дуже важливо зберігати спокій під час вирішення складних виховних питань і ніколи не суперечити один одному при дитині. Батьки можуть полегшити життя всієї сім’ї, взявши на себе відповідальність за підтримання дисципліни, оскільки вони, як правило, демонструють більшу ефективність у цьому питанні. Дослідження показують, що батьки більш успішні в підтримці дисципліни у хлопчиків. Батько практично дивитися на світ. Вони передбачають наслідки тих чи інших дій і бачать раціональний бік речей. Вони аналізують ситуації, а не ставляться до них емоційно. Не можна сказати, що у мам це виходить гірше, але мами більш схильні до миротворчості. Мами більше прив'язані до дітей, що робить їх емоційнішими. Діти, які добре ладнають із татами, часто в дорослому віці мають гарне раціональне мислення і навички вирішення проблем. Вони формують стійкий образ власного «я» і здатні протистояти тиску однолітків. Також вони уміють добре зосереджуватися, що допомагає їм у навчанні.

Діти бачать свого батька як приклад для наслідування. Маленькі діти легко піддаються навіюванню: вони сприймають будь-яку інформацію зі свого оточення і наслідують своїх рідних. Якщо батько поводиться шанобливо відносно жінок, то сини несвідомо формують до них добре ставлення, яке проявиться в майбутньому. Якщо батько допомагає матері по дому, може справлятися з побутовими труднощами, діти, найімовірніше, також демонструватимуть хорошу поведінку. Коли дівчинка підросте, вона мимоволі буде шукати в чоловікові якості, які бачила у свого батька. Ніжний і люблячий батько закладе в доньці бажання шукати супутника життя з аналогічними якостями. А хлопчик буде прагнути отримати його схвалення й копіювати поведінку, яка йому знайома, яку він вважає успішною й гідною поваги. У той же час, якщо батько звик домінувати та вдаватись до насильства, своїм прикладом він, швидше за все, виховає жорстокого й авторитарного сина.

День батька – щорічне свято на честь татусів, що відзначається у багатьох країнах світу. Вперше ідея наголосити на ролі батька у вихованні та долі кожної дитини прийшла на думку американці Сонорі Смарт. Свого часу після смерті матері батько зробив усе можливе, щоб вона та її п’ятеро братів і сестер були оточені турботою та любов’ю. Вміє довгий цвях забити, Може борщ смачний зварити, Вміє рибу він ловити, Мамі дарувати квіти, Запускати в небо зміїв… Все на світі тато вміє!

Ці та інші книги за даною темою ви можете знайти у фондах Полтавської обласної бібліотеки для юнацтва імені Олеся Гончара та в електронному каталозі на сайті бібліотеки

  1. Бронсон П. Батьки в шоці : новий погляд на виховання / П. Бронсон. - Харків : Фабула#PRO, 2019. - 400 с.
  2. Головін В. Як бути класним татом. Історії та досвід відомих батьків / В. Головін. - Київ : Брайт Букс, 2019. - 280 с.
  3. Грант Я. У мене підростає донька! Як виховати справжню жінку / Я. Грант. - Київ : Сварог, 2020. - 256 с.
  4. Грант Я. У мене росте син! Як виховати справжнього чоловіка / Я. Грант. - Київ : Сварог, 2020. - 240 с.
  5. Гресь А. Велика книга батьківських секретів / А. Гресь. - Харків : Основа, 2017. - 288 с.
  6. Кілбі Е. Розблоковане батьківство. Як виростити здорових і щасливих дітей в епоху інформаційних технологій / Е. Кілбі. - Київ : КМ-БУКС, 2019. - 248 с.
  7. Малихіна М. С. Батьки 24/7. Як зберегти здоровий глузд / М. С. Малихіна. - Харків : Основа, 2021. - 128 с.
  8. Слотвінська А. Бавимося разом або як впоратися з дитячим непослухом / А. Слотвінська. - Львів : Видавництво Старого Лева, 2017. - 208 с.
  9. Чапай А. Тато в декреті : про що не питають жінок / А. Чапай. - Харків : Vivat, 2016. - 160 с.
  10. Чуб Н. В. Куди подівся мій тато? Виховуємо щасливих дітей у родині без батька / Н. В. Чуб. - Харків : Аргумент Принт, 2015. - 272 с.

Батьки які розмовляють зі своїми дітьми-підлітками про цінності й переконання, пропонують їм свободу поряд з почуттям відповідальності. Залучення дітей до спільної домашньої роботи викликає почуття відповідальності, яке робить більш зрілим їхнє мислення, дає їм відчуття контролю над своїми власними успіхами й невдачами. Батько - незамінний у житті дитини. Навіть якщо подружжя не разом, він може успішно грати свою роль. Завдяки спілкуванню з батьком у дитини розвиваються критичне мислення, мотивація, соціальні навички, самостійність і незалежність. Такі діти виростають більш чуйними, мають кращі стосунки в соціумі й набагато ефективніше справляються зі стресами й розчаруваннями.