Historia Julka by I. Pawłowska
Iwona Pawłowska
Created on January 11, 2023
More creations to inspire you
ANCIENT EGYPT
Learning unit
MONSTERS COMIC "SHARING IS CARING"
Learning unit
PARTS OF THE ANIMAL CELL
Learning unit
PARTS OF THE PLANT CELL
Learning unit
PARTS OF A PROKARYOTIC CELL
Learning unit
Transcript
Historia
o dzieciństwie i młodości Julka Tuwima
Start
Literatura
Historia
O tym , jak Julian Tuwim został poetą
opracowała : Iwona Pawłowska
Żyj tak, aby twoim znajomym zrobiło się nudno, kiedy umrzesz.
Na dobry początek
Zastanów się nad formą przedstawienia postaci Juliana Tuwima
Wyznacz sobie cele swojego projektu
Wybierz zawartość.
Podziel pracę na etapy:start, rozwój i zamknięcie.
Organizuj zebrane ciekawostki odprostych do złożonych.
Zaprojektuj od początku kolorystykę i estetykę swojego projektu.
Wzbogać swój projekt pięknymi ilustracjami
Rozwiązuj, badaj, zapisuj refleksje i ciekawe słowa.
Unikaj nudy i postojów!
O Julku
Zanim zaczniesz tworzyć swoją ilustrowaną opowieść
Przykładowe szablony i wzory do wykorzystania podczas tworzenia lapbooka Lapbook Przepis na lapbook
Od początku
Na 80 stronach książki zmieściło się trzynaście rozdziałów opowiadających o dzieciństwie i młodości poety.
27 grudnia 2023 roku minie dokładnie 80 lat od śmierci poety.
Opowieść zaczyna się od pierwszego „ła!” wykrzyczanego jako niemowlę, we wrześniu roku 1894. Co wiesz o Julianie Tuwimie?.
Dzieci bzdurzą i – że tak powiem – chcą być bzdurzone. Potem im to przechodzi. Któremu nie przejdzie – zostaje poetą.
To są okulary pana Hilarego załóż je na nochal i spróbuj, kolego, znaleźć w tekście, który masz tuż przed oczyma, pomysły ściągnięte od pana Tuwima.
Julek był niesfornym chłopcem. Sprawił, że znalazł się w trudnej sytuacji. Sen z powiek spędzało im zamiłowanie syna do doświadczeń pirotechnicznych. Pytany o to, kim będzie w przyszłości, w przyszłości bez wahania: chemikiem lub strażakiem. Jakie Bziki miał Julek?
Opowieść o Julku- niezłym ziółku
- o budowaniu bardzo skomplikowanych, do niczego niesłużących maszyn i urządzeń...
- o hodowli zaskrońców w pudełku, zaklinaniu kamieni...
- o nieudanym wysadzeniu w powietrze pewnej łódzkiej kamienicy.
Mały Julek był chemikiem, strażakiem, zielarzem, konstruktorem, magikiem, parał się kolekcjonowaniem najróżniejszych urazów. Zanim skończył piętnaście lat, zebrał już więcej niż „niejeden tysiąc barwnych zamorskich słówek”
Julian Tuwim urodził się w Łodzi 13 września 1894 roku w rodzinie mieszczańskiej o żydowskim pochodzeniu. Jego ojciec, Izydor Tuwim, był pierwszym prokurentem łódzkiego oddziału Azowsko-Dońskiego Banku Handlowego. Matka, Adela z Krukowskich, po śmierci męża w roku 1935 podupadła na zdrowiu psychicznym – podejmowała częste próby samobójcze, a koniec życia spędziła w szpitalu. Została zastrzelona przez Niemców podczas likwidacji getta w Otwocku w roku 1942. W Łodzi Tuwimowie mieszkali do roku 1916, Julian ukończył tam Męskie Gimnazjum Rządowe, jak również napisał swe najwcześniejsze wiersze. W roku 1916, zatem już jako człowiek dorosły, przenosi się do Warszawy. Planuje rozpoczęcie studiów na Uniwersytecie, jednak jego zamiary nie powiodły się. Absorbowała go twórczość poetycka, zwłaszcza że cieszyła się popularnością. Swe utwory ogłosił Tuwim w ważnym piśmie akademickiej Warszawy Pro Arte et Studio Wojnę Tuwim spędził na emigracji. Wpierw, wraz z innymi uchodźcami, dotarł do stolicy sojuszniczej Francji. Po kampanii roku 1940 wyjeżdża przez Portugalię do Brazylii, następnie do USA (od 1942 roku w Nowym Jorku). Po zakończeniu działań wojennych w Europie Julian Tuwim szybko powraca do kraju. Wiosną 1946 osiedla się w Warszawie. Zmarł w wyniku ataku serca 27 grudnia 1953 roku w Zakopanem, gdzie wypoczywał z rodziną w pensjonacie.
Bziki
- "Musiał przejść przez epokę gadów... Z wakacji w Inowłodzu Julek co roku przywoził jakieś skarby: przywiózł całą armię jaszczurek, zaskrońców i kto wie co jeszcze; godzinami spacerował po łąkach zbierając zioła... "
- "Kłócił się z ptakami- potrafił godzinami naśladować ich trele, a robił to tak dobrze, że chyba same ptaki dawały sie na to nabrać."
- "Laboratorium Julka mieściło się na "taburecie", czyli niewielkim, drewnianym stołku, stojącym w rogu kuchni. Chłopiec spędzał tam całe godziny..."
+Info
Julek był niesfornym chłopcem. Nieraz tak się sprawił, że znalazł się w trudnej sytuacji. Sen z powiek jego rodziców spędzało im zamiłowanie syna do doświadczeń pirotechnicznych. Pytany o to, kim będzie w przyszłości, w przyszłości bez wahania: chemikiem lub strażakiem. Jakie Bziki miał Julek?
Naukiprzyrodnicze
O Julku
języki obce
Bzik to przesadne zamiłowanie, hobby do przesady. 1. pot. «lekki obłęd lub dziwactwo» 2. daw. «dziwak, oryginał»
Rozwój
Początek
Co wiesz o Julku?
Zamknięcie
Kim stał się Julek?
Zbieractwo
1
Bziki
2
Poezja
3
Moja recenzja
Znasz już Juliana Tuwima, wiesz, jakim był chłopcem i kim został, gdy dorósł. Jakim człowiekiem jest dla Ciebie? Powód. Zacznij od tego, dlaczego sięgnąłeś po akurat tę książkę. Autor. Następnie, jeżeli chcesz i czujesz, że ta informacja może być ciekawa, napisz kilka słów o autorze książki. Treść W kolejnym kroku, przejdź do opisu tematyki książki. Napisz kim jest główny bohater, gdzie rozgrywa się akcja. Najważniejsze Twoje zdanie. Jest to miejsce, gdzie można napisać co takiego podobało nam się w książce, co nas rozbawiło, wzruszyło, czy autor potrafił nas zaskoczyć i dlaczego. Podsumowanie. Na końcu opisz, jakie wrażenia na Tobie zrobiła książka,
wstęp
Czy jesteś uważnym czytelnikiem?
Start
Intro
Sprawdźcie, ile faktów z życia Julka zdołaliście zapamiętać. Życzę powodzenia!
Wcześniejsza wiedza
co to znaczy?
"Rany julek! swobodny, bezpański, jak pies!Sińce łapać na słupach, w zbiegowiskach się tłoczyć,Na parkany wdrapywać się wiosną po bez! " Co oznacza Rany julek? zwrot wyrażający zdziwienie, zaskoczenie, podziw; (o) rany!, (o) rany boskie!
Test
Wyzwanie 1
Intro
Go!
Test
Julian Tuwim był:
Pytanie 1/5
poetą i tłumaczem
autorem Kubusia Puchatka
znanym chemikiem
Intro
Test
Dzieciństwo i młodość Tuwim spędził w:
Pytanie 2/5
Ameryce
Zakopanem
Łodzi
Intro
Test
Jak nazywała się grupa literacka, którą współtworzył Tuwim?
Pytanie 3/5
Skamander
My, Żydzi polscy
Kwiaty polskie
Intro
Test
Jedną z przypadłości Tuwima był lęk przed:
Pytanie 4/5
zamkniętą przestrzenią
otwartą przestrzenią
pająkami
Intro
Test
Dzieci kochają Tuwima, ponieważ:
Pytanie 5/5
Wybudował dla nich park rozrywki
Uważał, że są mądrzejsze od dorosłych
Napisał dla nich dziesiątki wierszy
Intro
Wspaniała praca!!!
0/5 PoprawniePrzeczytaj książkę o Julku!
1/5 PoprawnieCoś już wiesz!
2/5 PoprawniePoczątek masz juz z głowy!
5/5 PoprawnieJesteś mistrzem!
3/5 PoprawnieDobrze zapamietałeś!
4/5 PoprawnieDużo wiesz!
Intro
Rozwój
Początek
Co wiesz o Julku?
Zamknięcie
Kim stał się Julek?
Zbieractwo
1
Bziki
2
Poezja
3
Moja recenzja
Znasz już Juliana Tuwima, wiesz, jakim był chłopcem i kim został, gdy dorósł. Jakim człowiekiem jest dla Ciebie? Powód. Zacznij od tego, dlaczego sięgnąłeś po akurat tę książkę. Autor. Następnie, jeżeli chcesz i czujesz, że ta informacja może być ciekawa, napisz kilka słów o autorze książki. Treść W kolejnym kroku, przejdź do opisu tematyki książki. Napisz kim jest główny bohater, gdzie rozgrywa się akcja. Najważniejsze Twoje zdanie. Jest to miejsce, gdzie można napisać co takiego podobało nam się w książce, co nas rozbawiło, wzruszyło, czy autor potrafił nas zaskoczyć i dlaczego. Podsumowanie. Na końcu opisz, jakie wrażenia na Tobie zrobiła książka,
Nauka i wzrastanie
Co pokochał Julek?
Umiejętności
1
Start
Bziki szły nieustannie jeden za drugim
Pociąg do zbierania
Pasje kolekcjonerskie
Tips
ale daje satysfakcję, poczucie szczęścia. To miłość.
Pasja wymaga wiele wysiłku, czasem jest męczarnią
- Zbierał pudełka, śrubki i deseczki... budował z tych znalezisk fascynujące, całkiem niepraktyczne maszynki.
- Zajął się magią...
- Gromadził książki o diabłach i potworach, o aromatach i truciznach, o tytoniu i kawie. Znaczącą pozycje w bibliotece poety zajmowały rozprawy o szcurach i myszach.
Pasja- hobby, pot. konik- czynność wykonywana dla relaksu w czasie wolnym od obowiązków. Może łączyć się ze zdobywaniem wiedzy w danej dziedzinie, doskonaleniem swoich umiejętności w pewnym określonym zakresie, albo też nawet z zarobkiem — głównym celem pozostaje jednak przyjemność płynąca z uprawiania hobby.
Zanim Julek skończył piętnaście lat , zdążył już zgromadzić "niejeden tysiąc barwnych zamorskich słówek". Wypisywał je pieczołowicie ze słowników, gramatyk, powieści podróżniczych i wspomnień obieżyświatów.
Na ulicy Piotrkowskiej w Łodzi stoi słynna ławeczka Tuwima, na której można przysiąść i poczytać wiersze poety, albo zrobić sobie niezapomniane zdjęcie.
Pasje kolekcjonerskie
Pociąg do słówek
Bziki szły nieustannie jeden za drugim
Prawdopodobnie po ojcu, który znał kilka języków obcych, odziedziczył zdolności językowe. Gdy był jeszcze uczniem gimnazjum, przekładał polskie wiersze na język esperanto. Julian Tuwim był poetą, ale także tłumaczem wielu zagranicznych dzieł literackich.
Esperanto został stworzony na początku dziewiętnastego wieku przez polskiego lekarza Ludwika Lejzera Zamenhofa, który sformułował podstawy tego języka i do końca życia angażował się w jego popularyzację na całym świecie. Co oznacza słowo Esperanto? W języku Esperanto oznacza to kogoś, kto ma nadzieję. Tłumacząc więc dosłownie pseudonim Zamenhofa, otrzymujemy Doktor mający nadzieję. Gdy weźmiemy pod uwagę pierwotne założenia Ludwika Zamenhofa, ta nazwa pasuje do tego języka jak ulał.
Jak wyglądałby świat, gdybyśmy wszyscy mówili jednym językiem? Jak by to było, gdyby każdy z każdym mógł się porozumieć?
Czy potrafisz?
Do czego potrzebne są bziki?
Co to znaczy?
Dokończ zdania
Losowanie
Poznaj znaczenie słów, wybierz kilka z nich i ułóż z nimi krótka rymowankę
Dokończ zdania tak, aby były logiczne i zgodne z treścią książki. Zwróć uwagę na przecinek!
- Julek miał wiele pasji, ale...
- Julek miał wiele pasji, toteż...
- Irenka bardzo podziwiała brata, bo...
- Irenka bardzo podziwiała brata, choć...
- Julek chciał uciec do Ameryki, gdyż...
- Julek chciał uciec do Ameryki, lecz...
- Odgadnij znaczenie słów
- Dokończ zdania tak, aby miały sens
- Odpowiedz na pytania
Lorena ipsum dolor sit
Development
Intro
Lorena ipsum dolor sit
Closure
Learning sessions
Learningsituation
1
Learningsession
2
Learningsession
3
Volver a repasar
Volver a repasar
Nauka i wzrastanie
Umiejętności
Co pokochał Julek?
2
Start
Mapa zainteresowań
Znajomość 2
Pasje kolekcjonerskie
Węże
Piekielna miszkulancja
Znikanie
Słowotwórstwo
Języki
Eskulapy
Zaskrońce
Laboratorium
Czary
Gdzie jest powietrze?
Rymy
Poezja
Gniewosze
Żmije
Słowa
W Polsce w naturalnym środowisku zaobserwować można jedynie 4 węże. Każdy z nich objęty jest ochroną gatunkową. Wszystkie, poza żmiją, są niejadowite i kompletnie niegroźne dla życia człowieka.
Lorem ipsum dolor sit amet
Zanim Julek skończył piętnaście lat, zdążył już zgromadzić niejeden tysiąc barwnych słówek. Dlaczego? Co takiego intrygującego znajduje się w słowach?
- Wykonaj notatkę na temat zwyczajów naszych węży
- ułóż krzyżówkę dotyczącą dzieciństwa Julka i poezji dorosłego julina tuwima
- Podaj co najmniiej dwie pzryczyny, dla których warto poznać pasje i umiejętności Juliana tuwima
Nauka pełzania
Węże
W Polsce występują cztery gatunki węży — zaskroniec zwyczajny (Natrix natrix), żmija zygzakowata (Vipera berus), gniewosz plamisty (Coronella austriaca) i wąż eskulapa (Zamenis longissimus).
Polskie węże
Gniewosz plamisty- najbardziej ze wszystkich podobny do żmii.
Żmija- najpiękniejszy z naszych węży i jedyny sprzymierzeniec człowieka.
Wąż eskulapa- najrzadszy z naszych krajowych gadów
Zaskroniec jest wężem bardzo lubiącym wodę
W Polsce to wszystkie osobniki, które występują na terenie kraju są pod ochroną! Odpowiedzialność za te stworzenia w dużej części należy do nas, więc powinniśmy robić wszystko, by nie niszczyć środowiska, w którym bytują te niezwykłe gady.
Nauka śpiewania
Trele
ptasie radio
"Kłócił się z ptakami- potrafił godzinami naśladować ich trele, a robił to tak dobrze, że chyba same ptaki dawały sie na to nabrać."
refleksja
Gdybyś mogła, ... Gdybyś mógł, ... ................... o co zapytałabyś/ zapytałbyś Juliana Tuwima?
Nauka doświadczania
Laboratorium Juka mieściło się na "taburecie" czyli niewielkim, drewnianym stołku, stojącym w rogu kuchni. Chłopiec spędzał tam całe godziny.
eksperymentujemy
Karta pracy
Laboratorium
Nauka doświadczania
Znaczenie
Co jest starsze? Imię czy nazwisko? Kiedy powstały najstarsze imiona w języku polskim? Po co ludzie tworzyli imiona?
Co o Tobie mówi Twoje imię?
Współpraca
1
2
3
Jakie utwory Juliana Tuwima są Tobie znane?
Wiersze dla dzieci
Test wierszowany
Powodzenia!
Test
Pocą się , sapią, stękają srogo, ciągną i ciągną, wyciągnąć nie mogą....
Pytanie 1/5
Wiedza zwierszowana
Sroka
Rzepka
Cuda i dziwy
Rzeczka
Test
Szczekały ptaszki, Ćwierkały pieski.Fruwały krówki Nad modrą łąką..
Pytanie 2/5
Wiedza zwierszowana
Figielek
Gabryś
Słowik
Cuda i dziwy
Test
Ma on chłopczyka i dziewczynkę, Miłego słonika i śliczną słoninkę. Bardzo kocha te swoje słonięta, Ale ich imion nie pamięta.
Pytanie 3/5
Wiedza zwierszowana
Ząbek Wielgachna
Bombek Grubachna
Biały Ząbek Kachna
Trąbek Kachna
Test
I pełno ludzi w każdym wagonie, A w jednym krowy, a w drugim konie, A w trzecim siedzą same grubasy,W siódmym ...
Pytanie 4/5
Wiedza zwierszowana
słoń, niedżwiedź i dwie żyrafy
dębowe stoły i szafy
tłuste kiełbasy
zielone pasy
Test
List był do wujka Leona, A skrzynka była czerwona, A koperta.. no taka... tego... Nic takiego nadzwyczajnego,
Pytanie 5/5
Wiedza zwierszowana
List do dzieci
Dwa wiatry
O Grzesiu kłamczuchu i jego Cioci
W aeroplanie
0/5 PoprawnieSpróbuj od nowa!
1/5 PoprawnieDobry początek, teraz poćwicz!
2/5 PoprawnieCoś już wiesz!
5/5 PoprawnieJesteś znawcą poezji Juliana Tuwima
3/5 PoprawnieDobrze znasz te wiersze!
4/5 PoprawnieŚwietnie Ci poszło!
Dobra rozgrywka!!
Wiedza zwierszowana
Nauka i wzrastanie
Umiejętności
Doświadczenie
3
Start
- Trudna lekcja, nie mogłem od razu,
- Lecz nauczę się, po pewnym czasie.
- Proszę, zostaw mnie na drugie życie,
- Jak na drugi rok w tej samej klasie.
Tuwim opowiada
zagadka
Radio to cudowny wynalazek! Jeden ruch ręki - i nic nie słychać.
Kiedy przeskoczysz, to i wtedy nie mów hop. Zobacz najpierw, w co wskoczyłeś.
Doświadczenie
Słowa, słowa...
"". Wypisywał je ze słowników, gramatyk, powieści podróżniczych...
Zbadaj słowa
Hybrydy
Co to są słowocowe hybrydy?Dopasuj opisy.
Przyporządkuj wyrazy do odpowiedniej kategorii.
Przeczytaj wiersz i wybierz kilka nazw owoców. Narysuj je.
Może skonstruujesz coś zabawnego?
Poznaj nazwy hybryd z mitologii greckiej
Utwórz nową hybrydę, skonstruuj ją z różnorodnego materiału.
należących do dwóch różnych języków, np. antybohater coś, co składa się z różnych elementów, roślina lub zwierzę powstałe ze skrzyżowania wyraz złożony z elementów dwóch odmian, ras lub gatunków często do siebie niepasujących
Julian Tuwim Słowocowe hybrydyPrześliwimy złociście Morele w śliworele,Wyhoduje,my brzoskwiśnieO jędrnym soczystym ciele.Melon zmelonić dał się,maliny go zmaliniły,i melodyjnym stał się malimelonem miłym.A juz porzesty, agreczkiZrozumiesz bez wyjaśnień (Były tam zresztą sprzeczkiZ powodu ostrych zakwaśnień).Poddana arbuzacjizbuntowała się gruszka,jak sądzę, nie bez racji,bo powstała garbuszka.
Dopasuj wyrazy pochodzące z wiersza do odpowiedniej kategorii: agreczki, garbuszka, prześliwić, porzesty, malimelon, brzoskwiśnie, zmelonić Czasowniki utworzone od rzeczownikówRzeczowniki, które zamieniły się końcówkami i początkamiRzeczowniki, w które wciśnięty jest inny rzeczownik lub jego część Rozwiąż zagadki i odgadnij hasło
Skaczący ludzik Proca
Learning session 3
Timeline
20xx
Lorem ipsum dolor sit amet
20xx
Lorem ipsum dolor sit amet
20xx
Lorem ipsum dolor sit amet
20xx
Repasa
Lorem ipsum dolor sit amet
20xx
Lorem ipsum dolor sit amet
Et harum quidem rerum facilis est et expedita distinctio. Nam libero tempore, cum soluta nobis est eligendi optio cumque nihil impedit quo minus id quod maxime placeat facere possimus, omnis voluptas assumenda est, omnis dolor repellendus. Temporibus autem quibusdam et aut officiis debitis aut rerum necessitatibus saepe eveniet ut et voluptates repudiandae sint et molestiae non recusandae. Itaque earum rerum hic tenetur a sapiente delectus, ut aut reiciendis voluptatibus maiores alias consequatur aut perferendis doloribus asperiores repellat.
Et harum quidem rerum facilis est et expedita distinctio. Nam libero tempore, cum soluta nobis est eligendi optio cumque nihil impedit quo minus id quod maxime placeat facere possimus, omnis voluptas assumenda est, omnis dolor repellendus. Temporibus autem quibusdam et aut officiis debitis aut rerum necessitatibus saepe eveniet ut et voluptates repudiandae sint et molestiae non recusandae. Itaque earum rerum hic tenetur a sapiente delectus, ut aut reiciendis voluptatibus maiores alias consequatur aut perferendis doloribus asperiores repellat.
Et harum quidem rerum facilis est et expedita distinctio. Nam libero tempore, cum soluta nobis est eligendi optio cumque nihil impedit quo minus id quod maxime placeat facere possimus, omnis voluptas assumenda est, omnis dolor repellendus. Temporibus autem quibusdam et aut officiis debitis aut rerum necessitatibus saepe eveniet ut et voluptates repudiandae sint et molestiae non recusandae. Itaque earum rerum hic tenetur a sapiente delectus, ut aut reiciendis voluptatibus maiores alias consequatur aut perferendis doloribus asperiores repellat.
Et harum quidem rerum facilis est et expedita distinctio. Nam libero tempore, cum soluta nobis est eligendi optio cumque nihil impedit quo minus id quod maxime placeat facere possimus, omnis voluptas assumenda est, omnis dolor repellendus. Temporibus autem quibusdam et aut officiis debitis aut rerum necessitatibus saepe eveniet ut et voluptates repudiandae sint et molestiae non recusandae. Itaque earum rerum hic tenetur a sapiente delectus, ut aut reiciendis voluptatibus maiores alias consequatur aut perferendis doloribus asperiores repellat.
Et harum quidem rerum facilis est et expedita distinctio. Nam libero tempore, cum soluta nobis est eligendi optio cumque nihil impedit quo minus id quod maxime placeat facere possimus, omnis voluptas assumenda est, omnis dolor repellendus. Temporibus autem quibusdam et aut officiis debitis aut rerum necessitatibus saepe eveniet ut et voluptates repudiandae sint et molestiae non recusandae. Itaque earum rerum hic tenetur a sapiente delectus, ut aut reiciendis voluptatibus maiores alias consequatur aut perferendis doloribus asperiores repellat.
Learning session 3 / timeline
Now it's your turn
20xx
20xx
20xx
Lorem ipum dolor sit amet
Lorem ipum dolor sit amet
19xx
Lorem ipum dolor sit amet
19xx
Lorem ipum dolor sit amet
Drag the images and drop them in their corresponding places
Lorem ipum dolor sit amet
CHECK
19XX - Lorem ipsum dolor sit amet 19XX - Lorem ipsum dolor sit amet 20XX - Lorem ipsum dolor sit amet 20XX - Lorem ipsum dolor sit amet 20XX - Lorem ipsum dolor sit amet
Nauka i wzrastanie 3
Doświadczenie
Jak poradzić sobie z kłopotem?
Pięta achillesowa
Jak zareagować na zahowanie innych ludzi?
Asertywność
Jak rozwiązac problem?
punkt widzenia
Learning session 3
Practice
1
2
Arrange the elements in their corresponding order
3
4
5
6
A. Lorem ipsum dolor sit
B. Lorem ipsum dolor sit
C. Lorem ipsum dolor sit
D. Lorem ipsum dolor sit
E. Lorem ipsum dolor sit
F. Lorem ipsum dolor sit
check
1 - B 2 -C 3 -A 4 -D 5 -H 6 -F
Lorena ipsum dolor sit
Development
Intro
Lorena ipsum dolor sit
Closure
Learning sessions
Learningsituation
1
Learningsession
2
Learningsession
3
Volver a repasar
Volver a repasar
Volver a repasar
Volver a repasar
Koniec
This is the time to review and check if youhave mastered the knowledge and skills.
Start
Key ideas to remember
Lorem ipsum dolor sit amet consecteteur adisciping quaeque sit
Lorem ipsum dolor sit amet consecteteur adisciping quaeque sit
Lorem ipsum dolor sit amet consecteteur adisciping quaeque sit
Lorem ipsum dolor sit amet consecteteur adisciping quaeque sit
Lorem ipsum dolor sit amet consecteteur adisciping quaeque sit
Lorem ipsum dolor sit amet consecteteur adisciping quaeque sit
Closure/Summary
Review 1
Closure/Summary
Question 1/3
Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit,sed do eiusmod tempor incididunt ut labore et dolore magna aliqua.Ut enim ad minim veniam ea commodo consequat?
flip card
Review 1
Closure/Summary
Question 1/3
i didn't know...i Will try again
i knew it!let's move foward
Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit.Ut enim ad minim veniam ea commodo consequat
Review 2
Closure/Summary
Question 2/3
Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit, sed doeiusmod tempor incididunt ut labore et dolore magna aliqua.Ut enim ad minim veniam, aliquip ex ea commodo consequat.
flip card
Review 2
i didn't know...i will try again
i knew it!let's move foward
Closure/Summary
Question 2/3
Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit, sed doeiusmod tempor incididunt ut labore et dolore magna aliqua.Ut enim ad minim veniam, aliquip ex ea commodo consequat.
Review 3
Closure/Summary
Question 3/3
Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit, ut labore et dolore magna aliqua. Ut enim ad minim veniam, aliquip ex ea commodo consequat?
FLIP CARD
Review 3
i didn't know...i will try again
i knew it!let's move foward
Closure/Summary
Question 3/3
- Lorem ipsum
- Dolor sit amet
- Consectetur adipiscing
- Labore et dolore
To już koniecprzygody z Julianem Tuwimem
Jeżeli masz ochotę napisz kartkę do przyjaciela, koleżanki lub kolegi i zachęć go do poznania historii o Julku.
Pamiętaj, aby oddać nauczycielowi rozwiązanie wszystkich zadań na temat lektury.Znajdź w swoim lapbooku najważniejsze pojęcia i oznacz je ulubionym kolorem.
Home
name@mail.com
000 111 222
art
Natural Sciences
SocialSciences
Physical Education
Language and Literature
MUSIC
ForeignLanguage
Religion
Civic and ethical values
Mathematics
Technology