Want to make creations as awesome as this one?

Transcript

START

Zespół Szkół im. Józefa Wybickiego w Ratajach zaprasza na wirtualny spacer po szkole

Click here to edit this text

Click here to editthis text

Technikum reklamy z elementami grafiki

Samorząd uczniowski

Technikum informatyczne

Kadra szkoły

Klasa specjalna przysposabiająca do pracy

Szkolny Sad - ulubiona przestrzeń uczniów, gdzie mogą wypoczywać oraz spędzać czas z rówieśnikami w czasie przerw.

Co robimy?

A co po szkole?

Co robimy?

A co po szkole?

przedmiot w zakresie rozszerzonym: język angielski Technik grafiki i poligrafii cyfrowej zajmuje się przygotowywaniem materiałów do drukowania. Obsługuje różnego rodzaju programy graficzne oraz typowe programy do składu komputerowego. Z dostarczonych materiałów w postaci tekstu, wykresów, fotografii, tabel wykonuje za pomocą sprzętu komputerowego obróbkę materiałów graficznych. Wykonuje i publikuje internetowe projekty multimedialne w tym bannery, buttony oraz strony internetowe.

Technik grafiki i poligrafii cyfrowej jest obecny niemal w każdej agencji reklamowej, we wszystkich firmach wydawniczych oraz drukarniach cyfrowych. Od jego umiejętności zależy bowiem ostateczny wygląd bannerów internetowych, design stron internetowych, ulotek, gazet, czasopism kolorowych oraz książek.Technik grafiki i poligrafii cyfrowej może pracować jako: grafik komputerowy, może być pracownikiem lub właścicielem drukarni, twórcą klipów filmowych, animacji i prezentacji, drukarzem, operatorem drukarki 3D.

Dla uczniów z niepełnosprawnością intelektualną w stopniu umiarkowanym lub znacznym oraz niepełnosprawnościami sprzężonymi. Edukacja w naszej szkole trwa 3 lata z możliwością przedłużenia etapu edukacyjnego o 1 rok. Nauka z młodzieżą opiera się na opracowanych indywidualnych dla każdego ucznia programów edukacyjno – terapeutycznych, popartych wielospecjalistyczną oceną poziomu ich funkcjonowania.

Galeria zdjęć

Po ukończeniu szkoły uczeń może pracować jako: - pracownik hotelowy,- pracownik w gastronomii,- pracownik pomocniczy w pracybiurowej,- pracownik tworzący dekoracje.

Czym zajmuje się Samorząd? Jakie akcje robimy? - Akcje okolicznościowe: upominki na dzień chłopaka/dzień kobiet - Mikołajki Różnego rodzaju konkursy: -konkurs na mema o szkole, na najśmieszniejsze zdjęcie Walentynkowe -konkurs na Dzień Wiosny (wykonanie zdjęcia)Wspieramy uczniów w ich działaniach: -organizacja dyskotek i różnych wydarzeń np: Światowy Dzień Snu, Dzień bez plecakaAkcje cykliczne: -Słodki Piątek (sprzedaż ciast) Reagujemy na bieżące wydarzenia:- Kampania Ramię w Ramię (propagowanie kultury szacunku) -Zbiórka na rzecz Ukrainy

Co robimy?

A co po szkole?

Co robimy?

A co po szkole?

Uczniów, którzy chętnie uczą się języków obcych, chcą kontynuować swoją edukację, mieszkać i pracować w dowolnym miejscu świata zapraszamy do klasy językowej.Przedmioty w zakresie rozszerzonym: język angielski, język obcy (niemiecki lub hiszpański).Na zajęciach stawiamy na kreatywność oraz uczymy się Myślenia Krytycznego. Organizujemy spotkania z instytucjami takimi jak UAM w Poznaniu, zapraszamy ciekawych gości, wyjeżdżamy na konkursy pozaszkolne a także świetnie bawimy się na eventach szkolnych, np. Dzień Pączka, Dzień Św. Patryka, tydzień języków obcych.Bierzemy udział w wymianie partnerskiej ze szkołą w Detmold oraz wymianie online ze szkołą w Argentynie.

Galeria zdjęć

Wyjazdy na konkursy....

Dzień Św. Patryka...

Detmold

Nasi uczniowie z klas 2b i 3d LO odwiedzili Akademię Nauk Stosowanych im. S. Staszica w Pile, gdzie z ogromnym zainteresowaniem wysłuchali wykładu doktora Pawła Leśniewskiego, specjalisty techniki kryminalistycznej, biegłego sądowego w dziedzinie: kryminalistyka o specjalności identyfikacja i ujawnianie śladów entomologicznych, który z wielką pasją opowiedział o metodach pracy jakie wykorzystuje się w kryminalistyce. Katedra Kryminalistyki ANS w Pile dziękujemy.

Spotkania online

Po ukończeniu szkoły uczeń możesz wybrać studia jako: - tłumacz,- filolog,- lektor języka obcego,- pracownik public relations,- pracownik spedycji,- lingwista,- pilot wycieczek.

Co robimy?

A co po szkole?

NOWOŚĆ!Przedmioty rozszerzone: geografia, j. angielski, dodatkowo: psychologia i chemia.W ramach przygotowań do otwarcia nowego kierunku kształcenia, klasy 3D i 2B liceum odwiedziły Akademię Nauk Stosowanych w Pile, na kierunku Kryminalistyka z kryminologią.

ZOBACZ WIĘCEJ

Po ukończeniu szkoły, absolwent może wybrać studia przygotowujące do pracy w instytucjach porządku i bezpieczeństwa publicznego oraz wymiaru sprawiedliwości, w tym: - policji, - służbach specjalnych, - więziennictwie, - służbach celnych, - służbach sądowych, - instytucjach szeroko pojętego bezpieczeństwa wewnętrznego, służbach celnych i granicznych.

Co robimy?

A co po szkole?

Przedmioty rozszerzone: język angielski, geografia.W ramach zajęć poszerzamy naszą wiedzę o świecie, uczymy się języków obcych, rozwijamy zainteresowania i przygotowujemy do studiów, które pozwolą podjąć pracę nie tylko w Polsce ale i za granicą.

Po ukończeniu szkoły uczeń może wybrać studia jako: - pracownik agencji turystycznej,- przewodnik,- pilot wycieczek,- rezydent.

Zobacz więcej

Klasa 1AB gościła dzisiaj na lekcji Annę Wiśniewską, która na stałe mieszka i pracuje w Portugalii. Ania jest absolwentką filologii angielskiej, a z zawodu przewodnikiem turystycznym. Jednak jak sama przyznała - w Lizbonie znalazła się przez przypadek. Wcześniej dużo podróżowała – między innymi wzięła udział w programie wymiany studenckiej (Erasmus), dzięki czemu zwiedziła Łotwę, Rumunię i Włochy. W trakcie studiów wyjechała również do Stanów Zjednoczonych dzięki programowi Work&Travel. Ostatnie praktyki jakie odbyła za granicą zadecydowały o tym, czym zajmuje się obecnie. Uczniowie mieli okazję posłuchać, jak wygląda praca przewodnika oraz jakie możliwości daje mi znajomość języków obcych. Przy okazji, Ania przekazała nam kilka cennych rad i wskazówek jak uczyć się języków obcych.Ania pochodzi z Nieżychowa (koło Białośliwia) i podobnie jak nasz poprzedni gość (Sebastian) jest świetnym przykładem tego, że marzenia można spełniać, jeśli tylko bardzo tego chcemy.Niestety, obecnie w wyniku sytuacji związanej z pandemią Ania musiała tymczasowo zawiesić swoją działalność. Jednak, jeśli chcecie poznać Portugalię i uzyskać więcej informacji na temat pracy przewodnika zachęcamy do odwiedzenia strony: Portugalia dla Ciebie- przewodnik po Lizbonie i Portugalii | Facebook

Klasy o profilu językowym wzięły dzisiaj udział w niezwykle inspirującym i ciekawym spotkaniu. Gościliśmy na lekcji Sebastiana Feciucha, który przez 4 lata pracował jako członek załogi samolotu w liniach Emirates w Dubaju.Sebastian opowiedział nam jak wygląda praca na pokładzie samolotu oraz z jakim poświęceniem i obowiązkami jest związana. Jaka jest zatem recepta na spełnianie marzeń? Przede wszystkim znajomość języka angielskiego, który był kluczowym elementem w jego pracy. Jak wspomniał nasz Gość “język angielski jest kluczem, który otwiera wiele furtek”. Do tego wystarczy dodać trochę odwagi i zaangażowania. Dzięki swojej pracy, Sebastian odwiedził w krótkim czasie wiele niezwykłych miejsc, takich jak: Filipiny (gdzie nurkował z rekinami), Południowa Afryka, Sri Lanka (w której odwiedził sierociniec dla słoni), Australia, Himalaje, wodospad Niagara, Korea czy Wietnam.Celem spotkania było pokazanie uczniom jak ważna jest znajomość języków obcych. Żeby wiele osiągnąć i zwiedzać świat, wcale nie trzeba urodzić się w wielkim mieście. Sebastian pochodzi ze Stobna, a marzenia spełnił dzięki własnym ambicjom, odwadze i znajomości języka. Może to w dobie pandemii brzmi dziwnie, ale świat Wam sprzyja i czeka na Was. Miejcie odwagę spełniać swoje marzenia.

Na zajęciach w technikum informatycznym zajmujemy się między innymi: tworzeniem responsywnych stron WWW, czyli tych dostosowanych do tabletów i telefonów. Nasze zajęcia opierają się także o projektowanie i tworzenie przydatnych aplikacji, tworzymy nowe bazy danych, uczymy się je modyfikować i wykorzystywać w aplikacjach. Mamy także dodatkowe zajęcia z programowania, na których rozszerzamy swoją wiedzę o znajomość nowego języka i zwiększenie świadomości cyfrowej, zwłaszcza w zakresie sztucznej inteligencji.

Intel AI4Youth

Projekt konkursowy Intel AI4Youth10 MAJA, 2021 Panowie z 4TI, Krystian Wawruch, Paweł Nylec oraz Mikołaj Sobieralski pod opieką Rafała Szymańskiego napisali projekt konkursowy Intel AI4Youth, który po I etapie znalazł się wśród najlepszych prac! W związku z tym zostali zaproszenie na spotkanie z przedstawicielami Firmy Intel oraz Poznańskiego Centrum Superkomputerowo-Sieciowego. Czeka ich jeszcze II etap, po którym zostanie wyłonione 5 najlepszych prac.Celem programu było przygotowanie na nadejście rewolucji związanej ze Sztuczną Inteligencją. Jest to duży sukces, zwłaszcza, że Panowie musieli sporo pracować zdalnie.Trzymamy kciuki!

Absolwent szkoły kształcącej w zawodzie technik informatyk będzie przygotowany do wykonywania następujących zadań zawodowych: montowania oraz eksploatacji komputera i urządzeń peryferyjnych; projektowania i wykonywania lokalnych sieci komputerowych, administrowania tymi sieciami, projektowania baz danych i administrowania bazami danych; tworzenia stron www i aplikacji internetowych, administrowania tymi stronami i aplikacjami.Po ukończeniu szkoły uczeń możesz pracować jako:- programista,- specjalista IT,- informatyk wsparcia użytkowników,- tester aplikacji, - administrator IT,- developer oprogramowania.

Co robimy?

A co po szkole?

W ramach zajęć technikum fotografii i multimediów uczymy się fotografii krajobrazu, architektury, mody, portretu zarówno beauty jak i artystycznego. Poznajemy tajniki tworzenia timelapsów, panoram, zdjęć HDR oraz fotografii produktowej. A wszytko to nie tylko w świetnie wyposażonym studiu w szkole ale również na zajęciach plenerowych, warsztatach fotograficznych oraz w ciemni fotograficznej. Robimy zdjęcia w ciągu dnia jak i w nocy. A na zajęciach z multimediów uczymy się tworzyć filmy, podcasty, layouty stron www, obiekty 3D i inne ciekawe projekty. Chcesz zobaczyć więcej, zapraszamy na szkolny kanał youtube na playlistę „z dziennika fototechnika.”

Galeria prac uczniów

Fotografie autorstwa Emilii Woźnej, klasa 2 technikum fotografii i multimediów

Fotografie autorstwa Kacpra Bohdanowicza, klasa 2 technikum fotografii i multimediów

Technik Fotografii i Multimediów może pracować w studiach fotograficznych, agencjach wydawniczych i reklamowych, policji, archiwach, instytucjach zajmujących się cyfryzacją materiałów analogowych oraz szeroko pojętym sektorze e-usług. Po ukończeniu szkoły uczeń może pracować w:- własnej firmie fotograficznej,- laboratoriach przemysłowych,- redakcjach gazet,- agencjach reklamowych,- studiach graficznych,- archiwach i bibliotekach,- laboratoriach policyjnych.

Co robimy?

A co po szkole?

Chcesz być bogaty? Mieć pracę? Być mądry i podziwiany? Przyjdź do Zespołu Szkół w Ratajach, do klasy o kierunku Technikum Reklamy. To prosty sposób na sukces: zabawa + profesjonalizm. Wybierając Technikum Reklamy w Ratajach nauczysz się organizowania oraz prowadzenia sprzedaży produktów i usług reklamowych; organizowania oraz prowadzenia kampanii reklamowej; projektowania oraz wykonywania środków reklamowych.Nauczyciele tworzą miłą atmosferę, a ucznia słabszego otaczają szczególną opieką. Szkoła jest pięknie położona w okolicy jeziora, sadów, ogrodów. Bezpieczeństwo gwarantuje nam kameralny typ szkoły.

Galeria zdjęć

Absolwenci kierunku mogą być zatrudniani w agencjach reklamowych, biurach ogłoszeń, mediach, agencjach, studiach graficznych i drukarniach. Mogą również podjąć pracę jako specjaliści d/s kontaktów z prasą i kształtowania opinii publicznej w prasie, radiu i telewizji lub prowadzić działalność gospodarczą na własny rachunek.Praca w reklamie jest pracą ciekawą, kreatywną oraz stwarzającą ciągle nowe wyzwania.Po ukończeniu szkoły możesz pracować jako: - designer (projektant wnętrz),- grafik komputerowy,- webmaster,- telemarketer,- przedstawiciel handlowy,- copywriter,- właściciel firmy reklamowej.

Dyrekcja szkoły:

Izabela Kaniewska

Izabela Góra

Nauczyciele:

Justyna Kamińska

Agnieszka Michalska

Agnieszka Działoszyńska

Martyna Brose

Romana Daszko - Glinkowska

Ewelina Dziubakiewicz - Skowrońska

Paweł Dembski

Agata Firlej

Paulina Firlej - Zając

Beata Freitag

Barbara Gumowska

Szymon Jahns

Danuta Jędrzejewska

Anna Kalinowska

Chcesz nas lepiej poznać? Kliknij i dowiedz się kim jesteśmy!*

*aby przeczytać informację o wybranym nauczycielu, należy kliknąć na wybrane imię i nazwisko

Monika Michalska

Iwona Berendt - Sadek

Adam Michalski

Mariola Seroczyńska

Łukasz Firlej

Rafał Szymański

Magdalena Troczyńska

Agnieszka Spychalska

Beata Zdunek

Paweł Wołoszyn

Anna Góralska

Tomasz Bigos

Monika Głuch

Paweł Kita

Marcin Stróżyna

Monika Łochowicz

Piotr Szcześniak

Adam Kowalski

Jacek Hałas

Wojciech Biały

Łukasz Plewczyński

Jan Polcyn

Jestem nauczycielem języka angielskiego i dyrektorką szkoły. Stawiam na dobre relacje w edukacji oraz kształcenie kompetencji. W wolnym czasie amatorsko biegam, uprawiam crossfit, co sprawia mi ogromną radość. Uwielbiam pracę w ogrodzie. Jednak najważniejszą z moich ról jest bycie mamą na pełen etat.

Nazywam się Aga. Aga Działoszyńska. Mam marzenie: być pisarką, pracować po cichu w starym domu na wsi z drewnianymi okiennicami. Marzenie nieosiągalne, więc tworzę co dzień w szkole, dla uczniów. Każde zajęcia są dla mnie jak nowy rozdział w mojej książce. Musi być być śmiesznie, inaczej, kreatywnie, dydaktycznie. W głowie biegają mi literki, które nieustannie tworzą napis: działaj. I to moja misja w szkole, która jest moim drugim domem. Uczę w niej 20 lat. Uczę reklamy i polskiego.

Nauczyciel języka angielskiego, jezyka obcego zawodowego i jezyka obcego w reklamie. Rzecznik Praw Ucznia. Kto pyta ten... wie więcej - na moich lekcjach stawiam na swobodną komunikację i logiczne myślenie. Prywatnie jestem miłośniczką kryminałów i seriali medycznych, uwielbiam Góry Stołowe i czarną kawę.

Nauczyciel języka hiszpańskiego i angielskiego.Prywatnie miłośniczka podróży (kocham góry), literatury faktu oraz reportażu. Wolny czas spędzam na spacerach, siłowni oraz czytaniu książek.Po szkole średniej spędziłam dwa lata w słonecznej Walencji, natomiast w trakcje studiów byłam uczestnikiem programu Erasmus w Turcji. Podróżowanie daje mi wiele satysfakcji, pozwala na poznanie nowych kultur oraz uczy tolerancji. Stąd druga moja pasja - języki obce, bez nich spełnianie marzeń nie byłoby możliwe!

Nauczyciel geografii oraz bibliotekarz. Uwielbiam piesze wędrówki po górach i leśne wyprawy w nieznane. Kręci mnie turystyka offroadowa. Jestem fanką "Gwiezdnych wojen" i słucham poezji śpiewanej.

Wicedyrektor, bibliotekarz, nauczyciel plastyki. Lubię się śmiać, czytać książki, podróżować i poznawać nowe miejsca. Nie znoszę buractwa, migania się od obowiązków i ignorancji. Moje motto: „Człowiek pozostaje młody, dopóki jeszcze potrafi się uczyć, przyjmować nowe przyzwyczajenia i znosić sprzeciw” (M. von Ebner-Eschenbach).

Nauczycielka języka angielskiego i hiszpańskiego, która najbardziej w swojej pracy lubi kontakt z uczniami i ich pozytywną energię. Miłośniczka ciekawych książek, wciągających seriali oraz górskich wędrówek.

Ewelina Dziubakiewicz -Skowrońska - dr nauk chemicznych, nauczyciel chemii. Moją pasją jest odkrywanie, a inspiracji do pracy dydaktycznej poszukuję wśród swoich uczniów. To właśnie oni motywują mnie do podejmowania kolejnych wyzwań.

Nauczyciel języka polskiego. Oprócz pracy z uczniami, która jest moją pasją od wielu lat, moim największym hobby jest mój ogród, w którym spędzam każdą wolną chwilę (choć nie mam ich wielu), pielęgnując ukochane kwiaty. Nie byłoby to takie wspaniałe przeżycie, gdyby nie towarzyszył mi w tym mój pies, który jest moim wiernym pomocnikiem :D. Jako polonistka, lubię czytać, zwłaszcza literaturę biograficzną, choć nie gardzę dobrą sensacją czy horrorem.

Nauczyciel przedmiotów zawodowych w technikum informatyki, administrator sieci szkolnej.Organizator Nocnego LAN Party - czyli szkolnego grania na komputerach w szkole.

Uczę przedmiotów praktycznych w zawodzie technika reklamy.Kocham koty! Interesuję się designem, projektowaniem wnętrz oraz grafiką komputerową. Uwielbiam książki Agathy Christie.

Nauczyciel języka niemieckiego, pełnię zadania kierownika praktycznej nauki zawodu: koordynuję praktyki uczniów oraz czuwam nad przygotowaniem i przebiegiem egzaminów zawodowych. Moją pasją jest architektura krajobrazu, przyroda. Lubię spacery, wędrówki górskie.

Jestem współzałożycielem Stowarzyszenia Krok do Przodu, gdzie prowadzę zajęcia integracji sensorycznej oraz działam i współrealizuję projekty na rzecz osób niepełnosprawnych i ich rodzin. Obecnie pracuję na stanowisku: nauczyciel, oligofrenopedagog, terapeuta, gdzie wykorzystuje wiedzę, umiejętności i doświadczenie zawodowe zwiększając rezultaty swojej pracy.Praca z osobami niepełnosprawnymi jest dla mnie źródłem satysfakcji i motywuje mnie do ciągłego podnoszenia kwalifikacji, dlatego też uczestniczę w różnych szkoleniach i kursach. W pracy z młodzieżą niepełnosprawną ,kładę nacisk’’ nasamodzielność w czynnościach dnia codziennego, uwzględniając indywidualne możliwości każdego ucznia.Prywatnie cenię sobie kontakt z każdym człowiekiem, chwilę z dobrą książką oraz wszelkie prace manualne

Cześć, nazywam się Katarzyna Amanowicz i jestem psychologiem szkolnym. W relacji z uczniami cenię sobie ich szczerość i odwagę by sięgnąć po... zmianę. Sama niedawno byłam uczennicą liceum i wiem jak wymagający jest ten etap życia młodego człowieka, jednak „Najlepszy jest ten czas, który mamy przed sobą”. M.E – wierzę, że wspólnie pokonamy każdy problem 🙂 Prywatnie mama, posiadaczka czarnego kota. Kochająca podróże te małe i duże.

Jestem nauczycielką dyplomowaną z wieloletnim stażem. Z dziećmi i młodzieżą szkolną pracuję od 34 lat. Była to praca na stanowisku pedagoga szkolnego jak również nauczyciela dzieci z niepełnosprawnością intelektualną i ruchową. Praca ta przynosiła i przynosi mi nadal wiele satysfakcji, gdyż jestem osobą otwartą i chętną do pomocy. Osoby z którymi pracuję potrzebują pomocy w wspieraniu ich w codziennym życiu i uświadamianiu, że potrafią dużo zdziałać mimo swoich niedoskonałości.

Nauczyciel biologii - wszystkie moje zainteresowania są związane z przedmiotem którego uczę, ponieważ w wolnym czasie zajmuje się wędkarstwem, kynologią, nurkowaniem, podróżami, treningami ciała, dietetyką oraz gotowaniem. Na zajęciach lekcyjnych z biologii pracujemy z mikroskopami, prezentacjami, filmami, pracujemy również w grupach oraz wychodzimy na zajęcia terenowe.

Pracuję z dziećmi oraz młodzieżą z różnymi niepełnosprawnościami intelektualnymi od 15 lat. Bardzo lubię swoją pracę i myślę, że sprawdzam się w niej :)Moją odskocznią od pracy i obowiązków domowych jest sport, głowie jazda na rowerze oraz nording walking, a także gotowanie. W wolnych chwilach uwielbiam czytać książki oraz spacerować. Pracując w Szkole Specjalnej Przysposabiającej do Pracy staram się, aby głównym celem mojej pracy było przygotowanie młodzieży do pełnienia różnych ról społecznych oraz autonomicznego i aktywnego dorosłego życia.

Od 19 lat jestem nauczycielem historii, WOS, PP oraz EDB w ZS Rataje. Interesuję się sportem, który także amatorsko uprawiam.

Nauczyciel dyplomowany z 18 letnim stażem. 14 lat pracowałam jako nauczyciel języków obcych : języka niemieckiego i angielskiego. Współpracowałam przy licznych projektach, w których brała udział nasza szkoła. Bardzo lubię pracę z młodzieżą, szczególnie współpraca przy wymianach uczniowskich przynosi mi wiele satysfakcji. Od 4 lat równolegle pracuję w Szkole Przysposabiającej do Pracy. Wspieramy młodzież z niepełnosprawnością umysłową i sprzężoną w ich rozwoju, poszerzamy posiadane umiejętności i przygotowujemy do samodzielnego funkcjonowania w przyszłości.

Nauczyciel języka angielskiego i niemieckiego. Lubię czytać książki (szczególnie kryminały) oraz długie spacery.

Technik fotografii i multimediów.Mam to szczęście, że moja praca jest moją pasją, a tym większą radość sprawia mi fakt, że mogę się swoją pasją dzielić z innymi, którzy chcą nauczyć się widzieć świat przez obiektyw aparatu i dzięki temu móc zachwycić się światłem, kształtem, barwą i detalem.

Nauczyciel fizyki.

Nauczyciel wychowania fizycznego z 28-letnim stażem.Lubię ruch, ludzi, zajęcia artystyczne wszelkiego rodzaju. Patrzę optymistycznie na świat i życie, wierzę w Boga i w ludzi. Nie lubię kłamstwa i oszustwa. Cały czas szukam nowych wyzwań.

Uczę przedmiotów zawodowych informatycznych, głównie tych dotyczących programowania, tworzenia stron WWW oraz baz danych. Programowanie lubi porządek i dyscyplinę, kocha logikę i konkrety, nie przyjmuje kompromisów – jest zawsze jeden albo zero, nic po środku. Dlatego lubię tą pracę ;) Zespół informatyków organizuje Noc Zawodowców, podczas której jest sporo konkursów i zabawy.

Nazywam się Agnieszka Spychalska. Uczę języka niemieckiego i kształcenia specjalnego. Jestem absolwentką szkoły w Ratajach.

Pedagog szkolny, pedagog specjalny, nauczyciel Stawiam na dialog który jest czymś więcej niż przedstawieniem swoich poglądów. Jest on drogą do zrozumienia drugiego człowieka, zbliżenia się do niego i współdziałania z nim. Wśród młodzieży stawiam na rozwój kompetencji społecznych, rozwój emocjonalny, samoakceptację oraz przezwyciężanie samego siebie. Prywatnie marzycielka, fanka audiobooków, mama dwóch chłopców.

Nauczyciel w Klasie Specjalnej Przysposabiającej do Pracy, oligofrenopedagog, logopeda.Moją największą pasją jest muzyka. Gram, śpiewam, prowadzę chór kameralny. Rozwijam pasje swoją i moich uczniów. W pracy z uczniami o specjalnych potrzebach edukacyjnych taka forma zajęć sprawdza się idealnie, dzieci uwielbiają wyrażać swoje emocje za pomocą ekspresji muzycznej.

Nauczyciel informatyki.

Nauczyciel przedmiotów zawodowych w technikum informatyki.

Nauczyciel matematyki oraz informatyki.

Nauczyciel wychowania fizycznego.

Nauczyciel przedmiotów ekonomicznych.

Nauczyciel przedmiotów zawodowych w technikum informatyki.

Nauczyciel religii.

Nauczyciel BHP.

Nauczyciel historii.

Nauczyciel informatykiPasjonat ciężkiego brzmienia i gry na gitarze, dla którego dzień bez muzyki to dzień stracony. Miłośnik gier planszowych, karcianych oraz szeroko pojętej fantastyki. W wolnym czasie zbieram materiały do napisania własnej książki.

Nauczyciel wychowaniw fizycznego.

Nauczyciel wychowaniw fizycznego.

Nauczyciel Podstaw Przedsiębiorczości.

Nauczyciel geografii oraz kształcenia specjalnego .