Want to make creations as awesome as this one?

Transcript

Ти наше диво калинове

О мови чисте джерело! В лихі часи, мій сину, Воно докупи всіх звело, Хто любить Україну. Ковток джерельної води, – Його завжди будь гідний, І щиру вірність доведи Великій мові рідній. Хаткіна Н.В.

Книжки для малечі

Книжки для малечі

Українська мова належить до слов'янської групи індоєвропейської мовної родини.

Цікаві факти

В українській мові безліч синонімів. Майже до кожного слова можна підібрати два–три, а то й більше синонімів – слів або фраз, різних за звучанням, але тотожних за змістом та лексичним значенням. Ось як: веселий – жартівливий, смішний, дотепний; сміливий – відчайдушний, рішучий, смілий, мужній, відважний, хоробрий, безстрашний; добрий – лагідний, сердечний, файний, добряк, хороший, гарний, славний.

Українська мова налічує майже 256 тисяч слів і включена до списку мов, які успішно розвиваються й зараз.

В українській мові, на відміну від інших східнослов'янських мов, іменник має 7 відмінків. Сьомий, кличний відмінок, зберіг давню красиву форму слів – донечко моя, матінко рідненька, бабуню моя мила.

В українській мові є слова-паліндроми. Це слова або словосполучення, які однаково читаються в обох напрямках – зліва направо та справа наліво. Наприклад, «Я несу гусеня», «Де помити мопед?», «дід», «Пилип», «радар».

Найбільше слів в українській мові починається на літеру «П», а найменше слів на букву «Ф».Звук [ф] прийшов до нас із запозиченими словами з грецької мови, але багато років вживався як [п] або [х] (Филип – Пилип, Фома – Хома), згодом став вживатися як [хв] (бухвет, хвабрика, хварба) і лише у ХХ сторіччі звук [ф] став звичайним для нашої мови.

Прислів'я та приказки шліфувалися століттями і передавалися від покоління до покоління, з уст в уста. Вони є своєрідним підсумком життєвого досвіду, відтворенням всього, чого повно людське буття: етики, моралі, звичаїв тощо. Забавні і точні висловлювання свідчать про кмітливості, спостережливості і дотепному характері українського народу. У них мало слів, проте багато змісту. Тому сміливо вирушайте в чарівний світ українського фольклору на пошуки духовних скарбів.
Чубач Г. Україна - рідний крайДо нової книжки Ганни Чубач - відомої української поетеси, заслуженого діяча мистецтв України - увійшли патріотичні, ліричні, веселі вірші, казочки, лічилки, загадки, побрехеньки, страшилки, дражнилки, скоромовки.