Want to make creations as awesome as this one?

More creations to inspire you

SITTING BULL

Horizontal infographics

RUGBY WORLD CUP 2019

Horizontal infographics

GRETA THUNBERG

Horizontal infographics

FIRE FIGHTER

Horizontal infographics

VIOLA DAVIS

Horizontal infographics

LOGOS

Horizontal infographics

Transcript

Kliknij w ikonę wędrowców, aby przenieść się na mapę wirtualnego spaceru Fantastycznym Szlakiem

Klikając w kółko w prawym górnym rogu ekranu, ukażą się wszystkie elementy interaktywne na slajdzie. Można je klikać lub najeżdżać kursorem myszki, a odkryte zostaną dodatkowe treści (zdjęcia, teksty, linki)

Klikając w 3 kropki w prawym dolnym rogu ekranu, ukażą się dodatkowe opcje. Kliknij w 2 przeciwstawne strzałki aby włączyć tryb pełnego ekranu.

1

2

3

4

5

6

7

8

9

Filia nr 54 "ProMedia" Miejskiej Biblioteki Publicznej w Szczecinie Nazwa – ProMedia – nawiązuje do profilu biblioteki, która charakteryzuje się nastawieniem na nowoczesne media. Na tle innych filii miejsce wyróżnia się tym, że dostępne są tam głównie nowości wydawnicze i bestsellery, a także bogata kolekcja filmów, seriali i audiobooków. Wnętrze biblioteki jest tak zaaranżowane, że daje dużo możliwości miłego spędzenia czasu. Można przysiąść wygodnie z gazetą lub książką, oglądać w środku zdjęcia, obrazy lub grafiki szczecińskich artystów, poczytać lub obserwować życie biegnącego miasta przez wysokie okna.

Wojewódzki Sztab Wojskowy (Agencja Mienia Wojskowego) Terenowy organ Ministra Obrony Narodowej w sprawach operacyjno-obronnych i administracji wojskowej, z siedzibą przy ul. Potulickiej 3 w Szczecinie.

Prokuraturę Okręgową tworzy się dla obszaru właściwości co najmniej dwóch prokuratur rejonowych. Właściwości miejscowe prokuratur okręgowych nie pokrywają się z podziałem administracyjnym Polski. Prokuraturą okręgową kieruje prokurator okręgowy, który jest prokuratorem przełożonym urzędników prokuratury okręgowej oraz prokuratur niższego szczebla.

Plac Zawiszy Czarnego Według planów z połowy XIX w. miało to być jedno z ładniejszych miejsc w tej części Szczecina. Dzielnica ta to tzw. Nowe Miasto, które zaczęto planować w 1845 roku. Wtedy król Fryderyk Wilhelm IV zgodził się łaskawie na powiększenie powierzchni miasta i przesunięcie umocnień twierdzy Szczecin w kierunku południowym.

Mural.Szczecin Mural znajduje się na ulicy Owocowej naprzeciw wyjścia z dworca głównego. Oprócz samego napisu "Szczecin" można odnaleźć w nim elementy nawiązujące do portowego charakteru miasta. Autorem efektownego malowidła jest Piotr "Lump" Pauk. Mural powstał w ramach Szczecińskiego Budżetu Obywatelskiego.

Dom Kultury "Słowianin" Według znanych źródeł historycznych Dom Kultury „Słowianin” zajmuje budynek należący dawniej do ...arsenału. Za rządów pruskich magazyn broni znajdował się początkowo w południowym skrzydle Zamku Książąt Pomorskich. W 1867 roku wybudowano nową zbrojownię.

Dworzec Główny PKP W roku 1836 założono w Berlinie Komitet Budowy Kolei Berlińsko-Szczecińskiej. Linia powstała w roku 1842, a pierwszy pociąg z Berlina wjechał na dworzec o ówczesnej nazwie Berliner Bahnhof, czyli Dworzec Berliński, 15 sierpnia 1843 roku. Dało to początek liniom kolejowym na Pomorzu. Dworzec był pierwszym etapem do likwidacji obwarowań miejskich Fortu Prusy (Fort Preußen). Linia ta kończyła się w Berlinie na Dworcu Szczecińskim (Berlin Stettiner Bahnhof, późniejszy Berlin Nordbahnhof).

Murale na ul. Kolumba W ramach projektu m-city (murali wykonywanych na elewacjach budynków w przestrzeni miejskiej) słynny Sokół Millenium - statek kosmiczny z Gwiezdnych Wojen wylądował na ścianie szczecińskiego budynku i nawiązał do wyjątkowego, gwiaździstego układu ulic miasta.

Widok na Odrę przed Dworcem Głównym PKP od ul. Kolumba

tłumaczką na język migowy była Ewa Spychała

Fantastycznym szlakiem przez "Zaczytany Szczecin prowadzili Przemek Głowa przewodnik miejski, bookinista, wielbiciel Szczecina. Od ponad 20 lat przemierza ulice miasta ze swoim wielkim plecakiem pełnym książek i opowiada o historii, architekturze i życiu w Stettinie i Szczecinie. Michał R. Wiśniewski pisarz, publicysta, popularyzator japońskiej popkultury i fantastyki. Nominowany do Nagrody Conrada za debiut roku. Autor powieści "Jetlag" (2014), "God Hates Poland" (2015) i "Hello World" (2017) oraz książek "Wszyscy jesteśmy cyborgami. Jak internet zmienił Polskę" (2019) i "Zabójcze aplikacje. Jak smartfony zmieniły nasz świat" (2021).

W czerwcu w fantastyczno-naukowych nastrojach wybraliśmy się razem z czytelnikami na spacer literacki zaplanowany w projekcie [Zaczytany Szczecin]. Inspiracjami były miejsca powiązane z twórczością Jacka Sawaszkiewicza – szczecińskiego autora powieści i opowiadań sci-fi. Razem z naszymi przewodnikami wyruszyliśmy z filii nr 54 „ProMedia” (al. Wojska Polskiego 2), zmierzając do nadodrzańskich bulwarów w okolicy dworca kolejowego. Teraz zapraszamy do przejścia tej trasy wirtualnie.

Kliknij w znacznik z domkiem, aby powrócić do planszy tytułowej