Want to make creations as awesome as this one?

Transcript

Start

Światowy Dzień Książki i praw Autorskich23 kwietnia 2021r.

Ciekawostki i zadania

Aby obejrzeć zobacz co ukrywa telefon :)

Ciekawostka Filmowa

Jak powstaje książka?

,,Kto czyta książki - żyje podwójnie'' Umberto eco

Światowy Dzień Książki i Praw Autorskich to uroczystość obchodzona w ponad 100 krajach na całym świecie! To święto autorów, ilustratorów, wydawców, książek, Czytelników i czytelnictwa. Tego dnia odbywa się mnóstwo wydarzeń związanych z czytaniem, spotkań z pisarzami, a dla wielbicieli książek księgarnie przygotowują rozmaite akcje promocyjne.

Co to są prawa autorskie? Prawo autorskie to jedna z dyscyplin prawa cywilnego, wchodząca w zakres praw własności intelektualnej. Obejmuje ono ogół norm i praw przysługujących twórcy utworu od momentu, w którym zaczyna powstawać utwór.Podajemy zawsze źródła.

02

Każda książka ma prawa autorskie i nie możemy pisać np.opowiadań o danej książce bez podania jej autora.

01

prawa autorskie

Najpopularniejsza

Najcenniejsza

Najmniejsza

Książka naj naj naj.......

Najdroższa

Jak zrobić zakładkę do książki?

02

Sprawdź czy wiesz jak obchodzić się z książką :)

01

Zabawy

Osoby chętne , które wykonają zadanie przesyłają przez aplikację Teams .( do bibliotekarza) Wykonane prace będą nagrodzone !

Książki, które czytamy przenoszą nas do innego świata, uczą nowych rzeczy. Czytanie książek to cudowny sposób na spędzanie wolnego czasu. Może razem spróbujemy zachęcić innych do czytania książek. ZADANIA DO WYKONANIA! ZAPRASZAM!

zadania - Wyzwania

Wykaż się pomysłowością i kreatywnością i stwórz "czytelniczego mema". Pamiętaj, aby mem związany był z książką, czytelnictwem.

NAKRĘĆ SIĘ NA CZYTANIE! Nagraj filmik, w którym przekonasz innych do czytania. Wyjaśnij i przywołaj argumenty dlaczego warto czytać książki. Zrób to w sposób pomysłowy i kreatywny, a przede wszystkim przekonujący.

SLEEVEFACE to zdjęcie, którego elementem jest okładka książki, wmontowana w ten sposób, że widoczna jest jako część ciała, bądź całej sylwetki, stanowiąca spójną całość.albo Poleć swoim Koleżankom i Kolegom.tę, która jest dla Ciebie interesująca. Zrób sobie zdjęcie z polecaną książką, bardzo krótko uzasadnij swój wybór.

Może dzięki Tobie właśnie czytelnictwo wzrośnie!

100%

niskie czytelnictwo %

wszystkie działania mają jeden cel: promocje czytelnictwa

Wyk. A.Sękowska

Dziękuję!