Want to make creations as awesome as this one?

More creations to inspire you

Transcript

Книги про козаків, які має прочитати кожен українець

Подивіться з друзями

Порекомендуйте кожному

Заплануйте подорож

Унікальність козацтва

Геніальний полководець Богдан Хмельницький

Тактика козацьких військ

14 жовтня 2022 року відзначається 530 років українському козацтву

Козацькому роду нема переводу

Українське воїнство

Ці та інші книги чекають на вас у Полтавській обласній бібліотеці для юнацтва ім. Олеся Гончара

Автор цієї книги, Дмитро Яворницький, – справжня легенда: видатний український історик, археолог, етнограф, дослідник українського козацтва. Його "Історія запорізьких козаків" налічує три томи, яку автор написав ще наприкінці XIX століття на основі кількох власних монографій. Книжка висвітлює питання соціально-економічної історії, суспільного устрою, життя й побуту запорозького козацтва. Ніхто не знав про козаків більше за Яворницького, а те, що він надає багато уваги саме устрою й побуту козацтва, робить це видання дуже цінним і цікавим.

Одне з наймасштабніших і найсерйозніших досліджень українського війська в історії сучасної України. Ґрунтовна розповідь, що охоплює історію українського війська від трипільських воєн до незалежної України, від войовничих готів і гунів до звитяжних оборонців Донецького аеропорту. Окрім текстів від 10 ключових істориків України, книга також містить цікаві ілюстрації: це 40 авторських художніх реконструкцій військової форми та обладунків воїнів роботи відомого українського ілюстратора Олександра Ком’яхова. Що ж, після нашої перемоги цю книгу варто перевидати, доповнивши розповідь нарисами про сучасних українських героїв – звичайних військових і керівників збройних сил, зокрема, Головнокомандувача Збройних сил України Валерія Залужного. А поки цю книгу можна придбати для себе та зробити настільною, бо читати її можна роками; а можна купити на подарунок тим, хто цікавиться історією України і хоче знати більше.

Автори цієї книги – блискучі спеціалісти. Отець Юрій Мицик – фахівець з козацької доби та церковної історії, а Сергій Плохій – чи не найвідоміший у світі знавець історії України та Східної Європи, професор кафедри української історії в Гарвардському університеті, україно-американський історик. "Як козаки Україну боронили" – науково-популярне видання про виникнення українського козацтва, його розквіт і занепад. Автори розповідають про звичаї козацтва, його військове мистецтво, релігійне життя, побут, устрій і функції Запорозької Січі, внесок козацтва в культуру українського народу. Зацікавить як дорослих, так і дітей, і, якщо ви зовсім мало знаєте про козацтво, саме ця книга стане вашим провідником у цікавий і самобутній світ українських козаків.

Книга Віктора Брехуненка присвячена важливій сторінці в історії України – Хотинській війні 1621 року, коли завдяки козацькому війську вдалося перемогти османських загарбників. Згідно з анотацією, "книга висвітлює причини війни між Річчю Посполитою та Османською імперією, вплив козацьких морських походів на військові й політичні плани Туреччини, участь Війська Запорозького на чолі з гетьманом Петром Сагайдачним у бойових діях під Хотином, перебіг війни на морі". Книжка написана легко й захопливо – під час читання ви зануритеся в славетні часи й відчуєте гордість за українське козацтво. І – чого приховувати – зможете підтримати власний бойовий дух, а нині це важливо для нашої перемоги.