Want to make creations as awesome as this one?

PANI PATRYCJA

Transcript

Pani Patrycja

DOMOWE PRZEDSZKOLE

Zwierzętaw gospodarstwie

Mam nadzieję, że jesteście gotowena nowe zadania. Dzisiaj będziemy rozmawiać o wiejskim podwórku. Zaczynamy.

Dzień dobry przedszkolaki

Film

Zaczniemy od krótkiego filmu, w którym zobaczycie zwierzęta z wiejskiego gospodarstwa oraz usłyszycie, w jakim celu są hodowane.

Dzieci chodzą po całym pokoju. Na polecenia Rodzica. naśladują ruchem i głosem zwierzątka: Piesek szczeka: Hau, hau, hau. Kotek miauczy: Miau, miau, miau.Kura gdacze: Kod, ko, dak. Kaczka kwacze: Kwa, kwa, kwa. Gąska gęga: Gę, gę, gę. Owca beczy: Be, be, be. Koza meczy: me, me, me.Indor gulgocze: Gul, gul, gul.Krowa ryczy: Mu, mu, mu. Konik parska: Prr, prr, prr.A pies warczy: Wrr, wrr, wrr.

  • W ZAGRODZIE

Nadszedł czas, żeby się troszkę poruszać. Poproście rodziców, żeby czytali Wam polecenia, które macie wykonywać.

Ćwiczenia Gimnastyczne

Dzieci kładą się na podłodze najpierw na brzuchu i bez użycia rąk starają się pełzać po podłodze. Następnie to samo ćwiczenie wykonują leżąc na plecach

  • PEŁZAJĄCE DŻDŻOWNICE

Dzieci przechodzą po wyznaczonej linii (może to być rozłożony sznurek, skakanka lub brzeg dywanu) stopa za stopą, ręce mają rozstawione na bok. Następnie wykonują ćwiczenie z utrudnieniami: akcentowaniem palcami każdego kroku i ugina-niem tylnej nogi, z przysiadami i dotknięciem wyznaczonej linii, z obrotami po wspięciu na palce.

  • KOCI SPACER

Przyszła pora na karty pracy. Wyjmijcie część 3 Dzisiejsze zadania znajdują się na stronie 15 i 16

Karty Pracy

Usiądźcie na podłodze. Przed wami rodzic układa kilka dowolnych zabawek. Podajcie ich nazwy, dzieląc je również na sylaby i głoski. Następnie odwracajcie się, a rodzic zabiera jedną zabawkę. Popatrzcie na zabawki i odgadnijcie, której brakuje. W kolejnych rundach rodzic zwiększa liczbę zabawek, które leżą przed dzieckiem, a także tych, które zabiera.

Czego Brakuje?

Dziękuję!