Want to make creations as awesome as this one?

More creations to inspire you

LIZZO

Horizontal infographics

BEYONCÉ

Horizontal infographics

ONE MINUTE ON THE INTERNET

Horizontal infographics

SITTING BULL

Horizontal infographics

RUGBY WORLD CUP 2019

Horizontal infographics

GRETA THUNBERG

Horizontal infographics

Transcript

Dades a 8 de març 2023

39 dones que governen al món

Estadístiques*

Infografies*

Algunes dades d'interès

*Cal estar identificat

Documents a Cercabib

Mette Frederiksen (19 de novembre de 1977) Dinamarca Primera ministra de Dinamarca Des del 27 de juny de 2019

Mary Simon (21 d'agost 1947) Canadà Governadora General del Canadà Des del 26 de juliol de 2021

Xiomara Castro (30 de setembre de 1959) Hondures Presidenta de la República d'Hondures Des del 27 de gener de 2022

Susan Dougan (3 de març de 1955) Sant Vicenç i les Granadines Governadora General de Sant Vicenç i les Granadines Des de l'1 d'agost de 2019

Mia Mottley (1 d'octubre de 1965) Barbados Primera ministra de Barbados Des del 25 de maig de 2018 Sandra Mason (17 de gener de 1949) Barbados Presidenta de la República de Barbados Des del 30 de novembre de 2021

Cécile La Grenade (30 de desembre de 1952) Granada Governadora General de Granada Des del 7 de maig de 2013

Paula-Mae Weekes (23 de desembre de 1958) Trinitat i Tobago Presidenta de la República de Trinitat i Tobago Des del 19 de març de 2018

Katrín Jakobsdóttir (1 de febrer de 1976) Islàndia Primera ministra d'Islàndia Des del 30 novembre de 2017

Ingrida Šimonytė (15 de novembre de 1974) Lituània Primera ministra de Lituània Des del 25 novembre de 2020

Samia Suluhu (27 de gener de 1960) Tanzània Presidenta de la República Unida de Tanzània Des del 19 de març de 2021

Zuzana Čaputová (21 de juny de 1973) Eslovàquia Presidenta de la República d'Eslovàquia Des del 15 de juny de 2019

Maia Sandu (24 de maig de 1972) Moldàvia Presidenta de la República de Moldàvia Des del 24 de desembre de 2020

Sanna Marin (16 de novembre de 1985) Finlàndia Primera ministra de Finlàndia Des del 10 de desembre de 2019

Sahle-Work Zewde (21 de febrer de 1950) Etiòpia Presidenta d'Etiòpia Des del 25 d'octubre de 2018

Kaja Kallas (18 de juny de 1977) Estònia Primera ministra d'Estònia Des del 26 de gener de 2021

Victoire Tomegah Dogbé (23 de desembre de 1959) Togo Primera ministra de Togo Des del 28 de setembre de 2020

Salomé Zurabishvili (18 de març de 1952) Geòrgia Presidenta de Geòrgia Des del 16 de desembre de 2018

Halimah Yacob (23 d'agost de 1954) Singapur 8a Presidenta de Singapur Des del 14 de setembre de 2017

Tsai Ing-wen (31 d'agost de 1956) Taiwan Presidenta de la República de la Xina (Taiwan) Des del 20 de maig de 2016

Manuela Roka Botey Guinea Equatorial Primera ministra de Guinea Equatorial Des de l'1 de febrer de 2023

Cindy Kiro (2 de juliol de 1958) Nova Zelanda Governadora General de Nova Zelanda Des del 21 d'octubre de 2021

Sheikh Hasina (28 de setembre de 1947) Bangladesh Primera ministra de la República Popular de Bangladesh Des del 6 de gener de 2009

Giorgia Meloni (15 de gener de 1977) Itàlia Presidenta del Consell de Ministres d'Itàlia Des del 22 d'octubre de 2022

Robinah Nabbanja (17 de desembre de 1969) Uganda Primera ministra d'Uganda Des del 14 de juny de 2021

Bidhya Devi Bhandari (19 de juny de 1961) Nepal Presidenta de la República Federal Democràtica de Nepal Des del 29 d'octubre de 2015

Naomi Mata'afa (29 d'abril de 1957) Samoa Primera ministra de Samoa Des del 24 de maig de 2021

Najla Bouden (29 de juny de 1958) Tunísia Primera ministra de Tunísia Des del 29 de setembre de 2021

Ana Brnabić (28 de setembre de 1975) Sèrbia Primera ministra de Sèrbia Des del 17 de juny de 2017

Vjosa Osmani (17 de maig de 1982) Kosovo Presidenta de la República de Kosovo Des del 4 d'abril de 2021

Katerina Sakellaropoulou (30 de maig de 1956) Grècia Presidenta de la República Hel·lènica Des del 13 de març de 2020

Katalin Novák (6 de setembre de 1977) Hongria Presidenta d'Hongria Des del 10 maig de 2022

Nataša Pirc Musar (9 de maig de 1968) Eslovènia Presidenta de la República d'Eslovènia Des del 23 de desembre de 2022

Draupadi Murmu (20 de juny de 1958) Índia Presidenta de la República de l'Índia Des del 25 de juliol de 2022

Dina Boluarte (31 de maig de 1962) Perú Presidenta Constitucional de la República de Perú Des del 7 de desembre de 2022

Saara Kuugongelwa (12 d'octubre de 1967) Namíbia Primera ministra de la República de Namíbia Des del 21 de març de 2015

Élisabeth Borne (18 d'abril de 1961) França Primera ministra de França Des del 16 maig de 2022

Froyla Tzalam Belize Governadora general de Belize Des del 27 de maig de 2021

Borjana Krišto (13 d'agost de 1961) Bòsnia i Hercegovina Presidenta del Consell de Ministres de Bòsnia i Hercegovina Des del 25 de gener de 2023

Vo Thi Anh Xuan (8 de gener de 1970) Vietnam Presidenta interina de la República Socialista de Vietnam Des del 18 de gener de 2023