Want to make creations as awesome as this one?

віртуальна подорож по сказках Льюїса Керрола. До 90-ї річниці з дня народження

Transcript

2022

"Все, що сказано три рази, стає істиною"

Центральна міська бібліотека для дітей ім. Ш. Кобера і В. Хоменка м. Миколаєва

віртуальна подорож по казках Льюїса Керрола(до 190 річниці з дня народження)

Розпочати подорож

Найвідоміші літературні твори Керролла: «Аліса в Країні Чудес» і продовження «Аліса в задзеркаллі», поеми «Полювання на Снарка» і «Бурмоковт» .

Справжнє ім'я Чарльз Латвідж (Лютвідж) Доджсон — англійський письменник, математик, філософ, логік, англіканський клірик (священник, теолог) і фотограф.

Льюїс Керрол

Все, що сказано три рази, стає істиною. Льюїс Керрол4 липня 1864 року Керрол разом зі своїм другом і трьома сестрами Лідделл, доньками віце-канцлера Оксфордського університету (Лорін було 13 років, Алісі — 10 років, Едіт — 8 років) вирушили на човні прогулятися Темзою. Під час подорожі Аліса попросила Керрола розповісти їм казку. Він розповів, а коли прощалися Аліса сказала: "Містер Доджсон, як би мені хотілося, аби ви записали для мене пригоди Аліси". Згодом Керрол розповідав, що «просидів цілу ніч, записуючи в зошиті всі дурниці, які запам’яталися». Перший примірник казки автор переписав для Аліси Лідделл від руки і прикрасив 37-ма власними малюнками. Казку Алісі було вручено в листопаді 1864 року, а всі інші читачі змогли її прочитати тільки в 1865 році, коли книжка вийшла друком з малюнками відомого англійського художника Джона Тенніела. Читачі казку прийняли із захопленням.

Аліса в Країні Чудес

«Аліса в Задзеркаллі», альтернативний переклад назви українською: «В задзеркальній країні» (англ. Through the Looking-Glass, and What Alice Found There — «Крізь дзеркало, і що там побачила Аліса») — дитячий фентезійний роман англійського математика й письменника Льюїса Керрола, написаний в 1871 році як продовження книги «Аліса в країні чудес».

Аліса в Задзеркаллі