Want to make creations as awesome as this one?

Transcript

8 NAJPIĘKNIEJSZYCH KSIĄŻEK O MIŁOŚCI DLA MŁODZIEŻY

1. Szczęście w miłości- Kasie West

2. ThePerfect Game #1 Rozgrywka- J. Sterling

3. Najlepszy powód by żyć- Augusta Docher

4. Listy do utraconej- Brigid Kemmerer

Naciśnij myszką przycisk łapki.

Czytelnicy uwielbiają tę autorkę przede wszystkim za wyjątkowy styl, w którym opowiada pełne humoru i czułości historie o zakochaniu. W „Szczęściu w miłości” poznajecie Maddie – dziewczynę, która ma poukładane życie i która ponad wszystko lubi mieć zaplanowane je od A do Z. Pod wpływem chwili kupuje jednak los na loterię i wygrywa olbrzymią sumę pieniędzy. Większa ilość zer na koncie sprawia, że zaczyna marzyć o własnym jachcie, ale szkolni znajomi też jakby nieco bardziej się nią interesują. O wygranej zdaje się nie wiedzieć jedynie Seth, który jest dla Maddie bezinteresownie miły. Co jednak stanie się, gdy chłopak pozna prawdę?

Książka dla młodzieży o miłości i… wielkiej wygranejCzytelnicy uwielbiają autorkę Kasie West przede wszystkim za wyjątkowy styl, w którym opowiada pełne humoru i czułości historie o zakochaniu. W „Szczęściu w miłości” poznajecie Maddie – dziewczynę, która ma poukładane życie i która ponad wszystko lubi mieć zaplanowane je od A do Z. Pod wpływem chwili kupuje jednak los na loterię i wygrywa olbrzymią sumę pieniędzy. Większa ilość zer na koncie sprawia, że zaczyna marzyć o własnym jachcie, ale szkolni znajomi też jakby nieco bardziej się nią interesują. O wygranej zdaje się nie wiedzieć jedynie Seth, który jest dla Maddie bezinteresownie miły. Co jednak stanie się, gdy chłopak pozna prawdę?

Emocjonalny rollercoaster„The Perfect Game #1 Rozgrywka” J. Sterling to powieść, która porywa na długie godziny, wywołuje mnóstwo emocji i sprawia, że uśmiech będzie gościł na Waszych twarzach bardzo długo. To historia Cassie i Jacka, która udowadnia, że życie lubi zaserwować nam przejażdżkę rollercoasterem. Ona nie chce go znać, bo jest miły i zabójczo przystojny. On interesuje się nią coraz bardziej, ale trudno jednoznacznie określić powód tego zainteresowania. To przykład książki młodzieżowej o miłości nastolatków, która rządzi się swoimi prawami i w której nie ma prostych rozwiązań.

Refleksyjna powieść o sensie życia„Najlepszy powód by żyć” Augusty Docher to romantyczna książka dla młodzieży, która składnia do przemyśleń i pozostaje z czytelnikiem jeszcze długo po przerzuceniu ostatnich kartek. Dominika to nastolatka, która przeżyła ciężki wypadek. Gdy leży w szpitalu, piętrzące się pytania zaczynają ją przerastać, ale o jej życie postanawia walczyć dwóch mężczyzn. Lekarz, który chce uzdrowić jej ciało i jego brat – Marcel, który chce zająć się niemniej cierpiącą duszą dziewczyny. To książka o miłości dla nastolatków, którzy lubią nieco bardziej wymagające historie i cenią sobie głębsze przesłanie płynące z lektury.

Miłość, która może uratowaćRzadko powstają takie książki młodzieżowe. O miłości nastolatków, która zaczyna się zupełnie nie tak, jak powinna. O smutku, utracie kogoś bliskiego i wielkiej potrzebie poukładania życia na nowo. "Listy do utraconej" to historia Juliet Young, która straciła matkę. Przez całe życie komunikowała się z nią głównie za pomocą listów, a gdy kobieta zmarła, dziewczyna pozostawia na jej grobie kolejne wiadomości. Ma to pomóc jej w uporaniu się z ogromnym smutkiem, jednak jeden z jej listów znajduje zbuntowany Declan Murphy. I choć Juliet jest wściekła, że pozwolił sobie odpisać na tę wiadomość, w końcu zaczyna rodzić się pomiędzy nimi pewna nić porozumienia…

5. Indeks szczęścia Juniper...- Julie Israel

6. Król Kier- Aleksandra Polak

7. Dzikie serca- Suzanne Young

8. Na krawędzi wszystkiego Jeff Giles

ŻRÓDŁO: gandalf.com.pl/blog/top-10-ksiazek-dla-mlodziezy-o-milosci-ranking/

Prezentacja: Bogusława Dynek

O miłości, która wywraca życie do góry nogami „Indeks szczęścia” Julie Israel to powieść zabawna, a jednocześnie niezwykle poruszająca. Juniper dokładnie 65 dni temu straciła swoją starszą siostrę Camillę, która zginęła w wypadku. Dziewczyna nie może sobie z tym poradzić, jednak zupełnym przypadkiem znajduje list napisany przez siostrę dokładnie w dniu jej śmierci. Camille rozstaje się w nim z tajemniczym „TY”, a gdy myśli Juniper zajmuje znaleziona wiadomość, sama gubi kartkę z zapiskami ze swojego katalogu „wzlotów i upadków”. Tam znajduje się tajemnica, o której nikt nie może wiedzieć, a to dopiero początek poszukiwań, bowiem odkrywanie małych i dużych sekretów może wywołać lawinę nieprzewidzianych zdarzeń.

Opowieść o ciemności, którą można pokonać światłością serca„Król Kier” to kolejny przykład książki dla młodzieży o miłości, w której romantyczna historia splata się z tym, co znane przede wszystkim z tytułów fantasy. Tytuł Aleksandry Polak należy do serii „Circus Lumos” i poznajemy w nim Alicję – maturzystkę, której życie przebiega tak spokojnie, że aż nudno oraz Hadriana, przez którego dziewczyna zostaje wciągnięta w wir wydarzeń łączących miłość i magię. W tej książce demony zakorzeniają w ludziach zło, które powoduje, że świat pogrąża się w ciemności. A ciemność pokonać może tylko światłość płynąca z serca.

Wzruszająca opowieść o sile miłości„Dzikie serca” Young to historia Savannah – dziewczyny, która nie ma matki, jej ojciec jest alkoholikiem, a brat ciężko choruje. Dziewczyny, która musi posklejać swoje życie z miliona rozsypanych kawałków i na nowo uwierzyć, że każdy dzień ma sens. I wreszcie dziewczyny, której po prostu brakuje miłości. Wtedy też w jej życiu pojawia się Cameron – chłopak z innego świata, który stara się zburzyć mur, jaki wokół siebie postawiła. Według niej miłość nie zawsze wystarczy, by zniszczyć zło i zapomnieć o problemach. Ale jednak siła dzikiego serca może być niewyobrażalnie wielka… To wyjątkowa książka dla młodzieży o miłości zupełnie niecukierkowej i bardzo trudnej. O trudach życia, które nierzadko mogą zabić uczucie.

Zaskakujący tytuł, którego nie można odłożyć na potem„Na krawędzi wszystkiego” Jeffa Gilesa, to taka książka o miłości, którą jeśli się rozpoczyna, to nie odkłada już na potem. Wciąga, fascynuje i nie puszcza aż do ostatniej strony. Jej główni bohaterowie to Zoe i Iks, którzy żyli w dwóch różnych światach i mieli się nigdy nie spotkać. Zupełny przypadek sprawia, że się poznają, a Iks musi ponieść tego konsekwencje. Jest przecież łowcą głów, a Łowców z Niziny nie mogą widzieć inni niż tylko ich ofiary. Miłość jednak może być powodem łamania wszelkich zasad. „Na krawędzi wszystkiego” to doskonała propozycja dla młodzieży. Książka o miłości, walce dobra ze złem i magii. Magii uczuć.