Want to make creations as awesome as this one?

Transcript

Szaro, buro... Niebo płacze,rynna zaś z radości skacze.Zimno, ciemno, ciągle słota...Co się dzieje?! To listopad!

Redakcja: Renata Zielińska

nr 03

Zespół Szkolno - Przedszkolny nr 1 w Poznaniu

01-30.11.2021r.

Świetliczek

Wykonaliśmy ze słoiczków lampiony i zapaliliśmy światełko dla tych co odeszli.

2.11 dzień pełen zadumy i refleksji.

Dzieci musiały rozwiązać szereg bajkowych zadań, co przeniosło nas w beztroski i cudowny bajkowy świat.

Bajki, baśnie zarówno te czytane jak i oglądane odgrywają ważną rolę w życiu dziecka. Dlatego bajkowi bohaterzy doczekali się swojego święta…

Dzień Postaci z Bajek

Dzieci, które aktywniej włączyły się w obchody Dnia Postaci z Bajek mogły uczestniczyćw dodatkowych zajęciach w Bibliotece.

10.11 o godz. 11:11 cała szkoła odśpiewała hymn Polski. Patriotyczny charakter uroczystości podkreśliły barwy narodowe i specjalnie przygotowane na tą okazję zajęcia świetlicowe.

Podejmowane rożne aktywności tego dnia, przeniosły nas do czasów ważnych dla historii Polski i Polaków.

Nasi przodkowie, nie mając telewizji ani komputerów, poświęcali więcej czasu niż my na różnego rodzaju gry i zabawy towarzyskie. Jak bawili się nasi dziadkowie, pradziadkowie, gdy byli małymi dziećmi, a główną atrakcją na dworze był trzepak?Dzieci poznały m.in. grę w gumę, w kapsle, w klasy i podchody.

"Zabawy naszych przodków"

Sama maskotka jest ponadto symbolem dobra, miłości, ciepła, łagodności i opiekuńczości, czyli tego, czego nasze dzieci bardzo pragną i potrzebują. Nic dziwnego, że pluszowe misie z dzieciństwa często towarzyszą nam również w dorosłości.

Dzień pluszowego misia

Święto to jest coraz powszechniej obchodzone na całym świecie, a jego data 25.11. wcale nie jest przypadkowa, bo właśnie tego dnia przypada rocznica powstania tej maskotki.

GRATULUJEMY!!!

-I miejce Zosia Andrzejewska kl. 2a -I miejsce Tadeusz Woźny kl. 1c -II miejsce Antonina Trzaskawka kl. 2c

Miło nam poinformować, że z naszej świetlicy wyłoniła się, aż trójka zwycięzców!

Dnia 25 listopada 2021, w dzień PLUSZOWEGO MISIA, odbyło się rozstrzygnięcie świetlicowego konkursu i uroczyste wręczenie nagród laureatom konkursu dla klas 1-3 "USZYJ MISIA."

Wystarczy uśmiech, miłe słowo i ciepłe spojrzenie. Słowa: „Dziękuję za to, że jesteś…”, „Wszystkiego dobrego…” czy „Miłego dnia…” – to proste, znane wszystkim zwroty, dzięki którym możemy mieć pewność, że wywołają radość i uśmiech u innych.

Słoik każdego dnia przypomina Nam o dostrzeganiu dobra i piękna w drobiazgach dnia codziennego.

"Będzie, będzie zabawa, będzie się działo..."

"Kreatywne prace plastyczne" to twórcza przygoda plastyczna zamiast szablonów i schematów. Głównym celem projektu jest zaspokajanie naturalnej potrzeby tworzenia sztuki i wyzwalanie ekspresji twórczej. Kolejnym naszym projektowym zadaniem było RYSOWANIE ŚWIECZKĄ.

Kolejnym włoskim zadaniem był przegląd włoskich bajek. Chyba nie ma bardziej włoskiej bajki od Pinokia! Piękna historia opowiadająca o tym, że wszystko, czego pragniemy, jesteśmy w stanie zdobyć, a to, co nas od tego odwodzi, to z reguły najgłupsze na świecie wymówki. Pinokio w porę to zrozumiał, a jego życie jako chłopca było piękne, bo pracowite i pełne miłości.Dlaczego warto korzystać z podobnych rad? Choćby dlatego, by być człowiekiem, a nie marionetką uszytą z ludzkich upodobań.

Włochy

Ogólnopolski Projekt Edukacyjny "Europa i ja".

dzięki rozkręcaniu stołu bilardowego, aby wyjąć wpadające bile :)

ODZNAKĘ MAJSTERKOWICZA

W miesiącu listopadzie Dzieci otrzymały drugą odznakę

Blanka do Pani Reni:- "A dlaczego Pani wyszła ze świetlicy i wróciła?"Pani: - "Bo skończyłam już pracę i poszłam odebrać moje córki."Hania z niedowierzaniem: -"Pani córki???"Blanka do Hani: -"Tak jak Mama urodziła Ciebie, tak Pani Renia swoje córki. A co Ty myślisz, że się z gliny wzięłaś???"

Podczas rozmów o właściwym zachowaniu, w kierunku Dzieci padło pytanie:Jak nazywa się sytuacja, gdy ktoś oddaje komuś, kto go uderzył:- "Skandal".

GUMOWE UCHO NADAJE

Galeria prac i zdjęć

9 dni

ODLICZANIE DO BOŻEGO NARODZENIA

Zdrowych i spokojnych Świąt!

Niech każdy dzień Nowego Roku, będzie tak piękny jak ten jeden wigilijny wieczór.

Aby Święta były wyjątkowymi dniami w roku, by choinka w każdych oczach zalśniła blaskiem, By kolacja wigilijna wniosła w serca spokój,a radość pojawiała się z każdym nowym brzaskiem. By prezenty ucieszyły każde smutne oczy, by spokojna przerwa ukoiła złość,By Sylwester zapewnił szampańską zabawę, a kolędowych śpiewów nie było dość!