Want to make creations as awesome as this one?

More creations to inspire you

SUNITA NARAN

Interactive Image

BOARDS BOOK SERIES

Interactive Image

TRAIN

Interactive Image

DESMOND TUTU

Interactive Image

CRAIG HODGES

Interactive Image

CLC MALL MAP

Interactive Image

Transcript

Poczytaj dziecku

Twórczość Jana Brzechwy, choć od śmierci pisarza upłynęło ponad pół wieku, ciągle jest uwielbiana przez dzieci. Jest to bowiem lektura zabawna i pobudzająca wyobraźnię młodego odbiorcy. Wierszowane bajki poety niezmiennie uczą i dostarczają rozrywki. Ponadto są to utwory genialne literacko, więc warto, aby to one kształtowały estetyczny gust dziecka. Twoja pociecha może bawić się samodzielnie i czytać książkę "Bajki Jana Brzechwy. Kłamczucha i inne", ale możecie to czynić wspólnie - będzie to wspaniale spędzony czas.

Zabawne, przewrotne, nieco zwariowane i bardzo nowoczesne - bajki dla dzieciaków XXI wieku. Tutaj Smok Wawelski ma swój telefon komórkowy, a dziewczynka w zielonym kapturku pomaga sklerotycznemu i niedowidzącemu wilkowi. Złota rybka wspólnie ze stanowiącym przynętę robakiem wyprowadzają wędkarza w pole, a Baba Jaga, wspomagana przez Jaśka i Małgosię, robi karierę jako rapująca Baba Dżaga.

"Nie czekaj aż dorośniesz, czyli co nam opowiada Adam i Ada" to zbiór historii z życia dwójki rodzeństwa - Adama ucznia III klasy i jego młodszej siostry, Ady. Autor Paweł Beręsewicz, w lekki i zabawny sposób, opowiada nam o różnych sprawach: o tych błahych - że nie należy się bać dentysty i można chodzić spać z kurami, i tych całkiem poważnych - że wcale nie trzeba być dorosłym, żeby zmieniać świat na lepsze.