Want to make creations as awesome as this one?

Transcript

Drodzy Rodzice,za nami już dwa miesiące intensywnej pracy, nauki, ale też zabawy :) Każdy dzień jest inny, każda chwila jest nie do powtórzenia. Dzieci codziennie nas zaskakują, wzruszają i rozbawiają do łez :) Rozmowa to klucz do budowania naszych relacji.

Redakcja: Renata Zielińska

nr 02

Zespół Szkolno - Przedszkolny nr 1 w Poznaniu

01-31.10.2021r.

Świetliczek

Dla przypomnienia.W naszej świetlicy funkcjonuje SŁOIK WDZIĘCZNOŚCI. To ciekawa technika, która pomaga nam praktykować wdzięczność na co dzień. Dzieci uczą się doceniania najmniejszych drobnostek i potrafią być wdzięczne za proste, zwyczajne sprawy. Nie przechowujemy jednak słów wdzięczności tylko w pojemniku. Założyliśmy KSIĘGĘ WDZIĘCZNOŚCI. Na kolejnych stronach naszej gazetki zamieszczone są tylko niektóre wpisy Dzieci.

Po siedmiu konkurencjach ogłoszony został remis :)

Wtorkowe zabawy na sali gimnastycznej dostarczają Dzieciom wiele radości. Tym razem odbyły się wyścigi rzędów,dziewczynki kontra chłopcy.

"Będzie, będzie zabawa, będzie się działo..."

"Kreatywne prace plastyczne" to twórcza przygoda plastyczna zamiast szablonów i schematów. Głównym celem projektu jest zaspokajanie naturalnej potrzeby tworzenia sztuki i wyzwalanie ekspresji twórczej. Kolejnym naszym projektowym zadaniem było MALOWANIE KAWĄ.

Włochy

Nasz wybrany kraj to

Celem Projektu jest przybliżenie uczniom wiedzy na temat krajów znajdujących się w Europie. Poprzez udział w Projekcie dzieci zdobywają nowe doświadczenia i rozwijają zainteresowania dotyczące Europy.

Ogólnopolski Projekt Edukacyjny "Europa i ja".

Szczegóły na kolejnych stronach gazetki.

Projekt Edukacyjny "Europa i ja"realizujemy podczas wtorkowych zajęć świetlicowych.

Na pierwszych włoskich zajęciach Dzieci zapoznały się z Hymnem i flagą Włoch. W atlasie geograficznym szukaliśmy położenia tego malowniczego kraju i dowiedzieliśmy się o nim kilka ciekawostek.

Układanie puzli z widokiem na Koloseum to genialne urozmaicenie naszego włoskiego projektu i czas na relaks. Chyba każdy świetliczak dołożył do tego dzieła swoją cegiełkę :)

Udział w programie to sposób na przekazanie dzieciom, czasem prostych, ale bardzo ważnych umiejętności i wartości, a wszystko za sprawą z pozoru zwykłego bociana. Teodor chce, aby Dzieci zdobyły siedem sprawności, które uważa za najbardziej przydatne, dlatego wyznaczył siedem zadań do wykonania.Druga edycja to sprawności pomocnej dłoni, ratownika medycznego, małego chemika, detektywa, majsterkowicza, znawcy własnej miejscowości i podróżnika. Kto podejmie wyzwanie i poradzi sobie z zadaniem otrzyma odznakę, a gdy zbierze wszystkie, zostanie nagrodzony dyplomem profesora Teodora.

Do naszej świetlicy zawitał wyjątkowy gość o imieniu Teodor :)Ten wyjątkowy bocian wie, jak ważne jest dbanie o wszechstronny rozwój dzieci, ale równocześnie pamięta zawsze o tym, aby zwracać uwagę na potrzeby i uczucia innych. Dlatego postanowił zostać profesorem nauk szkolnych i przekazywać najmłodszym wiedzę oraz pomagać zdobywać nowe umiejętności, a jednocześnie mobilizując ich do jak najbardziej kreatywnych działań.

WYZWANIA TEODORA

W miesiącu październiku Dzieci otrzymały odznakę "Pomocnej dłoni" dzięki wsparciu schroniska dla zwierząt. Była do świetlicowa zbiórka żywności i potrzebnych akcesorii dla zwierzątek. BARDZO DZIĘKUJEMY ZA WSZYSTKIE PRZYNIESIONE DARY :)

Seanse wszech czasów

W tygodniu animacji Dzieci dowiedziały się jak powstawały kiedyś bajki, poznały podstawowe pojęcia związane z animacją, wykonały własne kukiełki marionetki oraz miały okazję obejrzeć bajki na starym projektorze "ania".

Galeria prac i zdjęć

Aplikacja Quiver czyli obrazki w 3D zrobiły w świetlicy ogromne poruszenie:) Taka zabawa pozwala nie tylko na rozwijanie umiejętności manualnych dzieci, ale także sprawia, że kolorowanie i “ożywianie” obrazków staje się zabawne oraz magiczne.

Quiver łączy technologię z tradycyjnymi kolorowankami.

Chłopcy ćwiczą do Turnieju Bilardowego, który odbędzie się już na wiosnę :)

Ogłoszenie wyników konkursu odbędzie się 25 listopada. Na zwycięzców czekają nagrody!!!

Wszystkie Misie wezmą udział w wystawie z okazji Dnia Misia.

Na Wasze prace czekamy do 20 listopadaw górnej i dolnej świetlicy.

Do pracy konkursowej można wykorzystać różne materiały, stare sukienki, filc, włóczkę, koronki, guziki i wszystko inne, co może uatrakcyjnić Waszego Misia.

Wszystkie Dzieci z klas 1-3, które lubią Misie i lubią szyć zapraszamy do udziału w konkursie "Uszyj Misia".

6 tygodni43 dni

ODLICZANIE DO BOŻEGO NARODZENIA