Want to make creations as awesome as this one?

Transcript

Цікаво!

Історія України. Постаті. Факти. Версії. Розмови.

Книги від УІК

Великі історичні постаті

Важливі сторінки історіїі

Знакові та ключові події

Дорошко М. С. Історія України. Знакові події та особистості / М. С. Дорошко. - Київ : Основа-пронт плюс, 2021. - 472 с. Відомий український історик Микола Дорошко висвітлює ключові події в історії української держави з найдавніших часів до нашого часу, а також вимальовує літературні портрети видатних діячів у контексті історії України. Книга розрахована на широке коло читачів.

Творці державного престижу / за ред. М. Главацького. - Київ : Видавнича група КМ-БУКС, 2021. - 568 с. Перечитуючи деякі сторінки історії України, часом може здаватися, що багато подій перегукується із сьогоденням. Та це й не дивно — історія, як відомо, рухається по спіралі. І якщо ми, українці, вважаємо себе мудрим народом, то маємо враховувати досвід своїх героїчних предків, учитися на їхніх помилках і намагатися запобігати новим. Книга «Творці державного престижу» присвячена величним історичним постатям, з якими насамперед асоціюється становлення державності та незалежності України. Для широкого кола читачів.

Семенюк С. Правдива історія України-Русі / С. Семенюк. - Львів : "Література та мистецтво", 2021. - 312 с. З книги ви дізнаєтесь про усі найважливіші сторінки історії нашого народу, а не тільки про минуле Київської Русі, яке було спотворене за часів панування Катерини ІІ і особливо в умовах путінської росії. Адже арабські вчені і мандрівники в Х ст. твердили, що існує не тільки Київська Русь, а три Русі (Київська, Поморська (Славія) і Дунайська (Артанія – Хорутанія)). Іншими словами, ми знаємо лише третину справжньої історії нашого народу, а 2/3 в силу певних історичних обставин, про які буде йти мовав цій книжці, були надійно приховані від русинів-українців російськими і німецькими істориками.

Фейзулін Я. Історія. UA: постаті, факти, версії / Я. Файзулін. - Київ : Видавничий дім "Комора", 2021. - 560 с. Дана книга — це збірник нарисів про знакових персон та важливі події ХХ століття. Усі разом вони створюють захопливий калейдоскоп цього, здавалося б, найближчого до нас, та водночас найменш знаного часу, що все ще ховається під шаром радянських міфів. Частина героїв цієї книги, як-от Симон Петлюра, Олена Теліга, Степан Бандера чи Роман Шухевич, відомі ще зі шкільних підручників, натомість іншим, таким як Юрій Тютюнник, Михайло Омелянович-Павленко, Юрій Горліс-Горський, Василь Липківський, Олекса Тихий, ще належить посісти своє місце у національній пам’яті українців.

Яневський Д. 10 розмов про історію України / Д. Яневський. - Харків : Бібліоколектор, 2021. - 349 с. Видання присвячене одному з найбільш актуальних питань сучасної України — висвітленню Історії нашої держави. В різні періоди окремі території нашої країни були складовою частиною різних держав, що не могло не відобразитися на її етнічному складі та культурі. Треба пам’ятати, що Україна — багатонаціональна країна, і такою була завжди. Саме це зробило нашу культуру надзвичайно багатою, бо її складовими частинами стали культурні надбання різних народів. Зберегти цю культуру, її традиції — одне з найважливіших наших завдань. І тільки сьогодні в Україні на тлі цієї етнічної строкатості почалося формування справжньої політичної нації. Якою вона буде? Як допомогти цьому процесу? Над цими питаннями і розмірковують автори книжки.

Ці та інші книги за темою ви можете знайти у фондах Полтавської обласної бібліотеки для юнацтва імені О. Гончара: 1. Борець Ю. ОУН і УПА в боротьбі за Українську Державу / Ю. Борець. - Львів : Логос, 2012. - 64 с. 2. Гринів О. І. Спокута Малоросії : державотворення без парадоксів : непретензійні нотатки / О. І. Гринів. - Львів : Світ, 2011. - 367 с. 3. Громенко С. В. Скоропадський і Крим : від протистояння до приєднання / С. В. Громенко. - Київ : Наш формат, 2021. - 352 с. 4. Друга світова війна в історичній пам'яті України : (за матеріалами Українського інституту національної пам'яті) / упорядники Л. Герасименко, Р. Пилявець. - Київ : Лисенко М. М., 2010. - 247 с. 5. Іванченко Р. П. Я повертаю Україні те, що в неї вкрадено : статті, нариси, роздуми / Р. П. Іванченко. - Київ : Український письменник, 2015. - 422 с. 6. Лазарович М. В. Історія України : відповіді на питання екзаменац. білетів : навчальний посібник / М. В. Лазарович, Н. А. Лазарович. - 2-ге вид., стереот. - Київ : Знання, 2012. - 438 с. 7. Радевич-Винницький Я. Мова і нація : тези про місце і роль мови в національному відродженні України / Я. Радевич-Винницький. - Кам'янець-Подільський : Абетка-Нова, 2013. - 120 с. 8. Універсал Національної Єдності ( 3 серпня 2006 року ). - Київ : Київська правда, 2016. 9. Чорновіл В. М. Пульс української незалежності : колонка редактора / В. М. Чорновіл. - Київ : Либідь, 2010. - 624 с. 10. Ярмиш О. Н. Державне будівництво та місцеве самоврядування в Україні : навч. посіб. / О. Н. Ярмиш. - Харків : Нац. ун-т внутр. справ, 2012. - 672 с.