Want to make creations as awesome as this one?

Transcript

1. Jak kobiety podejmują decyzje

2. Bajki, króre zdarzyły się naprawdę

3. Tajemnice kariery

4. Kobiety i nauka

5. Być kobietą i nie zwariować

poczytaj o KOBIETACH

6. kobieta, nauczycielka przedszkola

1. Huston Therese: Jak kobiety podejmują decyzje

Co jest prawdą, a co mitem oraz jakie strategie są najlepsze

+Info

Książka Jak kobiety podejmują decyzje przedstawia prawdziwe, zajmujące historie kobiet oraz analizuje ich doświadczenia z punktu widzenia psychologii poznawczej. Autorka radzi, jak kształtować swoje nawyki i strategie, aby móc nie tylko maksymalnie wykorzystywać pojawiające się możliwości, ale też by zmieniać obecną kulturę panującą w organizacjach.

Therese Huston, doktor psychologii poznawczej oraz założycielka i dyrektorka Center for Excellence in Teaching and Learning (obecnie Center for Faculty Development), od piętnastu lat pomaga ludziom w podejmowaniu lepszych decyzji. Pisze też artykuły do „New York Timesa” i „Harvard Business Review”.

2. Moczulska Anna: Bajki które zdarzyły się naprawdę

Historie słynnych kobiet

+Info

I żyli długo i szczęśliwie? Takie rzeczy to tylko w baśniach, powiecie. Okazuje się jednak, że czasem bajki zdarzają się naprawdę. Niektóre królewny i księżniczki przeżywały historie rodem z baśni…

Anna Moczulska swojej książce opisuje baśniowe scenariusze, które rozegrały się naprawdę w życiu kobiet znanych z kart historii: Anny Jagiellonki, Marii Tudor, Barbary Radziwiłłówny, Joanny Szalonej i wielu innych.

Anna Moczulska - z wykształcenia polonistka - autorka poczytnego bloga "Kobiety i historia", na którym opisuje mniej znane, ale nie mniej ciekawe oblicza historii - szczególnie historii kobiet.

3. White Kate: Tajemnice kariery

50 sekretów, które powinna znać każda kobieta sukcesu

+Info

Nie spotkałyśmy się, ale wiem coś o tobie. Sam fakt, że sięgasz po książkę o sekretach sukcesu, świadczy o tym, że praca jest twoją pasją, że zależy ci na własnej karierze i chcesz ją rozwijać, aby potem rozkoszować się owocami swojego sukcesu. W tej książce podpowiadam, jak to wszystko osiągnąć. Znajdziesz tu błyskotliwe porady, sprawdzone strategie i mnóstwo inspiracji do samorozwoju. Mam nadzieję, że moja książka okaże się dla ciebie cennym źródłem informacji. Wierzę, że pomoże ci nie tylko osiągnąć sukces, którego pragniesz, ale także cieszyć się z niesamowitych profitów, które przychodzą wraz z nim. - Kate White

Kate White to amerykańska pisarka, była redaktorka magazynu i mówczyni. W latach 1998-2012 była redaktorem naczelnym Cosmopolitan i odeszła, aby w pełni skoncentrować się na pisaniu suspensu.

4. Ignotofsky Rachel: Kobiety i nauka

One zmieniły świat

+Info

Opisano sylwetki 50 kobiet-naukowców parających się przede wszystkim dziedzinami nauk przyrodniczych i ścisłych, takimi jak astronomia, inżynieria, matematyka, entomologia, paleontologia, genetyka, geologia, fizyka, chemia, botanika, biochemia, zoologia, neurologia, krystalografia rentgenowska, farmakologia czy programowanie. Każdej bohaterce poświęcono dwie strony, które wypełniają: dłuższy, spójny tekst o charakterze biograficznym, kilka luźnych ciekawostek, duża ilustracja oraz mniejsze elementy graficzne.. Znalazły się tu takie postacie, jak Hypatia, Maria Sybilla Merian, Wang Zhenyi, Lise Meitner, Lillian Gilbreth, Emmy Noether, Joan Beauchamp Procter, Jane Cooke Wright, Jane Goodall, Sau Lan Wu, Maryam Mirzakhani czy Maria Skłodowska-Curie.

Rachel Ignotofsky jest amerykańską autorką i ilustratorką. Ukończyła projektowanie graficzne w Tyler School of Art. Kolejną napisaną i zilustrowaną przez nią publikacją są "Kobiety i sport. One grały, by wygrać".

5. Miller Katarzyna, Pawluczuk Monika: Być kobietą i nie zwariować

+Info

Została w niej opisana grupa dwunastu kobiet, które borykają się z określonymi problemami, jednak chciałyby je przezwyciężyć i dać sobie radę w ciągłej walce z rzeczywistością. Na ich przykładzie czytelniczki mają okazję dotrzeć do tego, co skrywa się głęboko w nich, i rozwiązać swoje codzienne kłopoty.

Info

Życie niesie ze sobą wiele problemów. Zwałaszcza życie wpółczesnej kobiety

Katarzyna Miller jest polską psychoterapeutką, psycholożką, felietonistką, a także nauczycielką akademicką. Urodziła się w 1962 roku. W swojej karierze wykładała na Gender Studies UW. Jej felietony pojawiały się niejednokrotnie na łamach magazynu "Zwierciadło". W Radio Kolor prowadzi stałą audycję. W jej dorobku znalazło się już sporo pozycji książkowych z zakresu psychologii. Jest ponadto autorką dwóch tomików wierszy: "Ból jest jedwabiem" oraz "Stołeczek".

Monika Pawluczuk jest z kolei reżyserką, a także dziennikarką. Dotychczas przygotowała kilkanaście cykli telewizyjnych i radiowych. Jest również reżyserką paru filmów dokumentalnych. Zajmuje się rozwojem osobistym jako trener i coach.

6. Turek Karolina: Kobieta, nauczycielka przedszkola

Pomiędzy tobą a mną

+Info

Jutro o tym pomyślę. Przecież jutro tak wiele może się jeszcze wydarzyć... ? tak kończy swoją podróż przez pasję i zagubienie bohaterka książki ?Nauczycielka przedszkola. Pomiędzy pasją a zagubieniem?. Dzisiaj Iza i jej bliscy powracają znowu, aby zmierzyć się z nowym wyzwaniem, jakim jest jutro. Czym ?jutro? okaże się dla nich w drugiej części książki, w której autorka z jednakowym zaangażowaniem prowadzi wrażliwych i ambitnych ludzi do wytyczonych przez siebie celów? Dołączyli do nich nowi bohaterowie, pełni życia, wątpliwości i pragnień, dla których jutro miało przygotowane niełatwe historie. " Chcesz się wycofać? Jeszcze nie teraz.

Karolina Turek Mama dwójki dzieci, Mai i Artura. Nauczycielka wychowania przedszkolnego "zainspirowana" dzieckiem, autorka książeczek adaptacyjnych: "Wkrótce będę przedszkolakiem" oraz "Niekończąca się historia", a także książek: "Nauczycielka przedszkola" oraz "Fragmenty z życia. Pomiędzy szóstą a siedemnastą". Swoją przygodę z Wydawnictwem rozpoczęła, dzieląc się na łamach czasopisma autorskimi pomysłami do pracy z Odimienną Metodą Nauki Czytania wg koncepcji dr Ireny Majchrzak. Wykorzystując pisarską pasję, ma odwagę mówić głośno o nauczycielach przedszkola, przybliżając i opisując ich emocje, jakie wiążą się z wykonywaniem niezwykłego zawodu. Na blogu BP zamieszcza fragmenty z zawodowego życia nauczyciela, pragnąc zaprosić czytelników do refleksji nad swoim miejscem w zawodowej hierarchii. Obecnie autorka felietonów, motywujących, wspierających i dających wytchnienie nauczycielom. Swoje wystąpienia na konferencjach wykorzystuje jako szansę podzielenia się z uczestnikami tym, co sama przeżywa, pełniąc na co dzień wiele ról i podejmując się wielu wyzwań. Bardzo cenne są dla niej rozmowy z czytelnikami, ten czas traktuje jak wartościową przestrzeń, w której spotyka się coraz więcej nauczycieli przedszkola, świadomych swojego zawodu i otwartych na szczerą dyskusję.