Mali Giganci
PWD
Created on March 24, 2021
More creations to inspire you
ZODIAC SUN SIGNS AND WHAT THEY MEAN
Horizontal infographics
GOOGLE - SEARCH TIPS
Horizontal infographics
OSCAR WILDE
Horizontal infographics
NORMANDY 1944
Horizontal infographics
VIOLA DAVIS
Horizontal infographics
LOGOS
Horizontal infographics
RUGBY WORLD CUP 2019
Horizontal infographics
Transcript
22.03-26.03
tygodniowy planmałego giganta
poniedzialek22.03
wtorek23.03
sroda 24.03
czwartek25.03
piatek26.03
Już przyszła wiosna! Dzień, w którym rozpoczyna się kalendarzowa wiosna jest datą niezmienną. Jest to zawsze 21 marca. Astronomiczna wiosna rozpoczyna się dzień wcześniej. Wiąże się to z równonocą wiosenną, kiedy to dzień i noc mają jednakowy czas trwania, czyli 12 godzin. Wraz z upływem lat astronomiczny początek tej wyjątkowej pory roku będzie wypadał coraz wcześniej. Topienie marzanny zaliczane jest do jednego ze starosłowiańskich obrzędów, który jest kontynuowany do dnia dzisiejszego. Kukiełka symbolizuje słowiańską boginię, którą obarczano winą za obumieranie natury, czyli pojawienie się zimy. Jej utopienie miało przywitać wiosnę i dać początek nowemu życiu, a także zapewnić urodzaj. Na początek posłuchaj razem z rodzeństwem i spróbuj zaśpiewać piosenkę o wiośnie. Znajdziesz ją tutaj! Zachęcamy was do rozwiązania zagadek o tematyce wiosennej. 1. Zielona plama w barwne punkciki, a nad nią śpiew skowronka. Tam wyruszamy by zbierać kwiaty bo to właśnie jest ... 2. Na wiosennym polu ta poczwara stoi, a ptak złodziejaszek bardzo jej się boi ... 3. Co to za pani piękna, radosna. Idzie już do nas. Ach wiem to ... 4. Niedługo zima już stąd pryśnie! Śnieg już przebiłem, bo jestem ... 5. Po marcu przyjeżdża w złocistej karecie. Przed majem odjeżdża. Kto to taki? Czy wiecie? ... Na wiosennej łące pojawili się nasi mali przyjaciele, nadajmy im barw.
Mali Giganci, dziś zrobimy coś fantastycznego! Co Wy na to, aby zorganizować spektakl w domu? Publicznością będą Wasi najbliżsi. To nie będzie zwykły teatr, a teatr cieni. Widzieliście już może takie przedstawienie? Zobaczcie jak wygląda to w trakcie tworzenia. Do dzieła! Obejrzyjcie poniższy filmik, aby dowiedzieć się jak samodzielnie przygotować taki teatr. Zaproście najbliższych do zabawy! Życzymy wspaniałego występu. Możecie podzielić się z nami efektami pisząc do nas na nasz adres e-mail: swietlica.maligiganci@interia.pl
Jak wygląda układ słoneczny? Ziemia jest dla nas idealnym miejscem zamieszkania. Jednak nie jest ona jedyną planetą krążącą dookoła Słońca. Część z nich to prawdziwe giganty i dziś o nich porozmawiamy. A TERAZ POSŁUCHAJCIE PIOSENKI ;)
Dzień sportowy! Sport to bardzo dobra rzecz, więc uprawiaj go jak chcesz! Jeśli jednak siedzisz w domu i pomysłów Ci brak, dołącz do nasz do zabawy! Należy zacząć od ćwiczeń rozciągających wspierających mięśnie. Ich główną zaletą jest to, że nie potrzebujemy do ich wykonania żadnych dodatkowych sprzętów. Jak mogą wyglądać takie ćwiczenia? Oto kilka propozycji: • Stojąc, wykonujemy wypad raz na jedną nogę, raz na drugą.• Łapiemy ręce za plecami, wykonując tak zwaną agrafkę.• Siadamy na podłodze i wykonujemy skłony do stóp, ze złączonymi, wyprostowanymi w kolanach nogami.• Siadamy po turecku, wyciągamy prawą rękę do góry i kierujemy ją w lewą stronę. W ten sam sposób postępujemy z lewą ręką.• Wykonujemy kilka obrotów głową w jedną i drugą stronę. Teraz coś bardziej zaawansowanego! • Podskoki raz na lewej, raz na prawej nodze – to doskonały sposób na poprawę równowagi i koordynacji. • Pajacyki – wykonując to ćwiczenie, jesteś w stanie rozgrzać jednocześnie bardzo dużą ilość mięśni. • Przysiady – to popularne ćwiczenie znakomicie wzmacnia mięśnie dolnych partii ciała. • Wyścigi wielbłądów – spróbuj chodzić na czworakach z wyprostowanymi nogami oraz wypiętymi pośladkami, przestawiając lewą rękę i nogę, a następnie prawą rękę i nogę. Kto pierwszy przekroczy linię mety – wygrywa. • Wyścigi raków – opieraj się na rękach i nogach brzuchem do góry. Następnie unoś biodra i poruszaj się w tej pozycji w kierunku mety. • Gimnastyczny koncert – siedź na podłodze, podpierając się z tyłu dłońmi i uginając nogi w kolanach. Następnie podnieś nogi w powietrze i na hasło: „bęben”, uderzaj piętami w podłogę, a na hasło „pianino” graj na niej palcami u stóp. Aby utrudnić nieco to ćwiczenie, możesz wystukiwać rytm konkretnej piosenki wskazanej przez rodzica. • Basen na dywanie – połóż się na podłodze i udawaj, że pływasz żabką. • Zabawa w lustro – wraz z rodzicem usiądź naprzeciwko siebie. Najpierw Ty odwzorowuj ruchy mamy lub taty, po czym następuje zmiana. Ćwiczenie to można urozmaicić poprzez wykonywanie różnego rodzaju min. To znakomity sposób na rozwój mięśni twarzy. Poniżej zamieszczamy Wam filmik z propozycją ćwiczeń z Panią Kasią :)
Powitajmy wiosnę piosenką! Dziś nauczymy się słów piosenki o wiośnie. Zachęć rodzeństwo do wspólnego śpiewania! I. Już rozgościła się wiosna, słońce i kwiaty przyniosła. Huśta się lekko na tęczy, motyle i ptaki ślą wiośnie buziaki. Ref.: Hop, hop, raz, dwa, trzy, tańczymy z wiosenką ja i ty. Nawet gdy z burzy wiosenny deszcz, to tylko radośniej tak tańczyć przy wiośnie. Hop, hop, raz, dwa, trzy, bzyczą już pszczoły i kwitną bzy. A całe miasto całusy śle, bez wiosny było tu źle. II. Słońce rozdaje promyki, gonią się w lesie strumyki. Mrówki zaczęły porządki,a grube ślimaki ślą wiośnie buziaki. Ref.: Hop, hop... III. Kwiaty swe płatki umyły i świeże stroje włożyły. Budzą się wszystkie zwierzaki. Kociaki i psiaki ślą wiośnie buziak Ref.: Hop, hop... Na koniec odpowiedzcie na poniższe pytania ;) - O czym jest ta piosenka? - po czym poznajemy, że przybyła wiosna? - Co robią zwierzęta, kiedy dni stają się coraz cieplejsze?