Want to make creations as awesome as this one?

More creations to inspire you

Transcript

ВІД УКРАЇНСЬКОГО ІНСТИТУТУ КНИГИ ДО ВІДДІЛУ ОБСЛУГОВУВАННЯ КОРИСТУВАЧІВ НАДІЙШЛИ НОВІ ВИДАННЯ В ЖАНРІNon-fiction

1

2

3

4

5

6

7

Запитуйте книги з зеленими наліпками!!!

Бібліотека

+info

+info

+info

Стівен Гокінґ - прославлений англійський фізик і один з найвідоміших популяризаторів науки в світі.

Гокінг С. Про Всесвіт коротко / С. Гокінг ; пер. з англ. Я. Лебеденка. - Харків : Клуб Сімейного Дозвілля, 2020. - 192 с.

Гокінг С. Теорія всього / С. Гокінг ; пер. з англ. Я. Лебеденка. - Харків : Клуб Сімейного Дозвілля, 2019. - 160 с.

1

2

3

4

5

6

7

Як з’явилося все, що нас оточує, те, частиною чого ми є: час та простір, небесні світила й галактичні провалля? Як все почалося і чим все закінчиться? Неперевершений Стівен Гокінґ досліджує глибокі питання та знаходить ще глибші відповіді. Пошук первісних чорних дір та модель Великого вибуху, квантова гравітація і стріли часу, граничні умови Всесвіту й моделі Фрідмана. Книга розкриває уявлення про Всесвіт від постулату про те, що Земля має форму кулі, до теорії про розширення Всесвіту, заснованої на найсучасніших дослідженнях. Сім лекцій охоплюють широкий діапазон тем і є справжнім тріумфом людського розуму. Гокінґ наблизився до таємниці самої суті творіння та зміг зазирнути ще далі — до чорного позавимірного серця Всесвіту…

Наукова розвідка та водночас фантастична пригода від Стівена Гокінґа крізь простір-час: від мембран і струн, що рухаються в одинадцяти вимірах, до чорних дір, які ховають у собі безліч таємниць про наш величезний незбагненний Всесвіт. Колись усе почалося з космічного зернятка, що легко вмістилося б у горіхову шкаралупку...

Стівен Гокінґ був шановним і впливовим вченим. Він народився в 1942 року в Оксфорді. Все свідоме життя Стівен займався науковою та викладацькою діяльністю. Основний напрямок його досліджень - космологія і квантова гравітація. При цьому автор став одним з основоположників квантової космології, яка вивчає вплив квантової механіки на розвиток Всесвіту після Великого вибуху. Але найбільш видатних результатів вчений домігся в дослідженні чорних дір. Серед його досягнень - застосування термодинаміки для їх опису та розробка теорії про поступове випаровування малих чорних дір за рахунок випромінювання, яке згодом було названо випромінюванням Гокінґа. У 1988 році на прилавках книжкових магазинів з'явилася одна з найбільш відомих науково-популярних книг автора - «Коротка історія часу». Твір швидко став бестселером. У ньому автор коротко, цікаво, а головне, доступно розповідає про природу простору і часу, походження Всесвіту, закони його існування і можливі сценарії розвитку, теорії суперструн, а також інші складні наукові проблеми. Книга «Світ у горіховій шкаралупі» - продовження вищеописаного бестселера Стівена Гокінґа, в якому вчений і письменник звертає увагу на відкриття та досягнення науки, зроблені вже після виходу оригінального твору. А окремо про чорні діри автор розповідає в книзі «Чорні діри і молоді всесвіти». Це збірка есеїв, в яких він розмірковує про науку, можливості людини і долю нашого світу. Його твори написані максимально доступною мовою. Вони дозволяють під абсолютно новим кутом зору поглянути на навколишній світ.

Горслі К. Пам'ять без обмежень. Потужні стратегії запам'ятовування / К. Горслі ; пер.з англ. О. Кацанівська. - 2-ге вид. - Київ : Наш формат, 2020. - 128 с.

+info

+info

Кевін Горслі – американський дослідник, аналітик, лектор, тренер.

Автор кількох книг з питань розвитку мислення, пам’яті, уваги та професійної продуктивності.

1

2

3

4

5

6

7

Кевін Горслі — професійний лектор міжнародного рівня, тренер з мотивації та креативного мислення, кількаразовий рекордсмен із запам’ятовування. та фасилітатор (людина, що, забеспечює успішну групову комунікацію). Його запрошують на міжнародні конференції у якості експерта з осибистістної психології та психології менеджменту. Він надає професійну консалтингову допомогу з питань посилення мотивації, розвитку творчого мислення та подолання розриву між отриманням і використанням інформації на підприємствах та корпораціях.У 2014 році Кевін Горслі опублікував свою найвідомішу книгу – «Пам’ять без обмежень. Потужні стратегії запам’ятовування» – бестселер за версією «Уолл-Стріт Джорнел» та «Амазон Інтернешнл» – провідних літературних часописів сучасності.

Автор цієї книжки все дитинство та юність страждав на дислексію (хвороба, що характеризується проблемами з читанням, попри нормальний інтелект та за відсутності порушень слуху і зору). Та вже за 10 років після закінчення школи побив світовий рекорд із запам’ятовування перших десяти тисяч цифр числа Пі. За допомогою пропонованих Горслі інструментів, стратегій та вправ із тренування пам’яті, можна не лише працювати більш ефективно та креативно, а й підняти рівень своєї ерудованості. У цій книжці Горслі пропонує власну методику тренування уваги та зосередженості, яка допоможе перетворити безлику інформацію на добре структуровані дані, які надовго залишаться в пам'яті.

+info

+info

Мур Г. Прокачай свій мозок : цікаві вправи для тренування / Г. Мур ; пер. з англ. Н. Мочалової. - Харків : Клуб Сімейного Дозвілля, 2020. - 192 с.

Гарет Мур — британський автор популярних бестселерів для дітей та дорослих про головоломки та можливості людського розуму .

1

2

3

4

5

6

7

Ви — це ваш мозок. І він чекає, коли ви зможете використати весь його потенціал. Ідеальна нагода — влаштувати 40-денний марафон «мозкового штурму». Персональний тренер з інтелектуальної прокачки Ґарет Мур підготував круті вправи на всі «групи м’язів». День за днем, крок за кроком долайте невеликі етапи, які ґрунтуються на найновіших наукових досягненнях і вчать сповна використовувати вроджені здібності. Складайте власний графік тренувань і займайтесь у вільний час! Бо для розв’язання деяких завдань вам знадобиться не один день. Книга містить: відповіді до завдань, вправи для креативного письма, завдання для розумної аргументації, розвивальні ігри та головокрутки, математичні приклади та задачки для гуманітаріїв.

Гарет Мур створив онлайн-тренажер для мозку «Brained Up». Його книги видані 35 мовами світу. Тираж англомовних видань сягає 5 мільйонів примірників. Він отримав ступінь доктора філософії у Кембриджі, де вивчав штучний інтелект, захистив дисертацію з комп’ютерного розпізнавання мови, працював у провідних компаніях-розробниках програмного забезпечення. Веде онлайн-ресурс www.PuzzleMix.com, журнал «Sudoku Xtra». Живе в Лондоні.Створив понад сотню книг на замовлення для відомих видавництв, як-от «Penguin», «Simon & Schuster».Використовує відомі японські види головоломок: судоку, хіторі, какуро, а також вигадує нові ребуси.

+info

+info

Чед Орзел - професор, блогер, автор чотирьох популярних книг з фізики.

Орзел Ч. Сніданок з Ейнштейном. Екзотична фізика у повсякденному / Ч. Орзел ; пер. К. Булкіна. - Київ : КМ-БУКС, 2020. - 384 с.

1

2

3

4

5

6

7

Чад Орзел народився і виріс у центральній частині штату Нью-Йорк, недалеко від Бінгемтона. Після відвідування коледжу Вільямса він провів два роки в якості докторанта в Єльському університеті, вивчаючи квантово-механічні ефекти в конденсатах Бозе-Ейнштейна, отримав ступінь доктора філософії, вивчав лазерне охолодження в Національному інституті стандартів і технологій в Університеті штату Меріленд під керівництвом Нобелівського лауреата Вільяма Даніеля Філіпса. Орзел є доцентом кафедри фізики та астрономії в Юніон-коледжі в Шенектаді, штат Нью-Йорк, де спеціалізується на атомній, молекулярній та оптичній фізиці.

Повсякденне існування звичних для нас речей - будильника, тостера, запаху кави, смартфона і навіть твердої поверхні кухонного стола - залежить від найхимерніших і найдивовижніших законів, які визначають взаємодії фундаментальних частинок на квантовому рівні. Ми щодня потрапляємо під вплив надзвичайних фізичних законів, яких не помічаємо і не можемо пояснити. Ці закони є універсальними. Вони діють будь-де: і на вашій кухні, і в найвіддаленіших куточках Всесвіту. Фізик та популяризатор науки Чед Орзел простою мовою пояснює найскладніші речі, над розплутуванням і розтлумаченням яких працювали найвидатніші генії ХХ століття. Він показує, як найбільш екзотичні квантові взаємодії пронизують наше життя на повсякденному рівні.

+info

+info

Сігман М. Таємне життя розуму : як ми мислимо, відчуваємо й вирішуємо / М. Сігман ; пер. з англ.Ю. Костюк. - Харків : Vivat, 2019. - 285 с.

1

2

3

Маріано Сігман, фізик за освітою, є провідною фігурою в когнітивній неврології навчання та прийняття рішень.

4

5

6

7

«Таємне життя розуму» - це сенсаційна подорож у глибини людського інтелекту від світового лідера нейронауки! Написана на основі найновіших досліджень книжка Маріано Сіґмана пропонує революційне бачення ролі нейронауки в нашому житті. Вона розкриває таємниці процесів, що відбуваються в мозку: яким чином ми мислимо, відчуваємо і мріємо. По двадцяти роках дослідження внутрішніх механізмів людського мозку доктор Сіґман обстоює свій унікальний погляд на них. За допомогою досягнень фізики, лінгвістики, психології, педагогіки й інших дисциплін він намагається пояснити, чому у людей, що розмовляють кількома мовами, рідше розвивається деменція; як новонароджені, ще не вміючи говорити, розрізняють добро і зло; а також, як «прочитати» думки пацієнтів у вегетативному стані, розшифровуючи показники активності їхнього мозку.

Маріано Сігман є одним з найвидатніших неврологів у світі, має понад 150 публікацій у найпрестижніших наукових журналах. Він співпрацював із фокусниками, музикантами, спортсменами та художниками-візуалістами, щоб застосувати свої знання з неврології у різних аспектах людської культури. Сігман двічі (2016 та 2017) брав участь у глобальних заходах TED у Ванкувері. На своїх конференціях він пояснює, як працює розум, як здійснюється управління командою, як відбувається особистий розвиток, здобуваються творчі навички. Свої презентації він завжди проводить за допомогою експериментів та ігор, залучаючи аудиторію. Поза академією, дослідження Маріано Сігмана мають практичне застосування в медицині (наприклад, у діагностиці хворих на вегетативну або аутичну хворобу), в освіті (для поліпшення процесу прийняття рішень та навчання в школах по всій Латинській Америці). Він має значні досягнення в популяризації науки через телевізійні програми та статті.

+info

+info

Фоєр Д. Прогулянка місяцем з Ейнштейном. Мистецтво запам'ятовування / Д. Фоєр. - Харків : Vivat, 2020. - 304 с.

Джошуа Фоер - американський журналіст, відомий популяризатор науки та засновник проєкту Atlas Obscura.

1

2

3

4

5

6

7

Навряд чи можна досягти певних висот, якщо пам’ять по своїй текстурі нагадує сито. Ця книга може навчити, як запам’ятовувати незрозумілі, але корисні факти, імена, дати і цифри. Автор спирається на передові дослідження, багатий досвід провідних психотерапевтів, неврологів і ділиться цінними практичними порадами.

У 2006 році Джошуа «випадково» посів перше місце в конкурсі «Чемпіон Пам'яті». Прочитавши вислови одного з учасників: «Вся справа в техніці і розумінні того, як працює пам'ять» та «Насправді це може зробити кожен», Фоєр вирішив підготуватися до наступного чемпіонату США по пам'яті. І виграв його. Досвід розвитку навичок пам'яті описав у бестселері «Ейнштейн гуляє по місяцю. Наука і мистецтво запам'ятовування». У 2009 році Джошуа разом з другом, документалістом Діланом Тюрасом, заснував онлайн проект Atlas Obscura.

+info

+info

Хорхе Чем — популяризатор науки, доктор робототехніки у Стенфордському університеті. Творець популярних онлайн-коміксів.

Чем Х. Гадки не маємо. Подорож невідомим Всесвітом / Х. Чем, Д. Вайтсон ; пер. з англ. О. Асташова. - Київ : Наш формат, 2019. - 352 с.

1

2

3

4

5

6

7

Хорхе Чем – інженер, карикатурист, дослідник, письменник та лектор. Експерт з проектування, розробки, експлуатації та використання роботів. Здобув освіту в найпрестижніших освітніх закладах США, по закінченню яких проводив дослідницьку діяльність, поглиблюючи знання з робототехніки. Також працював у Каліфорнійському інституті технологій на посаді інструктора та дослідника з нейронного протезування. Студіюючи у Стенфорді, зацікавився створенням коміксів, що поступово заступило наукову діяльність за фахом. Працював у кількох студентських періодичних виданнях. Випустив шість колекцій коміксів. Випуск було підтримано Kickstarter, авторитетною компанією з фінансування творчих проектів за схемою краудфандингу, зокрема коміксів, дизайну, видавницької справи тощо. У 2017 році у співаторстві з американським фізиком Деніелом Вайтсоном було створено публіцистично-дослідницьку книгу «Гадки не маємо. Подорож невідомим Всесвітом», сфокусовану на окремих питаннях фізики, астрономії та космології.

Історія науки — це історія безперервних революцій, які щоразу відкривають нам очі на довколишній світ. Чи зародилося б розумне життя, якби не вимерли динозаври? Чи існують інші виміри? Із чого складається 95% Всесвіту? Ви не знайдете в книжці точних відповідей на ці запитання. Навіть більше — ви не знайдете їх ніде. Але те, що ми досі не знаємо багатьох фундаментальних істин, означає, що попереду нас чекають неймовірні відкриття. Книжка для всіх, хто цікавиться історією Всесвіту, фізикою, астрономією. Ця дотепна книжка проведе крізь таємниці фізики, космології та астрономії. Вона покаже, як мало ми знаємо про наш Всесвіт, і водночас допоможе трохи краще зрозуміти, як усе влаштовано.