Want to make creations as awesome as this one?

Вікторіна до 250 річчя з дня народження Вальтера Скотта

Transcript

до 250 річчя з дня народження Вальтера Скотта

Центральна міська бібліотіека для дітей ім. Ш. Кобера і В. Хоменко м. Миколаєва

Книжкові лицарі: пригодницький веб-квест

Сер Вальтер Скотт — всесвітньо відомий шотландський письменник, поет, історик, збирач старожитностей, адвокат. Для шотландців він більше ніж письменник. Відродив історичну пам'ять народу, відкрив Шотландію для решти світу і в першу чергу для Англії. Вважається основоположником жанру історичного роману. Мав великий вплив на європейський романтизм, феноменальну пам'ять.

Старт

Пригодницький квест по романам Вальтера Скотта

4. Лицар позбавлений совісті

2. Лицар позбавлений спадщини

1. Лицар позбавлений пам'яті

3. Лицар позбавлений серця

Як назвав себе Айвенго, щоб приховати своє справжнє ім'я?

Наступне питання

Скільки можна було судити про людину, заковану у бойові обладунки, новий боєць був трохи вищий середнього зросту й здавався швидше тендітним, ніж кремезним. На ньому був сталевий панцир із багатою золотою насічкою; герб на його щиті зображував молодий дуб, вирваний із коренем; під ним був напис іспанською мовою: "Desdichado", що означає "Позбавлений спадщини". Їхав він на чудовому вороному коні. Проїжджаючи уздовж галерей, він витонченим рухом схилив спис, вітаючи принца й дам. В. Скотт "Айвенго"

Невірна відповідь

Повернутися

4. Лицар Базіліо

2. Лицар Мальборо

1. Лицар Кеммет

3. Лицар Кеннет

Як звали головного героя-лицаря в романі "Талісман"?

Невірна відповідь

Повернутися

Наступне питання

Роман починається з того, що бідний, але шляхетний шотландський лицар Кеннет їде через пустелю, щоб відвезти святому старцеві Теодорику Енгаддійському секретне послання від очільників хрестоносного воїнства (за посередництва святого королі хотіли у таємниці від Річарда встановити тривалий мир із Саладіном). Дорогою він вступає до двобою з одиноким сарацином. Зрозумівши, що сили в битві рівні, Кеннет і сарацин, що назвався іменем Шеєркоф, продовжили путь разом. В. Скотт "Талісман"

4. Євгеній Онегин

3. Айвенго

2. Аббат

1. Роб Рой

Персонажем якого роману був Робін Гуд?

Невірна відповідь

Повернутися

Наступне питання

Сучасне сприйняття Робін Гуда як життєрадісного, порядного, патріотичного бунтівника багато чим завдячує роману «Айвенго». У романі Робін Гуд згадується під іменем «Локслі», яке з того часу почало використовуватись, коли йшлося про легендарного грабіжника. Згодом виявилось, що Вальтер Скотт взяв це ім'я з анонімного рукопису 1600 року.В. Скотт "Айвенго"

4. Седрика Сакса

3. Альберта Мавуазена

2. Принца Джона

1. Моріса де Брасі

Чиєю вихованкою була леді Ровена?

4. Роб Рой

3. Пертська красуня

2. Чевенгур

1. Уеверлі

Як назівается роман про шотландського Робін Гуда?

Невірна відповідь

Повернутися

Невірна відповідь

Повернутися

Наступне питання

Дія відбувається на початку XVIII століття. Головний герой, Френсіс Осбалдістон, свариться з батьком, главою торгового дому «Осбалдістон і трешу», і той посилає його до дядька, на північ Англії. По дорозі він кілька разів перетинається з таємничим і могутнім незнайомцем, якого називають Робом Роєм і який якось пов'язаний з дядьком Осбалдістоном. Він допомагає Френку повернути викрадені векселі. В. Скотт "Роб Рой"

Фінал

Ровена – знатна саксонка, її опікав Седрік Ротервудський, вона онука короля Альфреда Великого. Опікун обожнює її, ні в чому їй не відмовляє і пов’язує з нею свої надії на відновлення влади саксів. Через це він навіть виганяє свого сина і позбавляє його спадку. Однак Ровена рішуче протистоїть шлюбові без любові з нащадком князівського роду Альтестаном.В. Скотт "Айвенго"