Want to make creations as awesome as this one?

Transcript

Witamy po wakacjach w Nowym Roku Szkolnym. Z tej okazji życzymy naszym Świetliczakom, aby rozpoczynający się Rok Szkolny był pełen sukcesów, ciekawych wyzwań edukacyjnych i rozwijających doświadczeń. Niech czas spędzony w szkole pozwoli odkryć nowe pasje i rozwinąć zainteresowania. Życzymy, aby nie zabrakło Wam energii i zapału w poznawaniu świata.

Redakcja: Renata Zielińska

nr 01

Zespół Szkolno - Przedszkolny nr 1 w Poznaniu

01-30.09.2021r.

Świetliczek

Wszystkich Rodziców naszych Świetliczaków zachęcam do co miesięcznej lektury świetlicowej gazetki "Świetliczek". Z ogromną radością chcemy dzielić się z Państwem tym, co dzieje się w naszej świetlicy, gdzie Dzieci rozwijają swoje zainteresowania, realizują różnorodne aktywności, uczestniczą w zajęciach tematycznych. Jest to pewne spoiwo łączące czas spędzony przez Dzieci na lekcjach z momentem odebrania Ich przez Rodzica/Opiekuna. Świetlica jest doskonałym miejscem wspierania rozwoju dzieci, podejmowania działań edukacyjnych oraz działań wychowawczych. To przestrzeń odpoczynku, relaksu oraz rozwijania zainteresowań. To czas na budowanie przyjaźni oraz angażowanie się w szersze życie szkoły. To także czas i przestrzeń na budowanie relacji z wychowawcą świetlicowym, a także po prostu odrabianie lekcji. Pozdrawiam serdecznieRenata Zielińska

Od redakcji słów kilka

STOSOWAĆ SIĘ DO RECEPTURY, A SUKCES MUROWANY !

Wymieszać składniki w równych proporcjach, ani grama mniej któregokolwiek z nich. W przypadku, gdy jakiegoś składnika zacznie ubywać, należy go uzupełnić.

Wykonanie:

systematyczność, koncentracja uwagi, obowiązkowość, właściwa organizacja dnia - planowanie.

Składniki:

PRZEPIS NA SUKCES SZKOLNY

Zajęcia świetlicowe pozwalają na rozwijaniu w uczniach szeregu różnorodnych kompetencji. Po pierwsze to właśnie tutaj dzieje się wiele swobodnych interakcji między dziećmi, uczniowie intensywnie kształtują umiejętności komunikacji z innymi, umiejętności negocjowania oraz rozwiązywania konfliktów. Zajęcia świetlicowe sprzyjają również wymianie wiedzy pomiędzy dziećmi (często w grupach różnowiekowych) – uczenia się od siebie nawzajem oraz współpracy w grupie.

„Dziec­ko może nau­czyć do­rosłych trzech rzeczy: cie­szyć się bez po­wodu, być ciągle czymś zajętym i do­magać się – ze wszys­tkich sił – te­go, cze­go pragnie.” Paulo Coelho

+info

Zajęcia zorganizowane

"Będzie, będzie zabawa, będzie się działo..."

Nasza świetlica bierze udział w dwóch projektach edukacyjnych. Jeden z nich to "Kreatywne prace plastyczne". Jest to twórcza przygoda plastyczna zamiast szablonów i schematów. Głównym celem projektu jest zaspokajanie naturalnej potrzeby tworzenia sztuki, wyzwalanie ekspresji twórczej i wspieranie całościowego rozwoju dzieci poprzez działania plastyczne. Proponowane działania mogą stanowić popandemiczną arteterapię, a stosowanie recyklingu plastycznego buduje nawyki i postawy proekologiczne.

Malowanie palcami to prosta, ale niezwykle wartościowa rozwojowo technika plastyczna dla dzieci, ponieważ pozwala na twórczą ekspresję, rozwija wyobraźnię, dostarcza wrażeń dotykowych, umożliwia kontakt z fakturą, podnosi świadomość własnego ciała, doskonali małą motorykę - usprawnia ruchy poszczególnych palców, rozluźnia mięśnie, uspokaja i wycisza i wreszcie - daje dziecku poczucie sprawstwa, wolności i swobody działania.

"Róże" - praca plastyczna malowana palcami

Włochy

Nasz wybrany kraj to

Celem Projektu jest przybliżenie uczniom klas 1-3 wiedzy na temat krajów znajdujących się w Europie.Poprzez udział w Projekcie dzieci zdobędą nowe doświadczenia, rozwiną zainteresowania dotyczące Europy, wypromują swoją szkolnąplacówkę oraz nawiążą współpracę z innymi szkołami.W każdym miesiącu będą do wykonania zadania dotyczące wybranego kraju.

Drugi Ogólnopolski Projekt Edukacyjny, który będziemy realizować przez cały rok to projekt "Europa i ja".

Wśród wszystkich atrakcji w tym wyjątkowym dniu, najbardziej podobało się dzieciom malowanie twarzy. Dziękujemy Pani Magdzie za podjęcie się tego zadania:) Niestety nie wszystkim udało się pomalować buźkę przed pójściem do domu, ale z pewnością będzie jeszcze nie jedna taka okazja :)

Dzień Chłopca

Chłopcy musieli wykonać kilka zadań:test wiedzy o dobrych manierach i o szkole, testy sprawnościowe w tym pajace, podskoki i pompki, odtańczenie wspólnego tańca oraz rozpoznanie marek samochodów. Z zadaniami poradzili sobie znakomicie!Na koniec czekał na Nich słodki poczęstunek oraz 4 nowe filmy zakupione do naszej świetlicowej videoteki.

W naszej świetlicy funkcjonuje SŁOIK WDZIĘCZNOŚCI. To ciekawa technika, która pomaga nam praktykować wdzięczność na co dzień. Dzieci uczą się doceniania najmniejszych drobnostek i potrafią być wdzięczne za proste, zwyczajne sprawy: za pożyczenie gumki do mazania, za doping w grze, za wspólną zabawę - te kolorowe karteczki mają dla nich ogromną wartość. Nie przechowujemy jednak słów wdzięczności tylko w pojemniku. Założyliśmy KSIĘGĘ WDZIĘCZNOŚCI, aby dzieci w każdym momencie mogły wrócić do tych słów i uśmiechać się na samą myśl, że mogły komuś pomóc, zaś druga osoba potrafiła to dostrzec i wyrazić Jej wdzięczność :)

Marcel podczas krzątania się po świetlicy:"Co ja robię ze swoim życiem" :))))))

Podczas zapisywania dzieci przychodzących z lekcji, Piotruś przedstawiając się stwierdził:"Tak sobie pomyślałem, że mam dosyć ładne nazwisko" :)

Gumowe ucho nadaje

W każdy wtorek w godzinach 13-14 chętne dzieci mają okazję wziąć udział w sportowych zabawach na małej sali gimnastycznej. Bawiliśmy się m.in. w zbijaka, w murarza, w berka. Radości nie było końca :)

Dzień Emotikona

Konkursy mają na celu odkrywanie swoich możliwości i talentów, rozwijanie umiejętności plastycznych oraz kreatywności dzieci.

Serdecznie zachęcam wszystkie dzieci do brania udziału w różnych konkursach, których szczegóły opisane są w załączonym linku bazy konkursów dla dzieci. (Proszę kliknąć na obrazek po prawej stronie)

Galeria prac i zdjęć

Wśród zrobionych do tej pory znalazł się pokój malarza, salon, łazienka,a także pokój świętego Mikołaja :)

Domki z kartonówTo tylko część prac dzieci, reszta domków jest jeszcze "w remoncie" ;)

Zabawy z chustą animacyjną

* Śpiąca truskaweczka* Skok ze spadochronu*Calineczka

Kredowe szaleństwa :)

"Więc chodź pomaluj mój świat ..."

11 tygodni76 dni

ODLICZANIE DO BOŻEGO NARODZENIA