Want to make creations as awesome as this one?

Transcript

26

27

28

KWIECIEŃ PONIEDZIAŁEK

KWIECIEŃWTOREK

KWIECIEŃŚRODA

29

30

KWIECIEŃCZWARTEK

KWIECIEŃ PIĄTEK

Małego Giganta

tydzień

Dzień dobry! Dziś zabieramy Was na spektakl pt. "Muzeum skarbów". Przed Wami godzina wspaniałego przedstawienia. Zostały w nim ukazane fantastyczne i wyjątkowo bogate, ponad 90-letnie, zbiory scenograficzne Teatru Baj – prawdziwe skarby. Dajcie znać jak Wam się podobało! Zapraszamy..

27 kwietnia obchodzimy święto florystów! Wcześniej tytułem mistrza florystyki mogło się szczycić jedynie kilka osób w kraju, które ukończyły zagraniczne szkoły florystyczne. Florysta był zawodem oficjalnie nieistniejącym w Polsce, niezarejestrowanym w urzędowej Klasyfikacji zawodów i specjalności. Dopiero w roku 1990 pierwsze wzmianki o zawodzie florysta ukazały się w „Przeglądzie Tygodniowym”. Z inicjatywą zarejestrowania zawodu wyszło powstałe w Poznaniu Stowarzyszenie, „Klub Florystów Polskich”. Zaczęły powstawać polskie szkoły dla florystów. Dziś zawodowi floryści to znacznie więcej niż osoby, które układają kwiaty w bukiet. Wyspecjalizowany florysta z wiedzą, doświadczeniem i umiejętnościami manualnymi oraz wyobraźnią to artystka, który tworzy oryginalne kompozycje z kwiatów i roślin. To także ekspert, który potrafi doradzić jak pielęgnować kwiaty, jak dobrać bukiet adekwatnie do okazji. Wykorzystując poznaną nam ostatnio technikę origami, stworzymy bukiet tulipanów. Swoje prace przesyłajcie na adres mailowy: swietlica.maligiganci@interia.pl

Każda okazja jest dobra, by się poruszać, a naszą okazją dziś jest piękna, słoneczna pogoda! Obejrzyjcie jak wykonać rozgrzewkę i zakładajcie buty! Poniżej znajdziecie również propozycje zabaw na świeżym powietrzu. Bądźcie ostrożni i życzymy Wam miłej zabawy. Zabawa 1. Tor przeszkód Ustaw tor przeszkód – wykorzystaj zarówno naturalne „konstrukcje” (np. drzewa, drabinki czy kałuże), przydadzą się też patyki, kartony i inne przeszkody. Warto postawić na bezpieczeństwo, tj. takie przeszkody, z którymi bliskie spotkanie nie wyrządzi krzywdy. Zadanie jest proste – należy pokonać wyznaczoną trasę w jak najkrótszym czasie. Jeśli masz towarzysza zabawy – urządźcie wyścigi. Jeśli nie – może pokonywać samego siebie. Ty z kolei możesz urozmaicać biegi i podnosić „poprzeczkę” – podskoki na jednej nodze czy stawianie nóg stopa za stopą powinny załatwić sprawę. Zabawa 2. Zabawy z piłką Gry i zabawy z piłką wspierają nie tylko ogólną koordynację ruchową, ale i ćwiczą refleks. Dodatkowo w czasie gier zespołowych poznajecie także swoje możliwości oraz uczycie się przestrzegania zasad. Weźmy grę "Zbijak". Zabawa jest stara jak świat i polega na wyeliminowaniu przeciwników - dwoje dzieci, stojących naprzeciwko siebie, rzuca na przemian piłką w taki sposób, aby trafić nią dzieci znajdujące się między nimi. Jeśli dzieci jest zbyt mało, „Zbijak” może przeistoczyć się w grę w „Głupiego Jasia”. W tej grze z kolei chodzi o to, by osoba, która w drodze losowania została „Jasiem”, złapała piłkę, którą rzucają do siebie pozostałe dzieci. Zabawa 3. Przeciąganie liny Do tej zabawy potrzebna jest dość długa lina i co najmniej 2 zawodników. Ponieważ kochacie zawody i współzawodnictwo, zabawa ta jest najlepszym pomysłem. Konkurencję można przeprowadzić zarówno wtedy, kiedy jest dwoje dzieci, jak i więcej osób – wówczas formujemy dwie drużyny. Każda z drużyn łapie za swój koniec liny. Na sygnał start każda drużyna próbuje środek liny (zaznaczony np. wstążką albo sznurkiem) przeciągnąć na swoją stronę (środek wyznacza linia, narysowana na podłożu bądź np. położony patyk). Wiadomo, kto wygrywa, prawda?

Międzynarodowy Dzień Tańca obchodzony jest co roku 29 kwietnia. Święto ustanowione zostało w 1982 roku. Dzień ten wybrano na pamiątkę chrztu mistrza sztuki tańca, twórcy europejskiego teatru baletowego, francuskiego tancerza i choreografa Jeana-Georges’a Noverre’a. Przesłaniem Międzynarodowego Dnia Tańca jest celebrowanie tańca, czerpanie radości tej formy sztuki oraz łączenie ludzi za pomocą uniwersalnego języka tańca. Co roku w świat wysyłane jest przesłanie wybitnego choreografa lub tancerza wybranego przez Międzynarodowy Komitet Tańca. Przypomnijmy sobie i zatańczmy układy taneczne, które nauczyliśmy się na zajęciach! Gdziekolwiek jesteś, cokolwiek robisz, możesz na chwilę odłożyć obowiązki i po prostu tańczyć! Tak, jak potrafisz, tak jak chcesz! Wolność w tańcu jest czymś niezwykłym i właśnie ta wolność zainspirowała nas do wspólnego świętowania Międzynarodowego Dnia Tańca.