кв
kraeved2021
Created on June 24, 2021
More creations to inspire you
WILDLIFE SIGNS
Interactive Image
HOMEMADE BIRDFOOD
Interactive Image
EVENTS INDUSTRY RESILIENCE ROADMAP FOR A COVID-SAFE FUTURE
Interactive Image
HYBRIDISATION
Interactive Image
THE SOLAR SYSTEM
Interactive Image
FATOU JENG
Interactive Image
THE SOFIVE STANDARD - COLUMBIA
Interactive Image
Transcript
Державне підприємство «ГИПРОКОКС» (Інститут «Гіпрококс») - українська компанія, яка з моменту свого заснування у 1929 році спеціалізується в проєктуванні, реконструкції та будівництві коксохімічних підприємств. За проєктною документацією інституту створена і побудована вся коксохімічна промисловість України і колишнього Радянського Союзу, а також багатьох країн далекого зарубіжжя.
Майдан Свободи - центральний майдан міста Харкова, є п'ятнадцятим за величиною майданом світу. До революції місце теперішньої майдану частково займала невелика вимощена Ветеринарна площа, яка була названа через двоповерхову будівлю Ветеринарного інституту. Сучасна забудова міста почала формуватись з 1925 року , коли було розпочато будівництво Будинку державної промисловості. З 1923 року майдан носив ім'я Дзержинського, під час першої окупації Харкова нацистами - майдан Німецької армії, а під час другої - Лейбштандарте СС. У 1991 році майдан отримав сучасну назву - майдан Свободи.
На місці сучасного входу до станції метро Держпром розташовувався корпус хімічного факультету Харківського Університету. Будівля була збудована у 1911-1914 роках. Під час Другої світової війни будівля була зруйнована, та згодом демонтована.
Харківський обласний Палац дитячої та юнацької творчості. У 1851 році від Харківського університету відокремили практичну ветеринарну школу, на базі якої у 1873 році, на правах вищого навчального закладу, було створено Харківський ветеринарний інститут. Будівлю інституту було побудовно у 1851-1855 роках. Тут працювали відомі вчені, в тому числі І.І. Мечников. У 1960 році, після об’єднання зооветеринарного та зоотехнічного інститутів у Харківський зооветеринарний інституп, приміщення на вул. Сумській було передано Харківському обласному палацу піонерів (зараз Харківський обласний палац дитячої та юнацької творчості).
Міський сад ім. Т.Г.Шевченка. Сад був закладений в 1804-1805 роках В.Н. Каразіним - засновником Харківського університету. Розбивка саду проводилася в існуючому природному дубовому гаю на околиці міста. На верхній терасі розташовувався ландшафтний парк, на нижній - ботанічний. З моменту свого заснування сад називався Університетським. Після відкриття пам'ятника Т.Г. Шевченку в 1935 році сад був перейменований на честь поета.
Галерея «АВЕК» — це найбільший недержавний арт-майданчик Східної України. Проект створений в 2000 році. За час своєї роботи Галерея не змінює пріоритети — знайомить з творами мистецтва різних епох і народів, виховує молодь у дусі толерантності й патріотизму, а також підтримує юних і зрілих талановитих майстрів.
Державний архів Харківської області – основний архівний заклад Хаківської області, в якому зберігаються документи з історії нашого краю за період з 1739 по 1998 роки. Історія архіву бере початок з часу заснування у 1880 р. історичного архіву членами Історико-філологічного товариства Харківського університету. Хранителем архіву, а пізніше завідувачем Харківського історичного архіву певний час працював Д.І. Багалія. Поздоровляємо! ви знайшли місе де сховані умови нашого квесту. Натисніть на цей текст і ви знайдете умови 2-го етапу
Харківський зоопарк - найстаріший на Україні і третій за віком у Російській імперії. Він був відкритий в 1895 році як виставка домашніх тварин і птахів. Для відвідувачів виставку відкрили у 1903 році, а у 1911 році Південно-Російське товариство акліматизації вирішило влаштувати в Харкові зоосад, подібний до московського. На кошти Товариства були побудовані зимові приміщення і літні вольєри, закуповувалися дикі тварини і птахи, частина яких прибула із заповідника Асканія-Нова. Зараз зоопарк займає площу 22 гектари. У зоопарку зберігаються і вивчаються представники дикої фауни всіх континентів Землі. Колекція тварин нараховує більше семи тисяч тварин - 370 видів. Біля ста з них охороняються законом.
Клінічне містечко Харківської обласної лікарні. Історія обласної клінічної лікарні розпочинається з 1896 року, коли за розпорядженням Імператора Олександра III було побудовано три клініки: терапевтичну, акушерсько-гінекологічну та офтальмологічну на 96 ліжок. Зараз це багатопрофільна медична установа, до складу якої входить консультативна поліклініка на 480 відвідувань, 25 спеціалізованих стаціонарних відділень на 860 ліжок, сучасний набір діагностичних відділень.
Свято-Пантелеймонівський храм освячений 27 липня 1885 року. Розташований в центрі міста біля джерела святого Пантелеймона. У 1922 році храм був закритий. Під час Другої світової війни богослужіння поновилися, але вже в 1961 році храм закрили знову. Остаточно повернутий храм віруючим у 1989 році.
Держпром - перший радянський 13-поверховий хмарочос пам'ятка архітектури в стилі конструктивізму. У Харкові, який став столицею УСРР в грудні 1919 року, були відсутні споруди, які б підкреслювали столичний статус міста.. 21 березня 1925 року було представлено докладну записку, яка пояснювала економічний зиск від спорудження офісної будівлі для організацій, що керували промисловістю УСРР. Було запропоновано швидко організувати таке будівництво, щоб підготовчі роботи розпочались вже будівничого сезону 1925 року. А урочисте відкриття «першого радянського хмарочоса» відбулось 7 листопада 1928 року. Споруда була побудована в рекордно короткий термін - 3 роки. У 2017 році Держпром був внесений у Попередній список Всесвітньої спадщини ЮНЕСКО, після чого очікується на внесення його в основний список.
Північний корпус ХНУ ім. В.Н. Каразіна. Будівництво хмарочоса було розпочато у 1929 р. Спочатку тут планувалося розмістити Будинок Уряду УРСР, потім воно було віддано Управлінню сільського господарства. У 1934 році недобудовану будівлю було передано Військово-господарської академії. Завершили будівництво лише у 1954 році. Тут розмістилась Військова інженерна радіотехнічна академія ім. Говорова. У 2005 році будинок було передано ХНУ ім. Каразіна.
Готель «Інтернаціонал» було побудовано у 1932-1936 роках у стилі конструктивізму. Будівля готелю зєднувала круглу і прямокутну частини площі Дзежинського. Проєкт будівлі отримав золоту медаль у Парижі на Всесвітній виставці у 1937 році. У роки війни готель дуже постраждав. У 1941 році нацисти використовували його як тюрму в якій тримали заручників і страчували жителів міста. Після війни почалось відновлення площі, але лише у 1974 році будівля готелю була повністю відновлена і отримала сою сучасну назву – готель «Харків». У 1976 році до основного корпусу готелю було прибудовано новий 16-поверховий корпус. Зараз це 4-зірковийг готель, який має 205 номерів, бар, ресторан, 2 конференц-зали.
Головний корпус ХНУ ім. В.Н.Каразіна. Будівництво розпочалося 15 квітня 1930 року. Планувалося, що будівля буде побудовано з монолітного залізобетону, однак, з метою економії, перекриття між поверхами були зроблені дерев'яними. До 1932 року будівництво було закінчено. У 1941 році в результаті бойових дій будівля була сильно пошкоджена, внаслідок чого довгий час стояла порожньою. У 1951 році будівлю було передано Харківському державному університету імені А. М. Горького в честь 150-річчя від дня його заснування і до 1961 року силами студентів була повністю відреставрована. У 1963 році Харківський університет остаточно переїхав до цього будинку, він розташовується там і до цього дня.
Будівля Обласної Ради (Будинок рад). У 1898-1900 роках на цьому місці було побудовано красива будівля Губернського земства. У 1914 році до нього прибудували (з північного боку) новий корпус, а в 1931-1932 роках обидві будівлі були перебудовані і надбудовані в стилі конструктивізму і в новому будинку розмістився обком Компартії України. У роки війни будівлю обкому було повністю зруйновано і на її місці побудували нову. Зараз у Будинок рад розміщується Харківська обласна рада.