Want to make creations as awesome as this one?

Transcript

Україна єдина та вільна

надходження від українського інституту книги

У книзі «Незалежні» Мстислава Чернова та Михайла Палінчака зібрані світлини перших років Незалежності, Помаранчевої революції, Майдану, ленінопаду, війни з Росією, боротьби з коронавірусом та багато інших. Фотографи Мстислав Чернов та Михайло Палінчак випустили фотокнигу, присвячену історії України за останні 30 років. До видання увійшли 144 знімки 60 українських фотографів, серед яких Валерій Мілосердов, Олександр Глядєлов, Володимир Шуваєв, Еміне Зіятдінова, Євген Малолєтка, Єфрем Лукацький, Олена Гром, Костянтин Чернічкін, Олександр Чекменьов, Ігор Чекачков, Вікторія Квітка. На їхніх роботах — ключові події сучасної української історії, від проголошення незалежності до пандемії. Створення книги «Незалежні» зайняло п’ять місяців. Вона вийшла у видавництві «Ваш автограф» тиражем 1 тисяча примірників, які відправили до українських бібліотек. Чернов та Палінчак розповіли Bird in Flight, що вони дізналися про Україну під час підготовки книги і які важливі періоди в історії країни виявилися незадокументованими.

Герої не вмирають, вони йдуть у вічність, аби повернутися, нагадати про себе: іменем, світлинами, книгами, музеями, меморіалами… Збірка об’єднує матеріали й кольорові ілюстрації у розділах «Українська церква», «Збройна боротьба», «Культурний фронт» і «Старожитності». Серед авторів – Ліна Костенко, Андрій Курков, екзарх Вселенського Патріархату архієпископ Тельмісський Іов (Геча), Оксана Пахльовська, Тарас Чухліб, Лідія Орел. Яскраві ілюстрації Ганни Бездоганної, Максима Рітуса, Анни Сенік, Юрія Косіна, Валентина Кондратюка й Андрія Бережини наближають історію до сьогодення.

Видання присвячене 30-й річниці Незалежності України та вийшло за сприяння Міністерства культури та інформаційної політики України і Українського інституту книги. У ньому представлено низку матеріалів та документів, присвячених історії української національної символіки та її відродженню під час боротьби за українську державність і після відновлення незалежності. Статті, що свого часу публікувалися у часописі «Пам’ятки України», згруповані за тематичним принципом. Перша частина книги розкриває етапи боротьби за національні символи, їхню легалізацію на початку відновлення незалежності, розвиток сучасної символіки України; включено стенограми засідань Верховної Ради України з обговореннями питань про затвердження Державного Герба і Державного Прапора. У другій частині розглядаються питання традиції етнічної символіки; наведено розвідки про козацькі прапори, печатки, геральдику на українських землях. У додатку подано репринтне відтворення збірки знакових публікацій науково-популярного журналу «Пам'ятки України» 1989-1990 років – «Національна символіка».

Віковічні гори та швидкоплинні річки, темні печери і широкі степи, розкішні палаци, нездоланні замки... Ви любите подорожувати, відкривати для себе нові місця, дізнаватися про їхню історію, уявляти їхнє майбутнє? Подорожі - це можливість відкрити таємниці минулого чи просто отримати нові враження, а згодом поділитися ними з друзями. Подорожуючи з цією книжкою, ви побуваєте у багатьох куточках України та дізнаєтеся, наскільки дивовижною є наша держава. У кожній області є місця, які вражають, захоплюють, причаровують і назавжди залишаються у пам'яті людей, які там побували. Ця книга створена для тих, хто хоче ближче познайомитися з Україною, торкнутися багатств нашого краю та відвідати його цікаві місцини. Можливо, саме це видання надихне вас на реальні подорожі.

У книзі «Визвольна боротьба. Новітні часи» зібрані статті відомих учених і громадських діячів про боротьбу за незалежність, становлення і розбудову Української держави. Упорядкували збірник голова редколегії видання «Визвольна боротьба», голова правління ГО Львівського ОВПО «Меморіал» ім. В. Стуса Роман Гунда і заступник голови редколегії Юрій Пушненко. Видання присвячене 30-й річниці Незалежності України, видрукуване за сприяння Міністерства культури України та Українського інституту книги.

Захист культурних та історичних цінностей від знищення і руйнувань під час воєнних дій, захист та підтримка належного збереження унікальних історико-культурних, природних та архітектурних пам’яток світового значення – саме таку благородну місію впродовж десятиліть здійснює ЮНЕСКО –Організація Об’єднаних Націй з питань освіти, науки та культури, яка у листопаді 2020 року відзначила своє 75-річчя. У цій книжці авторка окреслює історію організації, акцентуючи на участі у ній України, яка є членом ЮНЕСКО з 12 травня 1954 року. Співпраця ЮНЕСКО і України відіграє надзвичайно важливу роль для нашої держави, спрямовану на збереження історичної, культурної, духовної спадщини та природних багатств України. Станом на 2021 рік до Списку всесвітньої спадщини ЮНЕСКО внесені 1 154 об’єкти, котрі уособлюють творчі можливості людського розуму та багатство природи і вважаються надбанням усього людства. Починаючи з 1990 року сім видатних пам’яток України увійшли до світової скарбниці ЮНЕСКО, про це розповідається в окремому розділі цієї книги. Проте в Україні досить багато унікальних об’єктів, які необхідно досліджувати, охороняти, популяризувати, ініціювати внесення їх до Списку всесвітньої спадщини ЮНЕСКО і наполегливо дбати про те, щоб вони були включені до світової скарбниці людства. З вересня 2008 року ЮНЕСКО почала формувати Репрезентативний список нематеріальної культурної спадщини. До нього вже внесено три елементи від України. З ними також можна ознайомитися на сторінках цієї книжки. Видання адресоване широкому читацькому загалу, усім тим, хто цікавиться міжнародними відносинами, історією та культурою України.