Want to create interactive content? It’s easy in Genially!
W zamkowej piwnicy by I. Pawłowska
Iwona Pawłowska
Created on August 22, 2021
Start designing with a free template
Discover more than 1500 professional designs like these:
Transcript
opracowała: Iwona Pawłowska
Tajemnice Zamku Królowej Matematyki
W zamkowej piwnicy
19
20
21
Wykonaj obliczenia i zaznacz właściwą odpowiedź!
Pewnego jesiennego dnia kucharz Barnaba rozpoczął przygotowania do zapełnienia zamkowej spiżarni zapasami na długą zimę. Zamek otoczony był ogrodem i wszędzie rosły krzaki. Chcąc przenieść ogrodowe zapasy do zamkowej piwnicy kucharz wycinał je przez dwa dni po 7 godzin i 6 godzin trzeciego dnia. Ile godzin zajęło mu wycięcie krzaków?
Przed bramą zamku kucharza Barnabę spotkała niespodzianka. Czekał na niego czarownik. Wpuszczę Cię do środka, jeśli wykonasz prawidłowo pięć zadań. Jeżeli Ci się nie uda, zamienię Cię w kamień!
Powrót
Wykonaj obliczenia i zaznacz właściwą odpowiedź!
Kucharz Barnaba gotuje konfitury. Potrzebuje do ich przyrządzenia 8 kg malin, 6 kg agrestu, 4 kg wiśni i kilka kg porzeczek . Wszystkie owoce ważą 23 kg. Ile kg porzeczek zabrał z piwnicy kucharz?
28
28
26
Powrót
Wykonaj obliczenia i zaznacz właściwą odpowiedź!
Kucharz Barnaba zebrał w piwnicy 10 kg marchwi, 7 kg cebuli, 5 kg buraków i 6 kg pietruszki . Ile kg warzyw ma w piwnicy kucharz?O ile kg mniej jest pietruszki niż marchwi? O ile kg więcej zebrał cebuli niż buraków?
10
Powrót
Czarownik w tajemnicy przed kucharzem zapisał na etykietach przetworów sekretny kod. Aby pomóc kucharzowi musisz dotknąć rząd słoików z liczbami, których suma wynosi 24. Odszukaj, które to z nich.
Ile kg grochu wsypiesz do każdego kosza?
Powrót
Masz 20 kg grochu. Rozłóż cały groch w taki sposób, aby w koszach było:- w pierwszym nie mniej niż 3 kg i nie więcej niż 9 kg- w drugim nie mniej niż 4 kg i nie więcej niż 8 kg- w trzecim nie było mniej niż 5 kg i nie więcej niż 7 kg.
22
20
16
12
15
13
11
Powrót
Na workach z ziemniakami w zamkowej piwnicy zapisano ich ciężar. Suma dwóch różnych liczb parzystych jest rozwiązaniem ostatniej zagadki. Zaznacz prawidłową odpowiedź.