Want to make creations as awesome as this one?

Transcript

START

Obchodzony w tym roku po raz 27. Światowy Dzień Książki i Praw Autorskich, tradycyjnie poświęcony jest promocji literatury i czytelnictwa, a także problematyki związanej z ochroną praw autorskich. CIEKAWOSTKA: Światowy Dzień Książki i Praw Autorskich obchodzony jest 23 kwietnia. Data ta wybrana została jako symboliczna dla literatury światowej. W tym dniu w roku 1616 zmarli Miguel de Cervantes, William Szekspir i historyk peruwiański Inca Garcilaso de la Vega (przy czym datę śmierci Szekspira podaje się według kalendarza juliańskiego, a pozostałych dwóch – według gregoriańskiego). Na ten sam dzień przypada również rocznica urodzin lub śmierci innych wybitnych pisarzy, np. Maurice’a Druona, Halldóra Laxnessa, Vladimira Nabokova, Josepa Pla i Manuela Mejía Vallejo.

Z okazji Światowego Dnia Książki i Praw Autorskich przygotowaliśmy dla Was grę Memory. ZASADY GRY: 9 par kart ułożyliśmy na on-linowym stole obrazkami do dołu. Zabawa polega na dopasowaniu polskiego autora do tytułu książki, którą napisał. Podczas jednego ruchu obracasz 2 wybrane karty i jeżeli jest to para, znika ona ze stołu. Wygraną jest zebranie wszystkich par ze stołu, odczytanie hasła konkursowego, które pojawi się na końcu gry oraz przesłanie go do nas na adres: biblioteka@gokzawonia.pl. Na szczęśliwców wylosowanych w loterii czekają atrakcyjne nagrody :) Powodzenia!

Elementy bic i boc (możliwe do skopiowania przez kopiowanie / wklejanie) muszą być zgrupowane z różnymi elementami. Bic i boc tego samego indeksu muszą odpowiadać dwóm elementom pary.Uważaj, grupowanie i rozgrupowywanie modyfikuje bic i boc, dlatego zaleca się zgrupowanie bic z przedmiotem, następnie boc z jego bliźniakiem i powtarzanie operacji, aż wszystkie obiekty „pod kartami” zostaną poprawnie zgrupowane.

Zgrupuj z obrazkiem, który ma się pokazać po rozwiązaniu memory.

Zgrupuj z obrazkiem, któru ma się tymczasowo pokazać po wybraniu niepoprawnej pary.

Zgrupuj to z REWERSEM karty. Rozmiar tego obrazka musi być równy lub większy od obrazków użytych w grze.Najlepszą praktyką jest używanie obrazków bic i boc tego samego rozmiaru co rewers.

Element niezbędny, w którym zapisana jest logika gry. NIE KASOWAĆ ZE SLAJDU, nie będzie on widoczny podczas gry.

KOMPONTENTY