Want to make creations as awesome as this one?

Transcript

Katecheza 11

Pan Bóg jest bliskowszystkich ludzi

Modlitwa

Panie Boże, dziękujemy za to, że dajesz nam siły i zdrowie, że możemybyć dzisiaj w szkole.Amen.

Na poprzedniej lekcji mówiliśmy o stwarzaniu człowieka. Wiemy już, że Pan Bóg daje nam życie. Dzisiaj przekonamy się, że każdegodnia Pan Bóg jest w nim obecny.

Ten dzień był wyjątkowy. Zuzia poszła z babcią na lody i obie miały czas tylko dla siebie. – Wiesz, babciu, wczoraj było mi bardzo przykro w szkole – pożaliła się dziewczynka. – Koledzy powiedzieli, że jestem skarżypytą. – Dlaczego, Zuzanko? Co się stało? – zapytała babcia. – Chłopcy w czasie przerwy otworzyli okno i się przez nie wychylali. Przestraszyłam się, że wypadną, i zawołałam na pomoc nauczycielkę, która miała dyżur na korytarzu. Dostali od niej burę, a mnie pani pochwaliła za to, że martwię się o moich kolegów. Ale oni byli na mnie źli. No i się zaczęło. Było mi tak przykro, że aż się popłakałam. – Bardzo nieprzyjemna sytuacja – wtrąciła babcia. – Przypomniałam sobie, jak pani katechetka mówiła kiedyś, że jeśli jest nam smutno, to mamy spojrzeć na krzyż i poprosić o pomoc Pana Jezusa – kontynuowała Zuzia. – I ta pomoc przyszła. Krysia podeszła do mnie, dała mi chusteczkęi mnie przytuliła. Babcia siedziała zasłuchana, aż w końcu powiedziała: – Nie sądziłam, że moja mała wnuczka wie, do kogo należy zwrócić się o pomoc w trudnych sytuacjach. Zuch z ciebie. Muszę o tym opowiedzieć dziadkowi.

  • Lorem ipsum dolor sit
  • Adipiscing elit neque ante
  • Ante varius praesent at
  • Nunc sed natoque cursus tellus
  • Platea convallis interdum
  • Taciti massa lacus

Opowiadanie

Pytania do opowiadania

Czego uczy nas postawa Zuzi?

Za co pochwaliła Zuzię babcia?

Kto pocieszył Zuzię?

Kogo prosiła o pomoc Zuzia?

Co zrobiła Zuzia?

Jaka przykrość spotkała Zuzię?

Wysłuchaj Psalmu 33

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit. Mauris sodales id elit et ultricies. Etiam ac purus in lorem vestibulum mattis sed at sem. Pellentesque eget urna venenatis felis accumsan solum.

Podczas zabawy przekonamy się, że Pan Bóg jest obecny w naszym życiu. Zapraszam Was do kręgu. Wasi rodzice już podczas ślubu zaprosili Pana Boga do swego małżeństwa. Pan Bóg zna was od samego początku. To On daje wam życie.

Author's Name

Czas na zabawę!

Połóżcie się na boku i zwińcie się tak, jakułożone jest dziecko w brzuszku mamy. Pan Bóg opiekuje się wami od momentu waszego narodzenia. Wstańcie. Wykonajcie ruchy, jakbyście kołysali dziecko na swoich rękach.

Author's Name

Czas na zabawę!

Rodzice zapragnęli, abyście stali się Bożymi dziećmi, więc poprosili Kościół o wasz chrzest.Powtarzajcie za mną – „Ja ciebie chrzczę w imię Ojca i Syna, i Ducha Świętego”. Od tego momentu – od chwili chrztu – Pan Bóg jest obecny w waszym życiu w sposób szczególny. On błogosławi waszym rodzicom podczas Mszy Świętej. Pan Bóg uczy ich, jak mają was kochać.

Author's Name

Czas na zabawę!

Pan Bóg wzmacnia wasze ciała, uczy was nowych umiejętności.Przejdźcie kilka kroków na czworaka.Po krótkim czasie zaczęliście stawać na własnych nogach.Wstańcie, zróbcie kilka kroków. Mijały lata. Staliście się na tyle silni i mądrzy, że mogliście pójść do szkoły. Wykonajcie gest – nakładanie plecaka.

Author's Name

Czas na zabawę!

Pan Bóg obdarowuje was wielomazdolnościami, umiejętnościami, które rozwijacie. Kto lubi śpiewać i tańczyć, przechodzi w prawo. Kto lubi uprawiać sport, przechodzi na lewo. Kto lubi malować i czytać, staje pośrodku dywanu. Kto ma inne talenty, podchodzi do mnie.

Author's Name

Czas na zabawę!

Jest jednak pewien talent, pewna zdolność, którą Pan Bóg dajekażdemu z nas. Już o tym mówiliśmy. Pamiętacie? Pan Bóg mówi, że stwarza nas na swój obraz i dlatego daje nam umiejętność kochania Jego oraz ludzi. Pan Bóg jest blisko nas: w miłości i trosce naszych rodziców, dziadków, nauczycieli i przyjaciół, a także w naszej miłości do nich.Pan Bóg, który daje nam umiejętność kochania drugiego człowieka, chce, abyśmy okazywali szacunek, dobro swoim bliskim.Powiedz koleżance/koledze stojącym potwojej prawej stronie coś miłego.

Author's Name

Czas na zabawę!

Praca z podręcznikiem

Zadanie 1: Z rodzinnego albumu wypadły zdjęcia. Przyklej pasujące naklejki.Zadanie 2: Dorysuj uśmiechy tam, gdzie ich brakuje

Title 2

zaśpiewajmy dla Pana Jezusa!

"Poradnik metodyczny pierwsza klasa szkoły podstawowej Pan Bóg jest naszym Ojcem" pod redakcją księdza Pawła Płaczka https://pngtree.com https://wordwall.net/pl https://www.pngegg.com https://www.youtube.com

Title 2

Bibliografia