Want to make creations as awesome as this one?

путівник

Transcript

Полтавська обласна універсальна наукова бібліотека імені І. П. КотляревськогоВідділ документів із природничих та аграрних наук

онлайн-путівник

Відпочиваймо в українському селі

Мандрівка до села у формі зеленого, екологічного чи агротуризму – чудова альтернатива більш традийним формам відпочинку. З початку XXI ст. ці види туризму, за визначенням експертів Всесвітньої туристичної організації, є одним із секторів туристичної індустрії, які динамічно зростають. В Україні такий туризм також набирає стрімких обертів і з кожним роком стає все популярнішим.

Зелений та агротуризм – це не стільки життя на лоні природи, скільки занурення в місцеву історію, правдиві звичаї та сільський побут. Кращі господарі це давно зрозуміли, тож дозволять вам і дітям поспілкуватися з домашніми тваринами, запропонують різні майстер-класи, запросять народних майстрів, що володіють старовинними ремеслами. Ви зможете попити парного молока або з’їсти ягідку просто з куща. Для міських мешканців найбільша принада зеленого туризму – повна зміна обстановки: аж до відсутності інтернету і телевізора, адже є господарі, для яких це принципова позиція (утім, у більшості садиб інтернет таки є). Ну і, звісно, малолюдність, що в умовах пандемії набуває особливого значення. На відміну від популярних курортів, тут ви можете обирати, з ким провести час, і бути впевненим, що не страждатимете від прикрих сусідів по відпочинку.

При підготовці використані матеріали інтернет-видання "Зміст"

Сільський туризм на Полтавщині останнім часом розвивається досить динамічно. Представляємо вашій увазі інформацію про деякі садиби сільського та агротуризму, розташовані в Полтавській області.

Дізнайтеся більше

Етносадиба "Лялина Світлиця"

Лялина Світлиця в Опішні – це унікальний осередок народної кулінарії, весільних обрядодій, українських старожитностей, реконструкції традицій, а також єдиний в Україні і світі приватний музей традиційної тканинної ляльки-мотанки.

Лялина Світлиця

Господиня цієї садиби в центрі Опішні – етнографиня, докторка історичних наук Олена Щербань – є піонеркою зеленого туризму на Полтавщині.

Дізнайтеся більше

Етнопоселення "Старий Хутір"

Це нестандартний родинний проєкт в селищі Опішня, місія якого, за словами господарів, звучить так: "Створити емоційний етнопростір для справжніх українолюбів". Тут декларуються цінності автентичності, екологічності, природності і народної кулінарії.

Старий Хутір

Поселення засноване близько 10 років тому. Господарює в ньому подружжя Кудинець – Марина та Олександр.

Дізнайтеся більше

Садиба "Покровська"

Садиба "Покровська" розташована у селі Остап’є, неподалік від Миргороду та Великих Сорочинець. Окрім затишного і спокійного відпочинку, тут пропонують майстер-клас із ткацтва для дітей і дорослих.

Дізнайтеся більше

Зелена садиба "Золота Сота"

Сама назва садиби вказує, що родзинкою цього місця є бджільництво, і це справді так: господарі – подружжя Мостових – мають поруч пасіку. У гостинному домі пропонують багато розваг на бджолину тематику, але, ясна річ, він цікавий не тільки цим.

Золота Сота

Анонси заходів господарі регулярно публікують на сторінках у Фейсбук та Інстаграм.

Дізнайтеся більше

Садиба "Кантрі Хауз – Сільська Хатинка"

Дуже самобутнє місце, що пропонує подієвий туризм. Садиба розташована поблизу Кременчука в селі Чечелеве. У садибі є дві локації: для екопроєктів та етнопроєктів.

Кантрі Хауз

Щоб потрапити на заходи, слідкуйте за сторінками садиби у соцмережах, бо зараз кількість учасників обмежена.

Дізнайтеся більше

Садиба "Вільхове"

Садиба "Вільхове" знаходиться у мальовничому селі поблизу Опішні. За 50 км від Полтави на вас чекає сосновий ліс, свіже повітря та всі умови для проживання.

Садиба "Вільхове"

На сторінці Садиби в Інстаграм шукайте новини та актуальну інформацію від господарів.

Дізнайтеся більше

Весела Садиба

"Весела Садиба" – колоритне місце для ночівлі та відпочинку у селі Веселівка біля Диканьки. Працює невеликий готель, можна відвідати майстер-класи по виготовленню медяників.

Весела Садиба

Детальну інформацію про "Веселу садибу" можна знайти на сайті та на сторінках в соціальних мережах.

Дякуємо за увагу!

Сільський туризм на Полтавщині поки що знаходиться на етапі становлення. Є надія, що високий попит серед гостей і добрий потенціал краю сприятимуть становленню сільського зеленого туризму в нашій області.