Want to make creations as awesome as this one?

Transcript

The Norwid Times

start

Opiekun:

 • p. Władysława Góral
Redaktorzy:
 • Katarzyna Szewc 1A
 • Kacper Piotrowski 3C
 • Bartosz Pietrzyk 3C
 • Łukasz Miśkiewicz 3C
 • Radek Baran 3C
 • Karol Ji 3C
Opracowanie internetowe:
 • Michał Rybak 3C

Przygotowali:

6. Dzień Niepodległości

 • Galeria

5. Dzień życzliwości

4. Przy Tablicy...

3. Dzień Piżamy

2. Pasje: Siłownia

1. Nazwa gazetki

index

Kacper Piotrowski 3C

Nazwa naszej gazetki

Początkiem listopada bieżącego roku na instagramie naszej szkoły, odbył się plebiscyt na nazwę naszej szkolnej gazetki, w którym to wy przedstawialiście swoje propozycje. Napłynęło do nas mnóstwo pomysłów, spośród których w ankiecie umieściliśmy cztery z nich. Nazwy, które pojawiły się w ankiecie to między innymi "ENTer" z 3% głosów i "News na dziś" z pięcioma punktami procentowymi. Zauważyć można, iż zdecydowanie bardziej przypadły wam do gustu nazwy nawiązujące do naszej szkoły - na zaproponowane "SLO News" oddano aż 26% głosów. Nie ma co ukrywać, że zwycięzca ankiety zdominował konkurencję niczym Hiszpania obronę Kostaryki, gdyż podbił dwa razy więcej serc, niż jego konkurenci razem wzięci. Z wynikiem 66% procent głosów wskazaliście nazwę "The Norwid Times". Nawiązuje ona do znanych na całym świecie dzienników, brytyjskiego "The Times", czy amerykańskiego "The New York Times", wydawanych już od XVIII i XIX wieku. Z całego serca dziękujemy za waszą pomoc i wszystkie nadesłane propozycje.

Na siłowni możemy także odpocząć od natłoku życia codziennego, nauki czy po prostu oderwać się od trudów codzienności. Gdyby ktokolwiek chciał spróbować swoich sił, nasza szkolna siłownia jest wyposażona w sprzęty, które pomogą każdemu z was w rozpoczęciu tej przygody.

Pierwszy trening powinien przede wszystkim zadziałać motywująco. Jeżeli ktoś nie ma konkretnej partii ciała, którą chciałby rozwinąć proponuję zrobić trening, w którym zaangażuje większość mięśni. Ważne jest, aby mierzyć siły na zamiary, więc podnoszenie od razu setek kilogramów, trzeba odstawić na później. A najlepiej poprosić o poradę trenera personalnego albo doświadczonego kolegi, którzy dokładnie zgłębili już ten temat.

Co mam zrobić na pierwszym treningu?

Jeżeli ktoś nie czuje się na siłach, nie ma motywacji, czy zwyczajnie boi się ludzi powinien utwierdzić się w przekonaniu, że ,,nie taki diabeł straszny jak go malują”. Przede wszystkim zaczynając swoją przygodę z siłownią trzeba mieć świadomość, iż nie każdy będzie silny jak lew i nie od razu będzie podnosił wielkie ciężary. Łatwym jest powiedzieć ,,nie chcę mi się” i nic nie robić, lecz w miarę uczęszczania zauważymy swoje postępy, które zachęcą nas do dalszego działania. Co do społeczności, jest ona wspaniała. Nikt nie ocenia tam drugiego człowieka po sylwetce. A wręcz przeciwnie, taką osobę większość będzie podziwiać za to, że znalazła siły oraz zmotywowała się do działania.

Boję się iść na siłownię!

Mimo, że wszyscy ćwiczący dążą do podobnego celu są też tacy, którzy oprócz treningu całego ciała chcą szczególnie rozwinąć poszczególne partie mięśniowe. Głównie są to mięśnie takie jak: mięsnie klatki piersiowej, biceps, triceps, mięsnie pleców i wiele innych. Oczywiście trening jaki podejmiemy zależy tylko i wyłącznie od naszych preferencji.

Co chcemy na siłowni rozwijać?

Siłownia to miejsce, do którego ludzie uczęszczają z różnych powodów. Jednak najczęściej pytając o motywację odpowiadają ,,(...)żeby zrobić formę...” lub po prostu ,, Aby poprawić sylwetkę... “.

Po co chodzimy na siłownię?

Karol Ji 3C

“Jeżeli chcesz możesz zajść daleko” ~ Mariusz Pudzianowski

Bartosz Pietrzyk 3C

Największe wyrazy szacunku idą jednak w stronę szkolnego psychologa - p. Anny Pamuły-Kaczmarczyk. To ona od podszewki zorganizowała tę akcję, nie szczędząc swojego czasu a także nerwów. Dziękujemy! To druga edycja tej akcji w naszej szkole i mam szczerą nadzieję, że za rok ją powtórzymy. Była gorąco wyczekiwana przez uczniów, którzy w zeszłym roku brali udział i jestem pewien, że takie dni jak te przejdą do tradycji w naszym liceum.

Kryptonim: ANIOŁY W PIŻAMACH!

Dzień Piżamy w SLO

Dnia 10 listopada obchodziliśmy w naszej szkole ciekawe wydarzenie. Jego celem było zebranie pieniędzy na fundację "Gdy liczy się czas" - a sposób w jaki ta akcja została przeprowadzona, zapiera dech w piersiach. Oto część historii o wizycie aniołów w naszym liceum.

- Dziękuję, że zgodził się Pan ze mną porozmawiać.

- (śmiech) To tylko plotka. Sprawa wygląda tak, że miałem kiedyś klasę maturalną, która chciała nakręcić film pożegnalny. Powiedziałem im, żebyzrobili coś innego, nieoczywistego- bez siedzenia w ławkach itp. Parę dni później znalazłem się w domu kultury, gdzie zrobiliśmy małą inscenizację. Tłumy krzyczą, dziewczyny szaleją, a ja stałem na scenie w roli rockmana. To cała historia.

- Jest na pewno bardzo przystępną szkołą, uczniowie uzupełniają siebie nawzajem. Niejeden mat-fiz pęka przed sprawdzianem z polskiego, a niejeden human boi się matury z matmy. U mnie polski szedł całkiem dobrze. Lubiłem czytać, interpretować wiersze- po prostu rewelacja, sprawiało mi to wielką radość. Gorzej z gramatyką- koszmar...

- Bądźcie sobą. Przyszliście tutaj na dany kierunek, więc wywiązujcie się z niego. Uczcie się, ale nie zapominajcie o swoich pasjach, o innym rozwoju niż tylko tym szkolnym.

- Po szkole krąży plotka, że miał Pan karierę rockmana...

- Jaką szkołą jest SLO?

- Na koniec może jakaś rada dla nas, dla uczniów SLO?

- Jazda na rowerze to moja odskocznia- nie ważna jest godzina, nie ważna jest temperatura, staram się wyjść przynajmniej na chwilę. Gdy czasu jest więcej planuję wyjazdy w góry lub na kajaki. Ważne są dla mnie chwile, spędzone z rodziną.

- Czego oczekuje Pan od życia?

- Nie jest mi potrzebna niewiadomo jaka kasa, nie są mi potrzebne nie wiadomo jakie domy, chcę spokoju i stabilizacji w życiu, w kraju i na świecie.

- Jak spędza Pan wolny czas?

- Chciałabym wrócić do Stanów Zjednoczonych, gdzie przez dłuższy czas pracowałem. Był to dziwny okres, bo zbiegł się on z zamachami 11 września. Pracowałem w barze, na budowie, w końcu jako informatyk. W życiu trzeba doświadczyć wszystkiego.

- Jak wyglądała Pana młodość, za czym Pan tęskni, gdzie chciałby Pan wrócić?

- Studiowałem fizykę oraz matematykę, w Rzeszowie i Krakowie. Ten kierunek wydawał mi się wtedy najbardziej atrakcyjny. Opcją była też medycyna, ale nie po drodze mi z biologią.

Nauczyciel informatyki i fizyki, słynący ze świetnego kontaktu z młodzieżą.

- Co i gdzie Pan studiował, dlaczego taki kierunek?

Przy tablicy...Pan krzysztof Wcisło

Katarzyna Szewc 1A

Galeria

Bartosz Pietrzyk 3C

 • Drzewo życzliwości.
 • Co tu robi fantom?
 • Pucharek życzliwości.

W dniu 21 listopada obchodzony jest Światowy Dzień Życzliwości. To dobra okazja żeby zapomnieć o wszystkich negatywnych emocjach i odetchnąć na chwilę. Czym się jednak wyróżnia dzień z zasady tak przypominający rodzinne święta? W szkole obchodziliśmy go totalnie inaczej! Zapraszam do lektury...

Światowy dzień życzliwości

Z okazji obchodów Narodowego Święta Niepodległości w naszej szkole została przygotowana uroczysta audycja, którą nadano przez radiowęzeł szkolny w trakcie lekcji. Odczytana głośno, bardzo poruszyła wszystkich obecnych w szkole. Zawarto w niej słowa Józefa Piłsudskiego, nie zabrakło także odpowiedniej oprawy muzycznej. Audycję przygotowała klasa 1E pod opieką p. Doroty Woś oraz p. Edyty Kiec. Uczniowie i nauczyciele naszej szkoły brali udział również w uroczystościach przygotowanych przez włodarza Stalowej Woli. Wspólnie, przy VIII Ognisku Patriotyzmu śpiewali najpiękniejsze pieśni, które zagrzewały naszych Rodaków do walki o niepodległość ponad sto lat temu. Poczet sztandarowy pod opieką p. Roberta Sienkiewicza uczestniczył we mszy świętej w Bazylice Konkatedralnej p. w. Matki Bożej Królowej Polski w Stalowej Woli.

Dzień 11.11.1918r. jest bardzo ważną dla nas - Polaków datą. To dzień zakończenia I wojny światowej, pierwszego w historii konfliktu zbrojnego na tak przerażającą skalę. Jego koniec poskutkował m.in. odzyskaniem przez Polskę niepodległości po 123 latach zaborów. Właśnie w tym dniu Pierwszy Marszałek Polski - Józef Piłsudski otrzymał władzę wojskową oraz naczelne dowództwo podległych jej wojsk polskich. Tego dnia nasza ojczyzna w końcu była wolna.

Bartosz Pietrzyk 3C

Jestem Polakiem – więc mam obowiązki polskie: są one tym większe i tym silniej się do nich poczuwam, im wyższy przedstawiam typ człowieka. Roman Dmowski "Myśli nowoczesnego Polaka"

Do zobaczenia za miesiąc!

Wydanie: listopad 2022r.

Gazetka Szkolna The Norwid Times