Want to make creations as awesome as this one?

Transcript

Instrukcja

Start

Escape Room

Klimatyczna przygoda w bibliotece

Ostatnia rzecz, którą pamiętasz to fakt, że w telewizji podawany był raport o zmianach klimatu.

450 800g = 450.8 kg

Otwierasz oczy i orientujesz się, że jest kompletnie ciemno.

Włączasz latarkę w telefonie i starasz się znaleźć włącznik światła...

Uświadamiasz sobie, że to biblioteka!Próbujesz chwycić za klamkę, aby się wydostać, ale drzwi ani drgną! Elektroniczny zamek wymaga wprowadzenia hasła...Rozejrzyj się dookoła i znajdź sposób na ucieczkę.

Gdy zapalasz światło, Twój wzrok próbuje się przyzwyczaić i rozpoznać miejsce, w którym jesteś.

Wśród książek znajdujesz krzyżówkę...

Dopasuj: nazwę polską, nazwę angielską i definicję słów z zasady 5R. Następnie zsumuj cyfry znajdujące się w kwadratach. Najmniejszy wynik jest szukaną cyfrą.

Na kartkach litery się rozsypały, to one cyfrę Wam wskazywały. Prędko wymyślcie jak je pozbierać i zdobyć cyfrę większą od zera. Potem ślad wodny wykorzystacie i rozwiązanie w kieszeni macie!

Zadanie

Krąży mit, że segregowanie odpadów nie ma sensu, ponieważ po wszystko i tak przyjeżdża jedna śmieciarka. Jednak nawet jeśli przyjeżdża jeden pojazd, poszczególne frakcje są odpowiednio segregowane. Zdarza się też, że konkretna śmieciarka przyjeżdża tylko po dany typ odpadów w ustalone dni w tygodniu. Reasumując - segregujmy śmieci!

Po co segregować odpady, skoro i tak wszystkie trafiają do jednej śmieciarki?

Zabierzmy się zatem do segregacji! Dopasujcie ilustracje do poszczególnych pojemników na odpady. Wykonajcie działanie. W ten sposób wyznaczycie kolejną cyfrę. Powodzenia! :) Uwaga! Część odpadów nie pasuje do żadnego pojemnika.

Konsumenci niejednokrotnie wprowadzani są w błąd chociażby przez niejasne opisy produktów, zamieszczanie na nich nieistotnych informacji i ukrywanie niekorzystnych cech. W ostatnim czasie modne stały się papierowe opakowania, które kojarzą się z ekologią. Często możemy spotkać się też z fałszywymi etykietami i bezpodstawnym używaniem eko certyfikatów. Uwaga! W poniższej zagadce znajdują się trzy przykłady nieprawdziwych oznaczeń nagminnie stosowanych przez producentów.

myśl ekoLOGICZNIE !

Greenwashing

Zadanie

Rozszyfruj środki transportu i zanotuj odpowiedzi.

Zadanie

Rozszyfruj środki transportu i zanotuj odpowiedzi.

Liczba różnic na obrazkach jest kolejną potrzebną cyfrą

Otwórz

ERROR

Pierwsza cyfra - krzyżówka Druga cyfra - zasada 5R Trzecia cyfra - ślad wodny Czwarta cyfra - segregacja śmieci Piąta cyfra - łamigłówka "greenwashing" Szósta cyfra - fake newsy Siódma cyfra - ślad węglowy Ósma cyfra - znajdź różnice

Drzwi są zamknięte na elektryczny zamek. Aby je otworzyć wpisz hasło

error

Sprawdź

Hasło:

Test

Gratuluję, udało Ci się otworzyć drzwi. To jednak nie koniec. Musisz jeszcze udowodnić, że ta sytuacja czegoś Cię nauczyła. Przed Tobą ostatni test. Odpowiedz na wszystkie pytania i podaj hasło.

Gdy otwierasz drzwi Twoim oczom ukazuje się tajemnicza postać...

Gdy podajesz hasło wszystko dookoła rozmywa się a Ty budzisz się siedząc w szkolnej ławce... Wydaje się, że to był tylko sen.