Want to make creations as awesome as this one?

Transcript

Ciekawe miejsca w Niemczech

create by Katarzyna Burdach

.Andernach to niewielkie miasto w zachodnich Niemczech, położone nad Renem. Jedną z ciekawszych atrakcji turystycznych jest tu usytuowany na niewielkim reńskim półwyspie zwanym Namedyer Werth zimny gejzer, oficjalnie uznawany za najwyższy na świecie. Gejzer ma aż 60 metrów wysokości i wybucha co dwie godziny. Jego eksplozja trwa kilka minut, co sprawia, że robi wielkie niesamowite na obserwujących.

Gejzer w Andernach

Saksonia szwajcarska - most Bastei

Bastei jest jednym z najbardziej znanych punktów widokowych w Szwajcarii Saksońskiej i najczęściej odwiedzanym miejscem w tym regionie. Turystów przyciągają tam widoki na kurort Rathen, Łabę i jej lewy brzeg. Wśród charakterystycznych punktów, które możemy zobaczyć z mostu znajdują się: Twierdza Königstein, zespoły skalne Lilienstein oraz Pfaffenstein.

Dolina środkowego Renu.

Za Moguncją Ren zaczyna wciskać się w malownicze Góry Łupkowe porośnięte winoroślami, a zza skał wynurzają się jeden po drugim średniowieczne zamki i zamczyska. Odcinek pomiędzy Bingen a Koblencją został wpisany w 2002 na listę światowego dziedzictwa UNESCO,

Diabelski most KromlauPark Mużakowski Bad Muskau

Niezwykle malowniczy Park Rododendronów w Kromlau założył w 1844 roku właściciel ziemski Friedrich Hermann Rötschke. Największe jednak wrażenie na zwiedzających robi zbudowany z charakterystycznych bazaltowych kamieni przepiękny most łukowy (Most Rakotza) nad jeziorem Rakotz (Rakocz) potocznie zwany często także Diabelskim Mostem (Teufelsbrücke). Bad Muskau (Mużaków) to miasto uzdrowiskowe we wschodnich Niemczech, położone nad Nysą Łużycką w bezpośrednim sąsiedztwie polskiej granicy. Jednym z ciekawszych zabytków jest tu usytuowana na terenie niemieckiej części Parku Mużakowskiego okazała neorenesansowa rezydencja (Schloss Muskau) zwana Nowym Zamkiem (Neues Schloss). Całość zaś otoczona została malowniczym angielskim parkiem krajobrazowym (Park Mużakowski) który w 2004 roku został wpisany na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO.

Bad Muskau Diabelski most

Gejzer Andernach

Dolina środkowego Renu

Most BasteiSaksonia sywajcarska

Położenie na mapie

Dziękuję za uwagę!