Want to make creations as awesome as this one?

Transcript

Zwykła modlitwa o niezwykłej mocy

Różaniec

nazwa różaniec wywodzi się ze średniowiecza, kiedy to modlitwy traktowano jak duchowe kwiaty. odmawianie różańca porównywano z ofiarowywaniem róż matce bożej i dlatego tę modlitwę nazwano różańcem, czyli wieńcem z róż.pierwotna nazwa różańca to "psałterz najświętszej maryi panny"

Za ojca różańca uważa się św. Dominika, który podczas swoich kazań wielokrotnie odmawiał "Pozdrowienie anielskie" przeplatając je "Modlitwą Pańską"

Obecny kształt modlitwie różańcowej nadał dominikanin Alan de la Roche (czyt. rosz). Ustalił on liczbę 150 "Zdrowaś Maryjo" na wzór 150 psalmów i podzielił je na dziesiątki przeplatane modlitwą "Ojcze nasz".

modlitwa różańcowa okazała się potężną bronią przeciwko złu. Jednym z wielu przykładów jest bitwa morska pod Lepanto, która rozegrała się 7 października 1571 r. Przed bitwą papież Pius V wezwał wszystkich katolików do modlitwy różańcowej. Flota chrześcijańska zwyciężyła flotę turecką i dzięki temu zatrzymała inwazję muzułmanów na Europę.Papież Pius V uczynił dzień 7 października Świętem Matki Bożej Różańcowej.W 1885 r. papież Leon XIII polecił odmawiać różaniec przez cały październik.

cuda różańcowe

Miłość Maryi sprawia, że różaniec ma większą siłę niż jakakolwiek broń wykonana przez człowieka. Jest to moc miłości i dobra, któa może pokonać całe zło. Warto modlić się wytrwale.

W modlitwie różańcowej składamy nasze potrzeby na ręce Maryi, a Ona zanosi je Panu Bogu i wstawia się za nami.

trójce pastuszków Hiacynta, Franek, ŁucjaPortugalia - Fatima1917 t.

dwie dziewczynki Justyna i BasiaPolska - Gietrzwałd1877 r.

św. Bernadecie w LourdesFrancja1858 r.

Maryja zachęcała w swoich objawieniach do odmawiania różańca

"Jezus opowiadał uczniom o tym, że zawsze powinni się modlić a nie ustawać" Łk 18,1"Zawsze się modlić" - to znaczy każdego dnia, w każdej sytuacji, wesołej i smutnej.

tajemnice chwalebne

tajemnice światła

tajemnice bolesne

tajemnice rożańca

tajemnice radosne

Dzięki rozważaniu tajemnic różańcowych łatwiej jest nam zrozumieć Ewangelię. Życie Pana Jezusa rozważane w różańcu dzielimy na cztery części. W częśći radosnej przypominamy dzieciństwo Jezusa, w tajemnicach światła poznajemy Jego cuda i nauczanie, w tajemnicach bolesnych przeżywamy Jego mękę i śmierć, a w tajemnicach chwalebnych rozważamy wydarzenia związane z chwałą Jezusa i Maryi.

różne formy zaangażowania się w modlitwę różańcową

Podwórkowe Koła Różańcowe Dzieci

Koła Żywego Różańca

październik ustanowiony miesiącem różańcowym

wykonała Zuzanna Ryś