Want to make creations as awesome as this one?

Transcript

Katecheza 2

w mojej szkole

Pan Bóg jest obecny

arrrg!!!

start

Niech będzie pochwalony Jezus Chrystus

Siemka

Dzień dobry

Szczęść Boże

Cześć

Jak pozdrawiają się chrześcijanie?

Nawiązanie do poprzedniej katechezy.

Comparison

Quote

Kogo witamy chrześcijańskim pozdrowieniem? księdza, katechetę, siostrę zakonną, zakonnika.

title your section

W niektórych domach obok drzwi wyjściowych wisi mała kropielnica.Domownicy przed wyjściem na zewnątrz mówią "Z Panem Bogiem" i robią znak krzyża.

01

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetuer adipiscing elit, sed diam nonummy nibh euismod.

Witamy także rodzinę, gdy wracamy do domu – bo tak witają się wszyscy chrześcijanie.

+ info

Kiedy mama weszła do świetlicy, Zuzia akurat bawiła się z koleżankami.– Zuzanko, idziemy.– Mamo, jeszcze chwilkę! – poprosiła dziewczynka. – Właśnie przygotowujemy urodziny dla naszej lalki Adeli.Mama wyglądała na zaskoczoną.– Czyli przyszłam za szybko? Nie chcesz wracać do domu? – zapytała.– Chcę, ale świetnie się bawię z koleżankami. Są takie miłe i mają tyle pomysłów – odpowiedziała Zuzia.– A więc mam przyjść później? – roześmiała się mama.– No nie, nie, już idę… Cześć, do jutra! – krzyknęła Zuzia do koleżanek, a po chwili tradycyjnym „do widzenia” pożegnała panią Dorotkę.– Wiesz, mamo, lubię moją szkołę – powiedziała dziewczynka, gdy szły z mamą korytarzem.– Bardzo mnie to cieszy. Ja też dobrze czułam się w szkole. Miałam tam wielu przyjaciół. Z kilkoma koleżankami nadal utrzymuję kontakt. Od czasu do czasu spotykam też moich nauczycieli. Ostatnio rozmawiałam z panią, która uczyła mnie fizyki.– Taak? Ja też chcę mieć dobre wspomnienia ze szkoły! – odpowiedziała Zuzia

Opowiadanie

+ info

→ Dlaczego Zuzi było żal, że musi wracać do domu? (miała koleżanki, z którymi dobrze się bawiła w świetlicy) → O czym pamiętała Zuzia, wychodząc ze świetlicy? (aby pożegnać się z panią Dorotką, która pracuje w świetlicy) → Dlaczego mama Zuzi dobrze czuła się w swojej szkole? (miała tam wielu przyjaciół, a z niektórymi nadal utrzymuje kontakt)

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetuer adipiscing elit, sed diam nonummy nibh euismod tincidunt ut laoreet dolore magna aliquam erat volutpat. Ut wisi enim ad minim veniam, quis suscipit lobortis nisl ut aliquip ex ea commodo consequat.

Lubi

Pytania do tekstu

+ info

W szkole pracuje wiele osób. Troszczą się one o to, abyście uczyli się i bawili w dobrych warunkach. Chcą, abyście chętnie uczestniczyli w lekcjach. Na dobrą atmosferę w szkole pracują wszyscy – i pracownicy, i uczniowie. Szkoła jest wspólnotą uczniów, nauczycieli, pozostałych pracowników szkoły i rodziców

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetuer adipiscing elit, sed diam nonummy.

Kto pracuje w szkole?

Za chwilę sam Pan Bóg powie nam, kiedy wspólnota szkoły jest dobrą wspólnotą, o co musimy się troszczyć, co ma nas łączyć.

Author's Name

(por. Syr 6,5)

"Kiedy jesteś miły i uprzejmy, masz wielu przyjaciół"

Lorem ipsum dolor sit amet.

02 Title here

Lorem ipsum dolor sit amet.

01 Title here

write a brilliant title here

TITLE HERE

Lorem ipsum dolor sit amet.

04 Title here

Lorem ipsum dolor sit amet.

05 Title here

Lorem ipsum dolor sit amet.

06 Title here

Gdy będziesz miły i uprzejmy dla innych!

Kiedy będziesz miał wielu przyjaciół?

Lorem ipsum dolor sit amet.

02 Title here

Lorem ipsum dolor sit amet.

03 Title here

+ info

+ info

Poproś, aby dzieci stanęły na taśmie, którą ułożysz na dywanie, formując kształt koła. W jego wnętrzu połóż napis: „Mam przyjaciół w szkole”. Wyjaśnij zasady zabawy: Będę wymieniać różne zachowania uczniów. Jeżeli uznacie, że są one właściwe, wskoczcie do środka koła; jeżeli są według was niewłaściwe – pozostańcie poza kołem. Przykłady: dzielę się z kolegą słodyczami; odmawiam pożyczenia kredki; wieszam płaszcz, który spadł koledze z wieszaka; biorę nie swój klej bez pytania; kłaniam się wszystkim pracownikom szkoły; przepraszam, gdy sprawię przykrość koledze; śmieję się, gdy kolega się potknie; dziękuję, gdy koleżanka pomoże mi w nauce; przepraszam panią sprzątaczkę, gdy zaśmiecę korytarz, sprzątam po sobie.

Ut wisi enim ad minim veniam, quis suscipit lobortis nisl ut aliquip ex ea commodo.

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetuer adipiscing elit, sed diam nonummy nibh euismod.

Czas na zabawę „Mam przyjaciół w szkole”

TITLE HERE

Wiecie, jakie postawy podobają się Panu Bogu. Pan Bóg chce naszego dobra. Może czasami trudno nam przeprosić, pomóc, podzielić się czy być dobrym. Pamiętajcie jednak, że dzięki takiemu zachowaniu zyskujemy przyjaciół. I chociaż czasami jest nam trudno tak się zachować, to musicie wiedzieć, że Pan Bóg, który jest obecny wśród nas, pomaga nam stawać się dobrymi.

podsumowanie

Lorem ipsum dolor sit amet, consecteer adipiscing elit, sed diam nonummy.

NAME SURNAME

Praca z podręcznikiemZadanie 1: Przyjrzyj się ilustracjom. Napisz po śladzie i przeczytaj słowa, które powstały.Zadanie 2: Pokoloruj obrazek według legendy.

Panie Boże, dziękujemy za Twoją obecność. Prosimy, pomagaj nam, abyśmy byli dobrzy dla innych. Chcemy żyć w przyjaźni z Tobą i innymi ludźmi.amen

"Poradnik metodyczny pierwsza klasa szkoły podstawowej Pan Bóg jest naszym Ojcem" pod redakcją księdza Pawła Płaczkahttps://pngtree.com https://wordwall.net/pl https://www.pngegg.com https://www.youtube.com

Bibliografia