Книжкова виставка
Елена
Created on November 5, 2022
Over 30 million people build interactive content in Genially.
Check out what others have designed:
THE SOLAR SYSTEM
Interactive Image
CELEBRATE BLACK AUTHORS OF TEEN BOOKS!
Interactive Image
SUNITA NARAN
Interactive Image
BOARDS BOOK SERIES
Interactive Image
TRAIN
Interactive Image
DESMOND TUTU
Interactive Image
CRAIG HODGES
Interactive Image
Transcript
Віртуальна книжкова виставка до Дня української писемності та мови
Отримати справжнє задоволення від читання паперового екземпляру книжки ви можете безпосередньо в бібліотеці ДНЗ "Шосткинський центр ПТО"
Subtitle here
Є книжки тільки для розумних. Книжки на взір цієї. А вона про незвичайне мовне явище - так називають крилаті слова та вислови автори цього енциклопедичного словника. Книга входить в трилогію "Слово про слово" і включає ща дві книжки "Культура слова", "Пригоди слова". У них розкривається походження і значення великої кількості окремих слів та висловів, переважно іншомовного походження, піднімаються питання правильного слововживання у різноманітних ситуаціях. Для саморозвитку навиків мовлення та пізнання словесного багатства української мови, етимології (походження) більшості звичних у побуті слів.
Мово рідна, слово рідне!... : вірші,поеми, статті для старшого шкільного віку / ред.-упоряд.І.Т.Бойко; передмова Д.В.Павличка. – К : Веселка ,1998.-286 с. Збірник художніх та публіцистичних творів українських письменників про рідну мову: її багатство, красу,взаємозв’язки з мовами інших народів,про те,наскільки необхідно сучасній людині знати,любити і берегти рідну мову.
Мета книги - розкрити красу, силу та виразність людської мови у всіх її проявах. Розглядаються принципи використання різних верств лексики у художній та нехудожній літературі, на конкретних прикладах показується, яке значення має слово та словосполучення у створенні художнього образу.
Багатий, розмаїтий світ української романтичної поезії, яка завжди несла в собі великий заряд духовності й краси. Творчість поетів-романтиків першої половини ХІХ ст. відіграла виняткову роль у становленні нової української літератури. До збірника увійшли кращі ліричні та ліро-епічні твори десяти поетів-романтиків – Л. Боровиковського, А. Метлинського, М. Костомарова, М. Шашкевича, І. Вагилевича, Я. Головацького, О. Афанасьєва-Чужбинського, В. Забіли, М. Петренка, О. Корсуна.
Офіційне спілкування (між установами, окремою особою та установою, між: посадовими особами; ділові взаємини на виробництві тощо) нині здійснюється українською мовою - єдиною державною мовою українського народу. Основне завдання українського ділового мовлення - виховання навичок літературного спілкування, пропаганда та засвоєння літературних норм у слововживанні, граматичному оформленні мови, у вимові та наголошуванні, неприйняття спотвореної мови або суржику.
Цей тематичний збірник із класичної й сучасної поезії присвячено українській мові, боротьбі народу за її збереження та утвердження, розвиток у нелегких суспільних умовах. Окрасою видання є зібрані вислови видатних діячів політики й літератури, мистецтва, науки з різних країн про українську мову, її витончену красу, багатство й місце у світовій культурі, рівноправ’я у вільному колі народів.
Поезія з-за колючих дротів : слово репресованих Москвою українських поетів. – Мюнхен : Шлях перемоги, 1978. – 184 с. Майже всі ці твори писані, як каже поет, “кров’ю серця” або під впливом, або серед тюремних переживань. Ніби велике мережане дорогоцінне намисто, так ця збірка творів з-за колючих дротів проміниться сяйвом мистецьких образів, що віддзеркалюють невичерпне багатство переживань переслідуваних в’язнів, сповнених ніжного чуття, туги за батьківщиною, за рідними, за друзями, прагнення зажити вільно, достойно, чесно та по-лицарськи. Тут на першому місці любов до України, до її народу, почуття внутрішньої свободи, як це сильно висловили: В. Стус, І. Світличний, С. Караванський, Є. Сверстюк, В. Мороз, М. Осадчий та ін.
Любов – одне з кращих і найглибших людських почуттів, невичерпне і вічне, як саме життя. Його сила облагороджує, робить людину прекрасною, самовідданою, спрямовує на величні діла і героїчні вчинки, а іноді мучить, змушує тяжко переживати, страждати. Поезії, що розповідають про любов та ненависть, радість та смуток, пристрасті та ревнощі, і сьогодні, як сто і двісті років тому, бентежать наші душі і підносять їх до незбагненних вершин людяності. До збірника любовної лірики ввійшли поезії Т. Шевченка, І. Франка, Л. Українки, М. Хвильового, Л. Мосендза, Ю. Липи, О. Теліги, Б.-І. Антонича, Л. Гребінки та ін.