Want to make creations as awesome as this one?

Transcript

2

1

3

4

5

6

7

8

9

10

Skarpetka druga – mała, szara, smutna z tęsknoty za siostrą, pomocna. Uratowała mysie sieroty i została mysią mamą, a potem babcią.

Skarpetka pierwsza – lewa, elegancka, skarpetka, wysokiej jakości, urodziwa, jedwabna, czarna jak skrzydło kruka, źle czująca się w worku z brudną bielizną, pragnąca sławy, pomocna. Wygrała casting, zdobyła rolę w popularnym serialu i została gwiazdą.

Skarpetka trzecia – lewa, granatowa, bardzo energiczna, aktywna, mądra, pomocna. Została politykiem i zmieniła świat na lepszy.

Skarpetka czwarta – prawa, wykonana we włoskiej fabryce z wyjątkowej wielobarwnej przędzy, którą zrobiono z futerka angorskich królików, piękna, wyjątkowa, różowa w niebieskie, żółte i zielone paseczki, miękka, droga, pomocna. Otuliła stopę bezdomnego króla, który stracił nogę podczas bitwy ze smokiem.

Skarpetka piąta - lewa, drapieżna, gryząca, nieprzyjemna w obyciu, zrobiona na drutach z surowej owczej wełny, pomocna. Uratowała małego kotka przed niedobrym chłopcem, a potem zmieniła się w ulubiony sweter pewnego mężczyzny.

Skarpetka szósta – lewa, czerwona, jedwabna, pomocna. Zwinęła się w rożek i przysiadła na krzaku różanym, a potem wygrała konkurs na najpiękniejszy kwiat.

Skarpetka siódma – prawa, w niebieskie i białe pasy, ozdobiona kotwicą, żądna przygód, pomocna. Popłynęła okrętem do Hilo, wróciła i zaczęła życie od początku.

Skarpetka ósma – prawa, zielona, pomocna. Uszczelniła wronie gniazdo i zaprzyjaźniła się z wroną.

Skarpetka dziewiąta – lewa, seledynowa, pomocna. Została prywatnym detektywem i schwytała złodzieja ciasteczek.

Skarpetka dziesiąta – prawa, biała w czerwona kropki, ruchliwa, niesforna, lubiła się wygłupiać, biegać, jeździć na hulajnodze, radosna, zabawna, pomocna. Pomogła odzyskać dobry humor choremu dziecku i dostała bardzo ważne stanowisko w szpitalu.