Want to make creations as awesome as this one?

Transcript

Світ української літератури

Вип. 1

ЦМБ ім. М.Л. Кропивницького м. Миколаїв, 2021

Дорогі друзі! Пропонуємо вам добірку книг надзвичайно розмаїтої та багатої української літератури. Книг, які надають нам можливість зануритись у світ української людини різних часів. Книг, які передають химерну, барвисту, драматичну, а часом навіть комічну атмосферу української минувшини, з її етнографічним колоритом і яскравими портретами. З повними текстами представлених книг ви можете ознайомитись в бібліотеках ЦБС для дорослих м. Миколаєва

Сенцов, О. Другу також варто придбати : роман / Олег Сенцов ; пер. з рос. С. Осока. – Львів : Видавництво Старого Лева, 2020. – 560 с. Джим Гаррісон, головний герой книжки, господар дому, сидить у вбиральні й гортає майже «підпільні» журнальчики, його дружина – готує сніданок... Це мав бути звичайний день звичайних людей, та зненацька у місто розпочинається вторгнення: з глибин космосу, небайдужого до долі людської цивілізації, прилетів... рай. А хто ж не мріє про щасливий контакт із позаземним розумом і не вірить, що вищий інтелект – однозначно добрий? Навіть якщо його представники схожі на ящірок і прагнуть навернути землян – заради їхнього ж спасіння – до природного життя, а їхні методи щодалі більше нагадують «аборигенам» найстрашніші моменти земної історії...

Кокотюха, А. Голова з площі Пігаль : роман / Андрій Кокотюха. – Харків : Фоліо, 2020. – 314 с. : іл. Париж, весна 1923 року. Місто Сонця, як і вся Європа, поволі приходить до тями після Великої війни. Вона змінила світовий порядок, забрала мільйони життів, скалічила долі людей. Відчув на собі зміни й Клим Кошовий. Бойові дії, поразка, табір, і ось тепер – сумне життя емігранта, особи без громадянства та майбутнього. Але одного разу в двері комірчини Клима постукали – і все враз помінялося. Париж сколихнула страшна подія: на площі Пігаль знайшли відтяту голову. Справа стає для Кошового особистою – у вбивстві підозрюють Магду Богданович, кохану Клима, яку він вважав утраченою. Климові знайти справжнього вбивцю та всього за три дні. На шляху Клима – багаті аристократи, божевільні бандити та озлоблені на весь світ, скалічені війною ветерани. Чи зупинять вони Клима Кошового?

Винничук, Ю. Збитошна пора : автобіографічні оповідання / Юрій Винничук. – Львів : Апріорі, 2020. – 244 с. До книжки «Збитошна пора» увійшли переважно автобіографічні оповідання автора, в яких багато гумору та веселих пригод. Окрему рубрику складають любовні історії, які траплялися з автором в різний час.

Фіалко, Н. Кохання з першого погляду : роман / Ніна Фіалко. – Харків : Клуб сімейного дозвілля, 2020. – 352 с. Ірина й Олексій зустрічались уже понад рік та мріяли про щасливе майбутнє разом. А потім Ірина отримала записку, в якій хлопець зізнався, що покохав іншу. Одруження Олексія з красунею Юлею стало несподіванкою для всіх, хто їх знав. Та шлюб, окроплений чужими сльозами, не став щасливим. Місцеву «Барбі» не задовольняло життя в маленькому раю, що його намагався створити чоловік, вона прагнула реалізуватись як особистість. Одного дня Юля разом із сином тікає з іншим чоловіком до Іспанії. Ця зрада розбиває серце Олексія, він пригадує, як колись вчинив з Іриною. Чи можна виправити помилки минулого та віднайти щастя?

Лепкий, Б. Мишка : казки та оповідання / Богдан Лепкий ; худож. К. Лавро. – Київ : Знання, 2020. – 158 с. : іл. Богдан Лепкий (1872-1941) – письменник та літературознавець, який залишив досить велику й різножанрову спадщину, що замовчувалась у радянські часи. Особливе місце серед його творів належить казкам. Письменник прагнув допомогти дітям пізнати, що таке добро, правда і справедливість. Так, у казці «Мишка» він показав життя людей та їхні вчинки з погляду маленької, але дотепної й мудрої мишки, порушивши важливі моральні проблеми – жорстокості та милосердя, жадібності й щедрості, лицемірства і порядності. До пропонованої збірки також увійшли оповідання «Цвіт щастя» і «Не до пари» та казки у віршах.

Тихий, В. В. Наші Котики, або Як ми полюбили лопати в умовах обмеженої антитерористичної операції з елементами воєнного стану. Бліндаж / Володимир Тихий, Валерій Пузік ; худож.: Є. В. Матвієнко, Т. О. Калюжна. – Харків : Фоліо, 2020. – 252 с. : іл. Кіноповість «Наші котики» – це трагікомічна розповідь про пригоди бійців АТО, створена за мотивами сценарію однойменного фільму режисера Володимира Тихого, який він написав у співавторстві з Валєрієм Пузіком. Події розгортаються на початку гарячої фази війни на сході України. На одну з позицій фронту заступають на бойове чергування головні герої: інженер, актор і продавець квітів. Воїни-добровольці, як і тисячі їхніх побратимів, і гадки не мають, що відіграють вирішальну роль у захисті Батьківщини поки ставатиме на ноги боєздатна регулярна армія. Історії головних героїв з позивними Літо, Професор і Грій, які доброволець Валерій Пузік узяв з реального фронтового життя, передовсім писалися для вебсеріалу «Бліндаж». У виданні вміщено дев'ять сюжетів.