Want to make creations as awesome as this one?

Transcript

Dni kodowania w klasach 1-3.

Kiedy nauka idzie w parze z kreatywnością i innowacyjnością przynosi wiele radości! Takie właśnie były zajęcia z programowania w nauce i zabawie, które poszerzyły horyzonty naszych najmłodszych uczniów z klas 1-3. Nie tylko nabyli oni kompetencje związane z kodowaniem, ale również z rozwijaniem ciekawości czy logicznego myślenia!

https://www.abcya.com/games/word_clouds

Tworzenie chmur wyrazowych, to nie lada zadanie! Projektowanie wymagało współpracy, zgodności, ale też i kompromisów. Dzięki tym działaniom każda klasa stworzyła swój własny projekt!

IŚĆ CZYIMŚ ŚLADEM nabrało nowego znaczenia! Dosłownie! :) Kodowanie trasy ozobotów i obserwowanie ich w akcji przyniosło mnóstwo emocji!

Obcowanie z sensorycznym robotem DASH było bardzo ekscytujące!

Dzieciaki mogły sterować robotem za pomocą prostych, graficznych aplikacji na tablecie.

Dzięki możliwości interakcji z robotem mali odkrywcy weszli w świat programowania.

nagranie 4

nagranie 3

nagranie 2

nagranie 1

Muzyka jest nieodzowną częścią zajęć szkolnych. Przynosi ukojenie, relaksuje, bawi. Kiedy doda się do niej koordynację ruchową, to staje się wyzwaniem! :) Nasi uczniowie poradzili sobie z nim wzorowo! Sami zobaczcie 😉

Efekty prac dzieci.

Animowanie w aplikacji ChatterPix Kids narysowanych przez siebie postaci wywołało wiele radości.

Dużą atrakcją było układanie kodów blokowych by poruszać robotem Scottie..

To nie koniec przygody z programowaniem. Mamy nadzieję, że po powrocie do nauki stacjonarnej, zajęcia z robotami i tabletami sprawią naszym uczniom wiele radości. Pomogą poznać działanie technologii, nauczą logicznego myślenia i cierpliwości.