Want to make creations as awesome as this one?

More creations to inspire you

Transcript

Як підготувати машину до шиття?

Відеопояснення

тест код 2019126

додаткова інформація

Які машинні шви використовують при пошитті спідниці? Машинні шви За призначенням основні машинні шви поділяють на з’єднувальні (для з’єднання окремих деталей у виробі), крайові (для обробки зрізів для запобігання їх обсипанню) та оздоблювальні. Шов — це з’єднання двох або кількох шарів тканини однією або кількома строчками. Основним параметром, який характеризує конструкцію шва, є припуск тканини на шов — відстань від строчки до зрізів деталей, що з’єднуються. Припуск залежить від ступеня осипання ниток зі зрізів тканин та способу закріплення зрізів (мал. 7.7). За правилами строчка завжди має бути паралельною зрізу. Мал. 7.7. Припуски на шов у спідниці Для пошиття спідниці вам знадобляться з’єднувальні та крайові шви. На схемах 3 і 4 на с. 68 наведено різновиди цих швів, які потрібні для пошиття спідниці. Схема 3. З’єднувальні шви Зшивні шви отримали свою назву від призначення — зшивання. У виробі ці шви виконують у такій послідовності: 1. Зметати дві деталі. 2. Прокласти строчку на відстані 0,1-0,2 мм від зметувальних стібків. 3. Видалити зметувальні стібки. 4. Розпрасувати або запрасувати (залежно від типу тканини). 5. Обробити зрізи. Зверніть увагу! Обробку зрізів можна виконувати до прасувальних робіт. Для виконання настрочного шва спочатку виконують шов зшивний взапрасування, а потім прокладають оздоблювальну строчку. Схема 4. Крайові шви Шви упідгин — обробка підігнутих країв деталей або виробу. У шві з відкритим зрізом припуск шва загинається один раз і закріплюється вручну потайними стібками або машинною строчкою. При виконанні шва упідгин із закритим зрізом припуск шва загинається двічі і закріплюється машинною строчкою. Зверніть увагу! У шві упідгін із закритим зрізом cтрочка виконується на відстані 1-2 мм від першого підігнутого краю! Інструменти та обладнання для пошиття швейного виробу Під час пошиття швейного виробу користуються різними інструментами та обладнанням. У таблиці 12 наведені інструменти, які найчастіше використовуються для пошиття швейного виробу. Таблиця 12. Інструменти та пристосування для пошиття швейного виробу У ході виготовлення швейного виробу виконуються ручні та машинні операції, а також волого-теплова обробка (ВТО), без якої неможливо отримати якісний результат. Кожний вид робіт має свою назву — термінологію, яку потрібно знати (див. форзац).

Яких правил необхідно дотримуватись, щоб машинна строчка вийшла якісною? Правила роботи на швейній машині Слід дотримуватися певних правил роботи на швейній машині. Під час роботи слід звертати увагу на правильну організацію робочого місця, робочу позу та дотримання правил безпечної роботи. Важливо правильно дібрати нитки до тканини, з якої виготовляють виріб, та правильно заправити ними швейну машину. Під час роботи важливо правильно керувати приводом руху машини та тримати виріб так, щоб строчка була рівною. Пам’ятайте! Махове колесо має обертатися в напрямку до працюючого. Якщо воно рухатиметься у зворотному напрямку, то верхня нитка обірветься, а нитки заплутаються у човниковому пристрої. Перед початком роботи необхідно перевірити якість строчки на пробному шматочку тканини. При роботі на швейній машині слід дотримуватися правил: До початку роботи: 1. Поставити машину на робочий хід. 2. Підняти голку у верхнє положення. 3. Вийняти з-під лапки шматочок тканини. 4. Заправити нитки. Початок роботи: 1. Покласти підготовлену тканину під лапку. 2. Проколоти тканину голкою, притримуючи кінці ниток. 3. Опустити лапку. 4. Приступити до роботи. Виконання роботи: 1. Обертати махове колесо тільки на себе. 2. На початку і в кінці строчки робити закріпку. 3. Направляти руками тканину так, щоб намічена лінія строчки була між ріжками лапки. Пам’ятайте! Тягнути або підштовхувати тканину не можна. Закінчення роботи: 1. Підняти голку. 2. Підняти лапку. 3. Відвести тканину від себе лівою рукою. 4. Обрізати нитки, залишаючи кінці завдовжки 10-15 см. 5. Опустити лапку. При виконанні машинної строчки на початку і в кінці строчки роблять машинну закріпку (мал. 7.6). Машинна закріпка — це повторення строчки при зворотному ході машини. Для отримання закріпки важіль зворотної подачі натискають до упору вниз і відпускають після виконання закріпки (або натискають на кнопку). При цьому в початкове положення важіль повертається автоматично. Мал. 7.6. Виконання закріпки на початку або в кінці строчки: а — правильне; б — неправильне

Пам’ятайте! Під час заправлення ниток у швейну машину ниткопритягач і голка мають бути в крайньому верхньому положенні. Мал. 7.1. Послідовність заправки верхньої нитки в різні марки швейних машин Послідовність заправлення верхньої нитки (мал. 7.1): 1. Поставити котушку ниток на котушковий стрижень. 2. Пропустити нитку через проріз ниткоспрямовувача. 3. Завести нитку між шайбами регулятора натягу верхньої нитки, потягнути її вгору, потім ввести в петлю пружини. 4. Направити нитку вгору у вушко ниткопритягувача. 5. Завести нитку за гачок ниткоспрямовувача на голкотримачі. 6. Вставити нитку у вушко голки з боку довгого жолобка, залишити вільний кінець нитки завдовжки 10-15 см. 7. Закрити важіль засувки і натиснути на шпульний ковпачок до клацання (мал. 7.3е).