Want to make creations as awesome as this one?

Transcript

Otwórz książkęposłuchaj...obejrzyj...

......

Dziękujemy Fundacji Wisławy Szymborskiej za roczną zgodę na publikację filmiku z nagraniami wierszy na naszych stronach.

Zapraszamy do obejrzenia pokonkursowej wystawy kolaży i wyklejanek inspirowanych twórczością Wisławy Szymborskiej

"Najgorzej z poetami. Ich praca jest beznadziejnie niefotogeniczna. Człowiek siedzi przy stole albo leży na kanapie, wpatruje się nieruchomym wzrokiem w ścianę albo w sufit, od czasu do czasu napisze siedem wersów, z czego jeden po kwadransie skreśli, i znów upływa godzina, w której nic się nie dzieje... jaki widz wytrzymałby oglądanie czegoś takiego?" "Poeta (...) musi ciągle powtarzać sobie: "nie wiem". Każdym utworem próbuje na to odpowiedzieć, ale kiedy tylko postawi kropkę, już ogarnia go wahanie, już zaczyna sobie zdawać sprawę, że jest to odpowiedź tymczasowa i absolutnie niewystarczająca. Więc próbuje jeszcze raz i jeszcze raz, a potem te kolejne dowody jego niezadowolenia z siebie historycy literatury zepną wielkim spinaczem i nazywać będą "dorobkiem"..." fragmenty Odczytu Noblowskiego poetki, Sztokholm, 7 grudnia 1996

Projekt Perspektywa - spotkanie z poezją Wisławy Szymborskiej został zrealizowany z inicjatywy Powiatowej Biblioteki Pedagogicznej w Ełku przy współudziale bibliotek szkolnych: SP nr 3 w Ełku, SP nr 7 w Ełku, SP nr 9 w Ełku, I LO w Ełku, II LO w Ełku, ZSM-E w Ełku, ZS nr 1 w Ełku, ZS nr 5 w Ełku. Dziękujemy Jakubowi Łochowskiemu z klasy IV i Technikum Informatycznego w ZS 5 w Ełku za pomoc w realizacji nagrań.

Utwory Wisławy Szymborskiej w wykonaniu uczniów ełckich szkół: 1. Atlantyda - czyta Antonina Kaczmarczyk, SP nr 9 w Ełku (1:05) 2. Cebula - czyta Łukasz Sobolewski, SP nr 7 w Ełku (1:12) 3. Kot w pustym mieszkaniu - czyta Aleksandra Milko, ZS nr 2 w Ełku (1:34) 4. Miłość od pierwszego wejrzenia - czyta Julita Kunda, I LO w Ełku (2:25) 5. Miłość szczęśliwa - czyta Piotr Maruszak, ZSM-E w Ełku (2:17) 6. Nic dwa razy - czyta Julia Podlecka, SP nr 7 w Ełku (1:07) 7. Niektórzy lubią poezję – czyta Kamila Archacka, ZS nr 1 w Ełku (0:51) 8. Perspektywa - czyta Diana Dmochowska, ZS nr 5 w Ełku (0:37) 9. Rdość pisania - czyta Weronika Swerpel, SP nr 3 w Ełku (1:50) 10. Życie na poczekaniu - czyta Kacper Gadomski, ZS nr 5 w Ełku (2:02)

https://view.genially.com/6245729969b890001a2f8f31/interactive-content-perspektywa

https://view.genially.com/6245729969b890001a2f8f31/interactive-content-perspektywa