Want to make creations as awesome as this one?

Transcript

Tydzień bibliotek 2021

Znajdziesz mnie w bibliotece

8 - 15 maj

Start

Witajcie kochani czytelnicy!!! Nazywam się Sowek mieszkam w naszej bibliotece, od pewnego czasu panuje tutaj strasznapustka i cisza. Wszyscy mówią o jakiejś pandemii, ograniczeniach i nasze Panie bibliotekarki nie mogą organizować zajęć i spotkań jak dawniej.Moi biblioteczni pluszowi koledzy rozeszli się po wszystkich regałach żeby Was poszukać, ale tak się przy tym pochowali, że teraz nie mogę ich odnaleźć. Pomożecie mi? Przejdźcie razem ze mną po bibliotece i odpowiedźcie na pytania Zaczynamy!!!

Poziom pierwszy to książeczki dla najmłodszych. Znajdziecie tutaj bajki, baśnie , opowiadania z ulubionymi bohaterami, ale także książeczki o historii, kosmosie i wielkich odkrywcach.

Przesiadywać lubi tutaj Miś TuliśCzy myślisz, że dzisiaj tez tutaj się schował?

W sród książek jest historia o dinozaurach Mis Tuliś bardzo ją lubi. Odpowiedz poprawnie na pytanie może go znajdziemy.

B

Jak nazywa się najbardziej znany mięsożerca w śród dinozaurów?

C

Tyranozaur

A

Troodon

Terizinozaur

Witajcie!!!Uwielbiam świat dinozaurów

Next

A oto poziom drugi znajdują się tutaj książki dla dzieci, które zaczęły swoją przygodę ze szkołą to pierwsze czytanki i lektury.

Jesli ktoś lubi przygody to może wytropić tutaj opowiadania detektywistyczne.

Książki te lubi bardzo mój kolega Zajcek. Uwielbia współpracować z autorem w rozwiązywaniu zagadki.

Może i dzisiaj zaczyatł się w którejś z przygód Lessego i Mai młodych detektywów. Odpowiedźcie na pytanie a poznacie Zajcka

Seria o przygodach Leseego i Mai ma wiele tytułów, którą częścią jest przygoda pod tytułem "Tajemnica biblioteki"?

2

13

25

Biuro Detektywistyczne Lassego i Mai. To świetne książki szwedzkiego autora Martina Widmarka.Lasse i Maja chodzą do tej samej klasy. Oboje lubią czytać kryminały. Książki o przestępcach i detektywach podsunęły im pomysł, by założyć własne biuro detektywistyczne. Dwójka przyjaciół świetnie przygotowała się do pełnienia obowiązków detektywów w Valleby. Bardzo profesjonalnie wyposażyli swoje biuro. Mają lornetkę, aparat, szkło powiększające, a nawet lusterko (by móc obserwować, co znajduje się za rogiem). Jakie zlecenia czekają na nich w małym, szwedzkim miasteczku?Każda książka z serii to inna tajemnica. Sięgając po kolejne książki o przygodach małych detektywów z pewnością nie będziecie się nudzić. Nie znajdziecie w nich dwóch takich samych zagadek!

Next

Witajcie w królestwie młodzieży, to poziom trzeci i czwarty w naszej bibliotece. Na młodych czytelników czekają tutaj powieści obyczajowe, powieści fantasy, lektury i książki popularnonaukowe.

Może tutaj odnajdę Kajtka

Jeden kij ma dwa końce. Ile końców ma 4 i pół kija?

6

8

A oto zagadka, sprawdź czy jesteś dobry w logicznym myśleniu.

10

Podaj rok, w którym uchwalono Konstytucję 3 Maja.

A

B

1791

1971

C

1991

Cześć!!!Ok! z matematyką sobie poradziliście a jak będzie z histrią??

Jeszcze innym sposobem jest podróż taka zwyczajna, choć od razu zaznaczamy, że nie nudna, czyli podróż do miejsc, w których teraz, po prostu, nie możemy być.

Kochani czytelnicy tak oto poznaliście moich przyjaciół.

Nasza podróż w śród regałów bibliotecznych nigdy się jednak nie kończy, bowiem nie od dziś wiadomo, że książki są dla czytelników bramą do odkrywania innych światów.

Czasem jest to futurologiczna przyszłość, może być w przeszłość, można też wędrować do równoległych światów alternatywnych.

Next

Zapraszamy Was serdeczne do biblioteki po wspaniałe książki, dzięki którym możliwe będą ekscytujące podróże przysłowiowym "palcem po mapie".

Dzięki niesamowitym, pełnym pięknych zdjęć i grafik oraz niezwykle interesujących ciekawostek, a ponad wszystko barwnych opisów książkom, możemy wybrać się do wszystkich miejsc na świecie, o jakich marzymy lub o jakich nawet nie słyszeliśmy.

Do zobaczenia

Cancel