Want to make creations as awesome as this one?

More creations to inspire you

STEVE JOBS

Horizontal infographics

OSCAR WILDE

Horizontal infographics

TEN WAYS TO SAVE WATER

Horizontal infographics

NORMANDY 1944

Horizontal infographics

LIZZO

Horizontal infographics

BEYONCÉ

Horizontal infographics

Transcript

ŚWIETLICZAKI NA TROPIE KOLORÓW ŚWIATA

ZESPÓŁ SZKOLNO - PRZEDSZKOLNY W BĄDKOWIE

Lorem ipsum

  • Dolor sit amet, consectetur adipiscing elit.
  • Sed do eiusmod tempor incididunt ut labore et dolore magna aliqua.
  • Ut enim ad minim veniam, quis ullamco laboris nisi ut aliquip ex ea commodo consequat.
  • Quis nostrud exercitation ullamco laboris nisi ut.

CELE PROJEKTU:

-wychowanie ucznia aktywnego, świadomego swoich mozliwości i posiadającego umiejętność współistnienia z przyrodą;- uwrażliwienie dzieci na piękno otaczającego świata i potrzebę ochrony przyrody;- działanie na rzecz ochrony różnorodności biologicznej i ekosystemów na terenie naszego kraju i świata;- rozwijanie zdolności manualnych ucznia;- zainicjowanie współpracy między placówkami w całej Polsce.

MODUŁ I - NIEBIESKI - EUROPA

"Europejskie powitania"

W ramach tego zadania uczniowie poznali powitania w różnych językach, dowiedzieli się, jak wyglądają flagi różnych krajów europejskich, a także poznali stolice poszczególnych krajów. Uwieńczeniem zadania było wspólne wykonanie plakatu ilustrującego flagi oraz europejskie powitania.

HELLO!

GUTEN MORGEN!

HEI!

KALI MERA!

HELLO!

Kolejnym zadaniem było odwiedzenie Doliny Muminków. Dzieci zostały zapoznane z najbardziej zalesionym terenem Europy, jakim jest Finlandia. Poznały różne gatunki drzew oraz bohaterów książek o Muminkach, a na koniec wykonały wspólną pracę plastyczną pt. „Muminki w zaczarowanym lesie”.

"W dolinie Muminków"

MODUŁ II: ŻÓŁTY - AZJA

"W kraju kwitnącej wiśni".

Podczas realizacji zadania związanego z "krajem kwitnącej wiśni", dzieci dowiedziały się, dlaczego Japonia jest nazywana właśnie w ten sposób, obejrzały ilustracje przedstawiające wiśniowe drzewa japońskie, zapoznały się również z tradycyjnym strojem japońskim – kimono, a na koniec, w radosnej atmosferze wykonały pracę plastyczną „Japonka” w kimono. Do stworzenia „Japonki” zostały użyte koła i kwadraty wykonane z kolorowych kartek papieru.

"Smok chiński"

Uczniowie zostali zapoznani z symboliką smoka chińskiego, dowiedzieli się, gdzie na mapie leżą Chiny, poznali stolicę Chin. Na koniec dzieci wspólnie wykonały maski przedstawiające smoka oraz sylwetkę Smoka chińskiego z rolek papierowych oraz bibuły.

MODUŁ III - CZARNY - AFRYKA

Podczas realizacji zadania „Madagaskar” dzieci obejrzały prezentację dotyczącą różnych gatunków flory i fauny, które występują tylko na Madagaskarze, zapoznali się również z miejscem występowania Madagaskaru na mapie, a na koniec stworzyli własne albumy przedstawiające rośliny i zwierzęta żyjące na Madagaskarze, dokonując również krótkiego ich opisu. Albumy przez jakiś czas zdobiły świetlicową gazetkę.

"Madagaskar"

"Sladami Stasia i Nel"

Dzieci poznały bohaterów powieści przygodowej „W pustyni i w puszczy” oraz autora powieści, a także najciekawsze wątki, które występują w książce. Kolejno uczniowie zapoznali się z najciekawszymi faktami związanymi ze słoniem afrykańskim i wykonały pracę plastyczną przedstawiającą słonia wyklejonego z szarych gazet.

MODUŁ IV - CZERWONY - AMERYKA

"Największe aglomeracje Ameryki"

Uczniowie zostali zapoznani z największymi aglomeracjami występującymi w Ameryce, dzieci obejrzały ilustracje obrazujące aglomeracje takie jak: Nowy Jork, Rio de Janeiro, Hollywood, Los Angeles, a następnie w grupach wykonały kolaże – fotomontaże, które je przedstawiają.

"Fabryka snów” – z wizytą w Hollywood

Następnie odwiedziliśmy Hollywood, dzieci zabawiły się w wielkie gwiazdy i wykonały swoje indywidualne gwiazdy talentów, po czym została zrobiona aleja gwiazd.

MODUŁ V - ZIELONY - AUSTRALIA I OCEANIA

"Podwodny świat" Wielkiej Rafy Koralowej

Uczniowie obejrzeli prezentację związaną z gatunkami zwierząt i roślin żyjących w największej na świecie rafie koralowej położonej wzdłuż północno-wschodnich wybrzeży Australii, na Morzu Koralowym. Dzieci zostały zapoznane również z najciekawszymi faktami związanymi z Australią. Po zakończonej prezentacji świetliczaki w grupach wykonali plakaty przestawiające „podwodny świat” Wielkiej Rafy Koralowej.

Kangur i emu – dlaczego są w herbie Australii?

Dzieci zostały zapoznane z ciekawostkami o kangurach i emu, potem dowiedziały się, dlaczego właśnie te zwierzęta występują w herbie Australii. Nie zabrakło również zabaw ruchowych, zorganizowane zostały wyścigi w workach płóciennych, a także rzuty do celu, co przysporzyło dzieciom sporo śmiechu i radości. Podsumowaniem zadania było kolorowanie kangura i emu i zrobienie wystawy na świetlicowej gazetce.

MODUŁ VI - KOLOROWY - ŚWIAT

"Proszę Państwa, oto miś"

Świetliczaki obejrzały ilustracje przedstawiające różne gatunki niedźwiedzi występujących na wszystkich kontynentach świata, następnie wspólnie wykonały mapę świata i dopasowały misie do odpowiedniego kontynentu. Na koniec czytaliśmy i omawialiśmy „Bajki o misiach z czterech stron świata” A. Cholewińskiej – Szkolik, a także obejrzeliśmy odcinek „Misia Uszatka”.

"Pustynie świata"

Dzieci zostały zapoznane z różnymi ciekawostkami związanymi z terenami pustynnymi występującymi na wszystkich kontynentach, zaskoczeniem dla dzieci było, że w Polsce również występuje Pustynia Błędowska. Dzieci wykonały pracę plastyczną „karawana”.