Want to make creations as awesome as this one?

Transcript

Nie zabijaj

Start

aborcja

aborcja jest zabiegiem, który ma na celu sztuczne przerwanie ciąży we wczesnym jej etapie, co w konsekwencji powoduje wydalenie zarodka czy też płodu na zewnątrz ciała matki. Aborcja określana jest również, jako terminacja ciąży, przerwanie ciąży, skrobanka, spędzenie płodu, sztuczne poronienie, wywołanie miesiączki.

definicja

Kiedy według was zaczyna się życie człowieka? Czy płód w łonie matki jest już według was człowiekiem? Kiedy według Was zaczyna się człowiek jako osoba, człowiek w sensie moralnym?

Write a subtitle here

życie-czym jest?

Jakie kryterium winna przyjąć definicja wartościująca człowieka?

write a title here

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetuer adipiscing elit, sed diam nonummy. Lorem ipsum dolor sit amet, consectetuer adipiscing elit, sed diam nonummy.Lorem ipsum dolor sit amet, consectetuer adipiscing elit, sed diam nonummy.Lorem ipsum dolor sit amet, consectetuer adipiscing elit, sed diam nonummy.

 1. Moment poczęcia.Tworzy się nowe życie, staje się nowy byt. Ma nowy materiał genetyczny. Jego dalszy rozwój stanowi już ciągłość aż do w pełni kompetentnej moralnie osoby ludzkiej.
 2. Moment implantacji, czyli zagnieżdżania się zarodka w macicy. Przeciętne ocenia się, że zagnieżdżenie zarodka następuje pomiędzy 6. a 12. dniem rozwoju zarodka. Proces zagnieżdżania trwa kilka dni. Zarodek zagnieżdża się zazwyczaj na tylnej ścianie macicy, gdzie znajduje ciepłe i bezpieczne schronienie na najbliższe 9 miesięcy.
 3. Moment określenia cech organizmu-ruchu, przeżywania cierpienia bólu oraz samoświadomość.
 4. Zdolność płodu do przeżycia poza organizmem matki. Staje się wtedy osobnym organizmem.

  fertilization

  Różnorodność kryteriów

  Author's Name

  które kryterium według ciebie jest właściwe?

  Lorem ipsum dolor sit amet, consectetuer adipiscing elit, sed diam nonummy.

  wiara w boga daje inne kryterium

  Lorem ipsum dolor sit amet

  step 04

  Lorem ipsum dolor sit amet

  step 03

  Lorem ipsum dolor sit amet

  step 02

  Lorem ipsum dolor sit amet

  stworzenie na boży obraz

  człowiek nosi w sobie podobieństwo do Boga, bo na Jego obraz został przez Niego stworzony.

  vs

  Lorem ipsum dolor sit amet, consectetuer adipiscing elit, sed diam nonummy nibh euismod tincidunt

  VERSUS 02

  "Życie ludzkie jest święte i nienaruszalne w każdej chwili swego istnienia, także w fazie początkowej, która poprzedza narodziny. Człowiek już w łonie matki należy do Boga, bo Ten, który wszystko przenika i zna, tworzy go i kształtuje swoimi rękoma, widzi go, gdy jest jeszcze małym, bezkształtnym embrionem i potrafi w nim dostrzec dorosłego człowieka, którym stanie się on w przyszłości i którego dni są już policzone, a powołanie już zapisane w „księdze żywota” (por. Ps 139 [138], 1. 13-16)". Evangelium Vitae '61 Jan Paweł II

  VERSUS 01

  prawo boże-nie zabijaj

  w Cesarstwie Rzymskim aborcja była legalna za zgodą ojca;

  była o nim mowa w Kodeksie Hammurabiego, który nakładał surowe kary za zabicie nienarodzonego dziecka;

  w przysiędze Hipokratesa znalazało sie zdanie, iż "lekarzowi nie wolnoudzielić żadnej niewieście środka poronnego";

  aborcja na przestrzeni dziejów

  zjawisko to opisywali Platon i Arystoteles;

  1940

  1930

  1920

  1910

  1900

  Lorem ipsum dolor sit amet, consectetuer adipscing elit

  pierwszym krajem na świecie, który zalegalizował zabijanie poczętych dzieci, był Związek Radziecki 18 listopada 1920 roku.Był to ludobójca - komunista Lenin, po zwycięstwie rewolucji bolszewickiej;

  Lorem ipsum dolor sit amet, consectetuer adipscing elit

  drugim przywódcą europejskim, który doprowadził do legalizacji aborcji w swoim kraju był Adolf Hitler. Dążąc do utworzenia czystej, biologicznie mocnej „rasy panów”, doprowadził w 1933 roku, do legalizacji zabijania niemieckich nienarodzonych dzieci, które posiadały lub mogły posiadać wady wrodzone. Należy dodać, że hitlerowscy „ustawodawcy” chronili surowymi sankcjami karnymi życie zdrowych, niemieckich dzieci, dążąc do demograficznego wzrostu „rasy panów”.

  1970

  1980

  1950

  1960

  zabijanie dzieci nienarodzonych

  5 mln wskutek palenia papierosów, 1 mln 700 tys. na HIV i AIDS, a 13 mln na skutek innych chorób.

  zostało zabitych na świecie w 2019 roku w wyniku aborcji

  osób zmarło na raka

  8 mln 2000tys.

  42mln dzieci

  najczęstszą przyczyną śmierci na świecie w roku 2019 była aborcja!

  matka teresa z kalkuty o aborcji

  name

  Życie jest najpiękniejszym darem Boga. Dlatego z tak wielkim bólem patrzymy na to, co dzieje się w wielu miejscach świata: życie jest umyślnie niszczone przez wojnę, przemoc, aborcję. A przecież zostaliśmy stworzeni przez Boga do wyższych rzeczy - by kochać i być kochanymi.Wiele razy powtarzałam - i jestem tego pewna - że największym niebezpieczeństwem zagrażającym pokojowi jest dzisiaj aborcja. Jeżeli matce wolno zabić własne dziecko, cóż może powstrzymać ciebie i mnie, byśmy się nawzajem nie pozabijali?Jedynym, który ma prawo odebrać życie, jest Ten, kto je stworzył. Nikt inny nie ma tego prawa: ani matka, ani ojciec, ani lekarz, żadna agencja, żadna konferencja i żaden rząd. (...) Przeraża mnie myśl o tych wszystkich, którzy zabijają własne sumienie, aby móc dokonać aborcji. Po śmierci staniemy twarzą w twarz z Bogiem, Dawcą życia. Kto weźmie odpowiedzialność przed Bogiem za miliony i miliony dzieci, którym nie dano szansy na to, by żyły, kochały i były kochane? (...) Dziecko jest najpiękniejszym darem dla rodziny, dla narodu. Nigdy nie odrzucajmy tego daru Bożego".

  aborcja to morderstwo

  Pomódl się za abortowane dzieci!