Want to make creations as awesome as this one?

More creations to inspire you

BEYONCÉ

Horizontal infographics

ALEX MORGAN

Horizontal infographics

GOOGLE - SEARCH TIPS

Horizontal infographics

OSCAR WILDE

Horizontal infographics

NORMANDY 1944

Horizontal infographics

VIOLA DAVIS

Horizontal infographics

Transcript

28

AR ŽINOJAI?Adventas trunka keturias savaites. PAMĄSTYK! Galimybė įgyvendinti svajonę - štai kas gyvenimą daro įdomų. (P.Coelho) ATLIK UŽDUOTĮ! Namuose su artimaisiais pasigamink adventinį vainiką ir uždek pirmąją žvakelę.

29

AR ŽINOJAI? Pirmosios Kalėdinės eglutės buvo dekoruojamos maisto produktais, daugiausiai vaisiais, pavyzdžiui, obuoliais. Taip pat buvo naudojamos ir tikros žvakės - jeigu eglė užsidegtų - šalia stovėdavo kibiras su vandeniu. PAMĄSTYK! Tas, kas neieško Kalėdų širdyje, neras jų ir po egle. (Autorius nežinomas) ATLIK UŽDUOTĮ! Paskambink savo artimiesiems, su kuriais seniai kalbėjai ir paklausk kaip jie laikosi.

30

AR ŽINOJAI? Trys spalvos laikomos tradicinėmis Kalėdų spalvomis. Tai raudona, žalia ir auksinė. Raudona spalva simbolizuoja Kristaus kraują, žalia reiškia gyvenimą ir atgimimą, o auksinė - lengvumą, karališką prigimtį ir turtus. PAMĄSTYK! Viskas ateina laiku tiems, kurie moka laukti. (O.Balzac) ATLIK UŽDUOTĮ! Pagalvok ir užsirašyk tris dalykus už ką esi gyvenime dėkingas.

6

AR ŽINOJAI? Istorikai teigia, kad pirma vieša Kalėdų eglė buvo pastatyta Rygoje 1510 metais. PAMĄSTYK! Kokia yra brangiausia dovana per Kalėdas? Tai švelni, kantri, drąsi ir jautri širdis tiems, kuriuos stengiamės ir privalome mylėti. (Autorius nežinomas) ATLIK UŽDUOTĮ! Apkabink šiandien visus, kurie tau brangūs.

7

AR ŽINOJAI? Kalėdų Senelis kildinamas iš krikščionių Šventojo Mikalojaus. Jis padėdavo visiems bėdos prispaustiems ir anonimiškai dalino išmaldą. PAMĄSTYK! Kiekviena diena - stebuklas. Nebūtina daryti žygdarbių. Visai pakanka mažų dalykėlių, atliktų su didele meile. (Šv.Motina Teresė) ATLIK UŽDUOTĮ! Išsirink šalį į kurią svajoji nuvykti ir pasidomėk tos šalies Kalėdų šventimo papročiais ir tradicijomis.

8

AR ŽINOJAI? Žymusis Kalėdų saldainis ne veltui yra J raidės formos. Saldainis atkartoja pirmąją Jėzaus vardo raidę. O raudoni dryžiai saldainyje simbolizuoja Kristaus kraują. PAMĄSTYK! Visi gimsta kaip originalai, bet daugelis miršta kaip kopijos. (Pal. Karolis Akutis) ATLIK UŽDUOTĮ! ,,Blogį nugalėk gerumu'', - sako Palaimintasis Jurgis Matulaitis. Kaip šiandien tai gali padaryti tu?

2

AR ŽINOJAI? Kalėdų Senelis turi daug vardų, pavyzdžiui, Lietuvoje jis dar vadinamas Kalėda, Suomijoje - Joulupukki, Kinijoje - Dun Che Lao Ren, Havajuose - Kanakaloka, Prancūzijoje - Pere Noel. PAMĄSTYK! Neskubėk teisti, skubėk suprasti. (Seneka) ATLIK UŽDUOTĮ! Pagalvok, galbūt esi su kažkuo susipykęs ar įskaudinęs, įžeidęs, atsiprašyk šių žmonių. Adventas puikus laikas susitaikyti ir atsiprašyti.

14

AR ŽINOJAI? Žodis ,,adventas'' yra kilęs iš lotynų kalbos žodžio ,,adventus'', reiškiančio - atėjimą. PAMĄSTYK! Galvok ką kalbi, netgi tada, kai juokauji. (Kazachų patarlė) ATLIK UŽDUOTĮ! Šiandien vietoje laiko prie kompiuterio ar telefono, paskaityk knygą.

15

AR ŽINOJAI? Advento vainiko žvakės įprastai yra dviejų spalvų - 3 violetinės ir 1 rožinė. Violetinė spalva simbolizuoja atgailą ir grįžimą pas Viešpatį. Rožinė spalva simbolizuoja džiaugsmą dėl tuoj gimstančio Jėzaus. PAMĄSTYK! Būkite geresni, kai tai įmanoma. O tai įmanoma visada. (Dalai Lama) ATLIK UŽDUOTĮ! Šiandien pasipuošk šventiškai namus, jeigu to dar nepadarei.

23

AR ŽINOJAI? Visos advento dienos yra ir buvo skirtos ypatingam įvykiui - Kalėdoms - Jėzaus Kristaus gimimo dienai. PAMĄSTYK! Norėčiau, kad būtų galima truputį Kalėdų dvasios uždaryti į stiklinius indus ir juos atidarinėti kiekvieną mėnesį... (H.Miller) ATLIK UŽDUOTĮ! Šiandien ir per visas šventes nepamiršk svarbiausio - Kalėdos tai ne apie dovanas, Kalėdos tai apie stebuklus. Pastebėk didelius ir mažus stebuklus.

16

AR ŽINOJAI? Kalėdų eglutės lemputės simbolizuoja šviesą, kurią Jėzus atnešė pasauliui. PAMĄSTYK! Gerieji jūsų darbai bus užmiršti rytoj. Vis dėlto darykite gerus darbus. (Šv.Motina Teresė) ATLIK UŽDUOTĮ! Šiandien bibliotekoje išsirink knygą, kurią perskaitysi per Kalėdų atostogas.

Advento Kalendorius

2022

1

AR ŽINOJAI? Tradicija per Kalėdas kabinti kojines kilo iš olandų legendos. Ji pasakoja, kad vienas neturtingas vyras turėjo tris dukteris, kurių negalėjo aprūpinti kraičiu. Šventas Nikolas pro kaminą pažėrė maišelį aukso monetų ir šios įkrito į čia pat prie židinio pakabintas džiūvančias kojines. Nuo tos dienos dukterys turėjo kraitį, kuris joms leido ištekėti ir taip išvengti gyvenimo gatvėje. PAMĄSTYK! Tas, kuris padėjo bent vienam vieninteliam žmogui, suvokė gyvenimo prasmę. (S.Zweig) ATLIK UŽDUOTĮ! Šiandien atlik bent vieną mažą gerą darbą, pavyzdžiui, padėk klasės draugui atlikti užduotį ar padėk namuose išplauti indus.

5

AR ŽINOJAI? ,,Jingle Bells'' yra pirmoji daina, kuri buvo transliuota į atvirą kosmosą. PAMĄSTYK! Jei nori pasijusti turtingas - suskaičiuok kiek turi dalykų, kurių pinigai negali nupirkti. (Autorius nežinomas) ATLIK UŽDUOTĮ! Gal ir aš galiu kažkam pabūti ,,Kalėdų Seneliu''?

19

AR ŽINOJAI? Pasaulyje yra dvi Kalėdų salos. Viena jų - Ramiajame, o kita Indijos vandenyne. PAMĄSTYK! Svarbu ne tai, kas po eglute. Svarbu, kas aplink ją. (Č.Braunas) ATLIK UŽDUOTĮ! Internete paieškok recepto, kurį norėtum pasigaminti Kūčių vakarienei drauge su šeima.

13

AR ŽINOJAI? Norint nukirsti gyvą eglutę, ją reikia auginti ir prižiūrėti 5-10 metų. PAMĄSTYK! Kalėdos - tai ne dovanų išpakavimas, o širdies atvėrimas. (Autorius nežinomas) ATLIK UŽDUOTĮ! Šiandien namie pagamink kalėdinius atvirukus savo draugams ir artimiesiems.

9

AR ŽINOJAI? ,,Tyli naktis'' yra daugiausiai kartų įrašyta Kalėdinė giesmė - nuo 1978-ųjų egzistuoja net 733 įrašytos šios giesmės versijos. PAMĄSTYK! Suteik kiekvienai dienai šansą tapti gražiausia tavo gyvenimo diena. (M.Twain) ATLIK UŽDUOTĮ! Skirk šią dieną savo kambario tvarkymui - nereikalingus daiktus drauge su tėveliais padovanokite kam jų reikia.

12

AR ŽINOJAI? 1914-aisiais anglų ir vokiečių kariai vienai dienai pamiršo, kad yra skirtingose fronto pusėse. Jie giedojo kalėdines giesmes ir šoko. PAMĄSTYK! Šypsena yra kreivė ištiesinanti viską. (F.Diller) ATLIK UŽDUOTĮ! Visą dieną šypsokis!

22

AR ŽINOJAI? Keitimasis kalėdinėmis dovanomis nėra atsitiktinis, jis primena Trijų Karalių dovanas Jėzui. PAMĄSTYK! Pati tamsiausia valanda būna prieš aušrą. (P.Coelho) ATLIK UŽDUOTĮ! Šiandien skirk laiko pasivaikščioti lauke ir pasigrožėti gamta.

21

AR ŽINOJAI? Advento vainikas yra apvalus kaip ir vestuvinis žiedas - ši forma simbolizuoja Dievo ištikimybę žmonėms. PAMĄSTYK! Dėkingumas yra nuostabus dalykas. Jis padaro taip, kad kas nuostabu kituose, priklausytų ir mums. (Volteras) ATLIK UŽDUOTĮ! Šiandien padėkok bent trims žmonėms, kurie tau yra padarę gero.

20

AR ŽINOJAI? Kalėdų eglė visada žalia ir visuomet gyva, primenanti mums, kad esame sukurti amžinajam gyvenimui. PAMĄSTYK! Linkiu tau laimės kasdien matyti, koks pasiutusiai gražus šis pasaulis. (J.Ivanauskaitė) ATLIK UŽDUOTĮ! Šiandien garsiai palinkėk laimės visiems savo artimiesiems, mokytojams ir draugams.

Betliejuje per Kalėdas susitiko meilė ir tiesa, pasibučiavo teisingumas ir taika, tiesa išdygo iš žemės ir teisingumas pažvelgė iš dangaus. (Popiežius Benediktas XVI) LINKSMŲ ŠVENTŲ KALĖDŲ IR LAIMINGŲ NAUJŲJŲ METŲ!