Liczymy kurczaki
eludwiczakmp93
Created on March 29, 2021
More creations to inspire you
SLYCE DECK
Personalized
LET’S GO TO LONDON!
Personalized
ENERGY KEY ACHIEVEMENTS
Personalized
HUMAN AND SOCIAL DEVELOPMENT KEY
Personalized
CULTURAL HERITAGE AND ART KEY ACHIEVEMENTS
Personalized
DOWNFALLL OF ARAB RULE IN AL-ANDALUS
Personalized
ABOUT THE EEA GRANTS AND NORWAY
Personalized
Transcript
LICZYMY KURCZAKI
1.Oglądanie obrazka kurczątka. Dziecko ogląda obrazki, a rodzic zadaje następujące pytania: – Jak wygląda kurczątko? – Czym, poza wielkością, kurczątko różni się od kury? 2.Zabawa ruchowa – Kura i kurczęta. Rodzic odgrywa rolę kury, dziecko to kurczaczek. Kura chodzi po sali, mówiąc: Ko, ko, ko... a dziecko porusza się wokół niej w dowolnych kierunkach, mówiąc: Pi, pi, pi... Kiedy kura przestanie mówić i przykucnie, kurczaczek biegnie do niej i przytula do siebie. Przez chwilę są w ciszy.
1.Kurczątka, kurczątka – ćwiczenia w liczeniu. Dziecko wycina obrazki dużych i małych kurczątek. Rodzic prosi dziecko: Pokaż na jednej ręce tyle palców, ile masz małych kurczątek. Potem pokaż na drugiej ręce tyle palców, ile masz dużych kurczątek. Rodzic prosi dziecko, żeby położyło teraz przed sobą jednego dużego kurczaczka i dwa małe. Pyta: Jeden i dwa to ile razem? Połóż obok siebie trzy małe i dwa duże kurczaczki. Rodzic pyta: − O ile więcej jest małych kurczaczków? − O ile mniej jest dużych kurczaczków? Połóż obok siebie wszystkie małe i wszystkie duże kurczaczki. Rodzic pyta: Ile jest razem wszystkich kurczaczków? 2.Zabawa matematyczna – Co jest większe? Rodzic zadaje dziecku pytania: - Czy trzy jest o jeden większe od dwóch? Pokaż na palcach. - Czy cztery jest o jeden większe od trzech? Pokaż na palcach. - Czy pięć jest o jeden większe od czterech? Pokaż na palcach.
Wysłuchaj i wymyśl zabawę ruchową do piosenki.
Kurczątko – składanka techniką origami. Dziecko kształci sprawność manualną rąk, doskonali technikę posługiwania się nożyczkami. Dziecko z pomocą rodzica wycina z żółtego papieru narysowane trzy żółte koła różnej wielkości (3 cm, 5 cm, 7 cm). Przykleja na kartce największe koło (tułów), nad nim – stykające się z nim najmniejsze koło (głowa). Zagina na pół średnie koło (skrzydło) i przykleja w połowie największego koła. Na koniec dorysowuje nóżki, dziobek i oczko. Może dorysować także trawkę i ziarenka. ZAPRASZAMY DO ZABAWY !!! DO ZOBACZENIA JUTRO !!! PROSIMY O ZDJĘCIA!!!